Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
2. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 26 ile 50 ve 112
Like Tree3Beğeni

Xperia Ion Güncelleme Sonunda Başladı (Gerçek)

Sony forumunda Xperia Ion Güncelleme Sonunda Başladı (Gerçek) konusunu incelemektesiniz.

hocam cihazı bağlarken volume down a basılı tutarak takıyorum parklak yeşil ışık yanyor ancak o unpluge your device dedği kısım geçmiyor nedendir :S ...

SDN Okuru

hocam cihazı bağlarken volume down a basılı tutarak takıyorum parklak yeşil ışık yanyor ancak o unpluge your device dedği kısım geçmiyor nedendir :S
    alitopuat bunu beğendi.

MaDMaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HAZIRLIK

1) Windows için FlashTool indirin ve kurun burada (Sürüm 0.9.11.0)
    Linux ve Mac sahiplerinin FlashTool indirebilirsiniz burada .
    [Sayesinde Androxyde bu harika program oluşturmak için]

Telefonunuzda 2) Enable 'USB hata ayıklama':
    - Android ICS / JB: Ayarlar> Geliştirici seçenekleri
    - Android Gingerbread: Ayarlar> Uygulamalar> Geliştirme

3) Telefonunuzda 'Bilinmeyen kaynaklar' Enable:
    - Android ICS / JB: Ayarlar> Güvenlik
    - Android Gingerbread: Ayarlar> Uygulamalar

FlashTool REHBERİ

1) Xperia cep telefonu için sürücüleri yükleyin
    Ilk adım PC Sony Xperia için yüklü gerekli tüm sürücülerin olduğundan emin olmaktır. Bunu yapmanın en iyi yolu, PC Companion veya Sony Update Service (SUS) yüklemektir.

Eğer gerekli USB ve ADB sürücüleri indirmek için süreç başlamadan önce PC'ye Xperia taktığınızdan emin olun. Herhangi bir sorun varsa, aşağıdaki konuma FlashTool yüklü bir kez gerekli sürücüleri bulacaksınız: 'C: \ FlashTool \ sürücülerin.

2) Yukarıdaki 'Şimdi İndir' den butonuna firmware indirin
    Yazılımı ya da bir posta dosyası veya bir FTF'ye dosya şeklinde olacaktır. Bir zip dosyası ise FTF dosyayı ortaya çıkarmak için ayıklamak lütfen.

PC'nizde doğru konumda 3) Yer firmware
    C FTF dosyası yerleştirin: \ FlashTool \ yazılımlar klasör.

4) Başlat FlashTool
    PC'nizde FlashTool uygulamasını açın.

Şimşek simgesi tıklayın. Flashmode seçin ve Tamam'a tıklayın.

5) firmware seçin
    , Sol sütunda indirdiğiniz yazılımı seçin. Eğer temiz bir kurulum sağlamak yapmak istemiyorsanız 'Veri' işaretli değildir. 'Flash' düğmesine basın.

Not: Xperia Z için, dahili depolama ve veri depolama aynı bölüm bulunmaktadır. Bu nedenle silerek veri medya da dahil olmak üzere her şeyi silecektir. Önlem olarak, biz tüm içerik yedekleme öneririz.

6) PC'ye Xperia bağlayın

Bir kez Flaş düğmesine basın, size FlashTool 'yanıp için dosya hazırlama' olduğunu göreceksiniz.

Gördüğünüz zaman aşağıdaki istemi PC'ye Xperia cep telefonu bağlamanız gerekir. Telefonunuzu kapatın. Basın ve Xperia USB kablosunu takarak ise düğmesine (veya ön yüzünde donanım düğmeleri ile eski telefonları için geri düğmesine) aşağı ses tutun.

7) yanıp sönüyor süreci başlayacak
    Yanıp sönen işlemi şimdi başlamalıdır.

Bir kez FlashTool en "bitmiş Yanıp sönen" mesajı görmek, PC'den cep telefonu kaldırmak ve (bu bir kaç dakika kadar panik yapmayın sürebilir) yeniden başlatın.

8) Sizin Xperia firmware güncelleştirilmesi gerekir

Alıntıdır: Xperia Blog
    Google çeviri ile çevirip kopyaladım. Saçmalamış olabilir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

usb hata ayıklama modunu falan iyi kontrol et. ve sony pc kurulu olsun bilgisayarında. Telefonun driveri için şart. Olmadı C:flashtools/driverin içindeki exe dosyasını kur. Adım adım en son gönderdiğim adımları uygula bol sans.

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam cihazı bağlarken volume down a basılı tutarak takıyorum parklak yeşil ışık yanyor ancak o unpluge your device dedği kısım geçmiyor nedendir :S

usb hata ayıklama modunu falan iyi kontrol et. ve sony pc kurulu olsun bilgisayarında. Telefonun driveri için şart. Olmadı C:flashtools/driverin içindeki exe dosyasını kur. Adım adım en son gönderdiğim adımları uygula bol sans.

SDN Okuru

Hepsini yapmıştım zaten debugging açık mock locations da Hem companion kurulu hemde Sony Update Service
    FlashTool daki driveri da kurdum İon yoktur Flash Mode u seçip kurdum dediğim gibi Flashmode da bağlıyorum program yanıt vermeyince telefona normal bağlamışım gibi olup pil sembolu falan çıkıyo ekranda :S
    Flashtool dan başka kullanabileceğim bir program varmı :S

Hepsini yapmıştım zaten debugging açık mock locations da Hem companion kurulu hemde Sony Update Service
    FlashTool daki driveri da kurdum İon yoktur Flash Mode u seçip kurdum dediğim gibi Flashmode da bağlıyorum program yanıt vermeyince telefona normal bağlamışım gibi olup pil sembolu falan çıkıyo ekranda :S
    Flashtool dan başka kullanabileceğim bir program varmı :S
    Aynısı bendede oldu programı yani yönetici açtım ve usb hata ayıklamayı bir acık birde kapalı denedim. birinde tuttu. Aradada Sony nin flash programınıda kurmuştum EMMAyı ama onun faydası oldu diyemem. Onun ion desteği yok. Bol şans.

SDN Okuru

arkadaşlar lütfen yardım telefonu 4 ay oldu alaı jelly bean dedik kafayı yedik. durmadan forumlarda arıyorum 2 tane yol gösteren makale okudum
    1) han-x
    2) android 3

Bootloader Kilidini Kapatma işlemini ayne yaptım olmadı benim telefon aldığımdada Bootloader Kilidi açık mış sanırım gold computerden aldım singapure için üretilmiş ESS diye bir firmanın garantisi altında ne yaptımsa kapatım kilidi bu nedenlede sanırım var olan güncellemeyi bulamıyor

arkadaşlar lütfen yardım telefonu 4 ay oldu alaı jelly bean dedik kafayı yedik. durmadan forumlarda arıyorum 2 tane yol gösteren makale okudum
    1) han-x
    2) android 3

Bootloader Kilidini Kapatma işlemini ayne yaptım olmadı benim telefon aldığımdada Bootloader Kilidi açık mış sanırım gold computerden aldım singapure için üretilmiş ESS diye bir firmanın garantisi altında ne yaptımsa kapatım kilidi bu nedenlede sanırım var olan güncellemeyi bulamıyor
    Güncellemeyi herkes tam olarak almış değil. Senin telefonun bulunduğu bölgedede başlamamış olabilir. Yani sorunun telefonla alakası yok. Konu'da bulunan güncelleme güncellemenin başladığı yerlerden alınan orijinal Sony güncellemesi. Konu'da yazılı olan adımları adım adım uygula. Sorun olmadım Jelly Bean kullanmaya başla. Bütün yazıları okumaya bakış benzer sorunlar için bilgi edin. Sorun olursa ben yardımcı olmaya çalışırım. Kolay gelsin.

paralel ihracat dediğimiz GREY ürünlere hiç gelmeye bilir.bu ürünler genelde arap emirliklerinden gelir mesela benimki öyle güncelleme gelmeyecek onun için flash tolls ile yaptım.

204 test sürümü şu anki 211 sürümünden daha iyi diyebilirim. ikisinin arasında 2 tane fark var 1 pil süresi 2 ses, 211 sürümü pili acayip sömürüyor arka planda çalışan yok ama hızlı bir şekilde gidiyor.2 ses ICS ve test sürümü olan 204'den %5 oranında daha fazla ses çıkarıyor

Genelleme yapacak olursak bu telefonun en büyük sorunu pil ve bu pilden daha çok çekecez şarz cihazsız yola çıkamayız bu cihazla bulunduğumuz şehirde bile gün geçirtmez. yazıp çizmekten yoruldum bu cihaz için soğuttu beni kendinden

SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı (Xperia Ion Güncelleme Sonunda Başladı (Gerçek))
    1) han-x
    2) android 3

Güncellemeyi herkes tam olarak almış değil. Senin telefonun bulunduğu bölgedede başlamamış olabilir. Yani sorunun telefonla alakası yok. Konu'da bulunan güncelleme güncellemenin başladığı yerlerden alınan orijinal Sony güncellemesi. Konu'da yazılı olan adımları adım adım uygula. Sorun olmadım Jelly Bean kullanmaya başla. Bütün yazıları okumaya bakış benzer sorunlar için bilgi edin. Sorun olursa ben yardımcı olmaya çalışırım. Kolay gelsin.Hocam olmadi deli olacam 3-4 gündür gece gündüz bununla uğraşiyorum bir te takinti oldu mu benim ki bitmez bu sevda... Bottloader kilidim hala yes gözüküyor.

---------------------------------
    Hocam olmadi deli olacam 3-4 gündür gece gündüz bununla uğraşiyorum bir te takinti oldu mu benim ki bitmez bu sevda... Bottloader kilidim hala yes gözüküyor.

SDN Okuru

ben bu işlemleri yapmaktan çekiniyorum , tahmini olarak ne zaman gelir her telelfona JB ben trcllden almıstım telefonu.

ben bu işlemleri yapmaktan çekiniyorum , tahmini olarak ne zaman gelir her telelfona JB ben trcllden almıstım telefonu.
    Yapılan işlemler bağlantıyı koparma şarjin da tam olsun tamamen güvenli diyebilirim. Zaten orjinal güncelleme. Ama ben beklerim diyorsan bir sony türkiye'yi ara onlar imei numarası göre tahmini bir süre söyleyebiliyorlar. Ama 1 ayı bile bulabilir geçebilir de. Şans işi diyelim. İnşallah çokta sürmez.

sıkıldım bunaldım önümüzdeki hafta istanbula gideceğim servisi aradım bakalım ne yapacaklar

Alıntı CorozeB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paralel ihracat dediğimiz GREY ürünlere hiç gelmeye bilir.bu ürünler genelde arap emirliklerinden gelir mesela benimki öyle güncelleme gelmeyecek onun için flash tolls ile yaptım.

204 test sürümü şu anki 211 sürümünden daha iyi diyebilirim. ikisinin arasında 2 tane fark var 1 pil süresi 2 ses, 211 sürümü pili acayip sömürüyor arka planda çalışan yok ama hızlı bir şekilde gidiyor.2 ses ICS ve test sürümü olan 204'den %5 oranında daha fazla ses çıkarıyor

Genelleme yapacak olursak bu telefonun en büyük sorunu pil ve bu pilden daha çok çekecez şarz cihazsız yola çıkamayız bu cihazla bulunduğumuz şehirde bile gün geçirtmez. yazıp çizmekten yoruldum bu cihaz için soğuttu beni kendinden
    grey ürünün güncelleme almaması gibi bir durum yok. Arkadaşımın grey ürün olduğu halde normal bir şekilde güncellemesini alıyor. Grey üründe olsa sony nede olsa. Ben şarj konusunda bir fark göremedim. Ses konusundada ICS ye gore bir fark yok. Ama performans olarak çok değişti diyebilirim. Önemli bi şekilde artış oldu dersem yeridir. Bence tek sıkıntı Extended Standby Mode yerine Battery STAMINA Mode olsaydı hiç fena olmazdı. Bazı eksikliklerde yok değil onların tamanını ben sony e mail olarak bildirdim inşallah degerlendirilirde en kısa zamanda dha sağlam bir güncelleme gelir. Tekrardan görüşlerin için teşekkürler.

vallahi biz bir an önce 4.1 güncellemesini alsak face te sony mobile türkiye gurubunda yazılanlarıda okumalasınız kimine geliyor kimine gelmiyor sonuçta sony'in kendi telefonu bu yaaa neden bölge bölge diye ayırmış bu iş pazaralama veya model bazında yapılmalı bence destek bütün modellere her yerde verilmeli . ben türkiyeden ion alacam singapurda yaşayacam ama güncellemeyi singapurda ki operatör nedeniyle alamayacağım ver kardeşim internet destek bölümüne ayıp sony ayıp yakışmadı sana bir karizman vardı onuda jelly bean ile çizdin

Alıntı sony_x_ion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vallahi biz bir an önce 4.1 güncellemesini alsak face te sony mobile türkiye gurubunda yazılanlarıda okumalasınız kimine geliyor kimine gelmiyor sonuçta sony'in kendi telefonu bu yaaa neden bölge bölge diye ayırmış bu iş pazaralama veya model bazında yapılmalı bence destek bütün modellere her yerde verilmeli . ben türkiyeden ion alacam singapurda yaşayacam ama güncellemeyi singapurda ki operatör nedeniyle alamayacağım ver kardeşim internet destek bölümüne ayıp sony ayıp yakışmadı sana bir karizman vardı onuda jelly bean ile çizdin
    Bence sony en büyük hatayı sony türkiye ofisini açmakla yaptı. Sony en büyük darbeyi ilgisiz sony türkiyeden ve grey ürünlerle ithalatçı firmanın gereksiz ve ilgisiz servisleri ile muhatap olmaktan yedi. Yoksa ben sonyden memnunum. Ve yeni güncelleme harika bence.

evet haklısınız face grubunda güncelleme ile ilgili bilgi ve soru paylaşanlara verdikleri cevap aynı adamlar özelden mesaj attım yuh be gene aynı cevap. Kafalarının mazotu ne ise adamlara kendi kafalarının günceleyememişler bizim sony ionlar Allah'a emanet

evet haklısınız face grubunda güncelleme ile ilgili bilgi ve soru paylaşanlara verdikleri cevap aynı adamlar özelden mesaj attım yuh be gene aynı cevap. Kafalarının mazotu ne ise adamlara kendi kafalarının günceleyememişler bizim sony ionlar Allah'a emanet
    Onların kafa güncellenmez. 1 az önce bana ion için güncelleme başladı bölge bölge dağıtılacak bekleyin diyorlardı. Bedene sırf cevap olsun diye saçma sapan mailler atmayın siz bilmiyorsunuz bu işi milleti kandırmayı diye mesaj attım. Benden Hacer helene kadar kimseye güncelleme hakkında mail atmayın dedim. Geçen dağıtım başlayıncada hacer verdim dağıtım başlamıştır söyleyebilirsiniz diye

Alıntı MaDMaT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onların kafa güncellenmez. 1 az önce bana ion için güncelleme başladı bölge bölge dağıtılacak bekleyin diyorlardı. Bedene sırf cevap olsun diye saçma sapan mailler atmayın siz bilmiyorsunuz bu işi milleti kandırmayı diye mesaj attım. Benden Hacer helene kadar kimseye güncelleme hakkında mail atmayın dedim. Geçen dağıtım başlayıncada hacer verdim dağıtım başlamıştır söyleyebilirsiniz diye
    Mesaj düzenlemede sıkıntı var sanırım "az" değil "ay" "hacer" değil "haber" olcaktı. T9 un azizliği.

Sony İon Lt28 Hsba Modeli Çoğu Avurpa Ülkesinde Destek Bölümünde Yok Arkadaşlar Avrupada İseion At28 Diye Bir Model Var. Yani budurumu pekte anlamadım. ulen nerden bulaştım bu sony ye ayıp beeeee

Sony İon Lt28 Hsba Modeli Çoğu Avurpa Ülkesinde Destek Bölümünde Yok Arkadaşlar Avrupada İseion At28 Diye Bir Model Var. Yani budurumu pekte anlamadım. ulen nerden bulaştım bu sony ye ayıp beeeee
    Anlamayacak birşey yok lt28at modeli 4G denilen şebeke desteği olan ve Amerikada AT&T için özel üretilmiş bir modeldir. Daha sonra bunun avrupa için lt28i yine 4G şebeke destekli modelini çıkardılar. En son ve yeni sürümü olan lt28h modeli ise 3G(HSPA) şebekesi kullanan ülkerler için çıkarılmış bir modeldir. Telefon tasarımı ile beğenilince bölge bölge çıkardılar işte. 3 modelde tamamen aynı olup şebeke desteği haricinde bir farkı yoktur.

Standart thanks

Alıntı MaDMaT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlamayacak birşey yok lt28at modeli 4G denilen şebeke desteği olan ve Amerikada AT&T için özel üretilmiş bir modeldir. Daha sonra bunun avrupa için lt28i yine 4G şebeke destekli modelini çıkardılar. En son ve yeni sürümü olan lt28h modeli ise 3G(HSPA) şebekesi kullanan ülkerler için çıkarılmış bir modeldir. Telefon tasarımı ile beğenilince bölge bölge çıkardılar işte. 3 modelde tamamen aynı olup şebeke desteği haricinde bir farkı yoktur.
    teşekkürler çok sağol...

http://d-h.st/fvc

Buda direk indirme linki. Torrent indiremeyenler için. Gmail depoya yüklenmiş ama gmail engel koymuş. Saolsun arkadaşlar başka siteyede koymuşlar.

SDN Okuru

Ben yapmaya karar verdim ama herhangi bir risk var mı diye korkuyorum.

evet sonunda servise gitmeden kendim yükledim, ilk başta dahili hoparlör den ses gelmedi kulaklık takılı diye mesajı verdi ama kulaklığım takılı değildi onuda kulaklığıda takarak hallettim. Görsel açıdan açıkçası beni tatmin etmedi yalnız ben sadece flash tool ile room yükledim. cm ve kernel dosyalarını yüklemedim. sanırım bundan olabilir. içerik yani uygulamalarda pek değişiklik göremedim yanlışsa düzeltin arkadaşlar

evet sonunda servise gitmeden kendim yükledim, ilk başta dahili hoparlör den ses gelmedi kulaklık takılı diye mesajı verdi ama kulaklığım takılı değildi onuda kulaklığıda takarak hallettim. Görsel açıdan açıkçası beni tatmin etmedi yalnız ben sadece flash tool ile room yükledim. cm ve kernel dosyalarını yüklemedim. sanırım bundan olabilir. içerik yani uygulamalarda pek değişiklik göremedim yanlışsa düzeltin arkadaşlar
    Bayaa bir değişiklik var neresi aynı geldi sana anlamadım. kernel dosyasına da gerek yok zaten orijinal bir FW bu.

Ben yapmaya karar verdim ama herhangi bir risk var mı diye korkuyorum.
    Adımları düzgün bir şekilde yaparsan yok.

REDFOKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sony PC Companion da hala yok güncelleme ? ama sonymobile da jb gelmiş görünüyor gene..

JBoND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı REDFOKS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sony PC Companion da hala yok güncelleme ? ama sonymobile da jb gelmiş görünüyor gene..
    Bende azimle bekledim ama baktım olacak gibi değil flash ile yükledim. Telefon şarjı 2. güne geçti bu bile yeter. Görüntü olarak Z ile aynı oldu.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)