Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 42
Like Tree1Beğeni

Üretim hatasi mi ? ( xperia z)

Sony forumunda Üretim hatasi mi ? ( xperia z) konusunu incelemektesiniz.

geçen hafta çumartesi türkcellden xperia z aldım. sesi ve ısınması dışında bir sorun yoktu. gözüm gibi bakıyorum denebilirdi. dün ekran için bir koruyucu aldım. onu yapıştırırken mikrofon yerinin ordan çatlama ...

Standart Üretim hatasi mi ? ( xperia z)

geçen hafta çumartesi türkcellden xperia z aldım. sesi ve ısınması dışında bir sorun yoktu. gözüm gibi bakıyorum denebilirdi. dün ekran için bir koruyucu aldım. onu yapıştırırken mikrofon yerinin ordan çatlama yaptı ve çatlak büyüdü. telefon ne düştü ne bir yere çarptı sadece baskı sonucu çatladı. ekran şuanda kullanılamıyor.

türkcell e sordum bunun neredeyse imkansız olduğunu üretim hatası olabileceğini. gidip değişim talep etmemi istediler. servise almak isterlerse servis kaydı yaptırma direk al telefonu tüketici haklarına git dediler. adam bunları söylerkende teşhir ürünü olan başka bir xperia z yi masaya attı vurdu birşey olmadı.

siz ne düşünüyorsunuz?

REDFOKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üretim hatası olabilir daha yeni aldı iseniz değişim talep edin.
    kadirirdem bunu beğendi.

wasp071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

üretim hatası belliki.Degişim talep et.

rtgrlndr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

değiştir! üretim hatası olabilir. yoksa buna çekiçle vuruyorlar yine kırılmıyor videolarda abi.

SDN Okuru

Adam doğru demiş asla servis kaydı yaptırma yaptırırsan aynı sorundan 4 defa arıza yapmalı ki değiştirme hakkın olsun direk tüketici haklarına git.

NikeSteeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sanki En Alt Köşede Çatlağın Kaynağına Bakarsak Bir Darbeden Sonuç Gerçekleşmiş Gibi Bir Görüntü Var

Servis te Böyle Değerlendirecektir Diye Düşünüyorum . Çünkü Servislerde "Çatlak" "Kırılma" "Ezilme" "Kararma" "Sararma" ile İlgili Tamimler ve Fotoğraflar Var Onla Karşılaştırıp Değişim Garanti İçi/Dışı Kararı Veriyorlar . Raporuda Sony'e Değiştirme Sebebi ve Fotoğrafı ile Birlikte Gönderiyorlar . Birazda Distribütör Firma İnsiyatifi var tabiki.

Çatlak Oluşur oluşmaz Zaman Kaybetmeden Servis le irtibat Kurmanı Tavsiye ederim

Geçmiş Olsun Kardeşim

Alıntı NikeSteeL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanki En Alt Köşede Çatlağın Kaynağına Bakarsak Bir Darbeden Sonuç Gerçekleşmiş Gibi Bir Görüntü Var

Servis te Böyle Değerlendirecektir Diye Düşünüyorum . Çünkü Servislerde "Çatlak" "Kırılma" "Ezilme" "Kararma" "Sararma" ile İlgili Tamimler ve Fotoğraflar Var Onla Karşılaştırıp Değişim Garanti İçi/Dışı Kararı Veriyorlar . Raporuda Sony'e Değiştirme Sebebi ve Fotoğrafı ile Birlikte Gönderiyorlar . Birazda Distribütör Firma İnsiyatifi var tabiki.

Çatlak Oluşur oluşmaz Zaman Kaybetmeden Servis le irtibat Kurmanı Tavsiye ederim

Geçmiş Olsun Kardeşim
    teşekkür ederim.
    haftasonu olduğu için yetkili servisle görüşemedim.
    türkcell den aldım telefonu. sony yetkili servisi kapalı olduğu için TİM'e gittim onlar büyük ihtimal üretim hatası olduğunu söyledi.
    hatta adam şaşırdı şu son çıkan xpriz z dimi emin misiniz diye 2 kez sordu tebriğini etti
    yarın sony ankara yetkili servisine götüreceğim. ordan çıkıştada büyük ihtimal tüketici haklarına dilekçe yazacağım.

Alıntı rtgrlndr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değiştir! üretim hatası olabilir. yoksa buna çekiçle vuruyorlar yine kırılmıyor videolarda abi.
    Valla adam eliyle bükünce ekran renk atıyor. Çekiçle ilk vuruşunda camdan elektrik dalgası çıkıyor. Çekiçle vurulup da parçalanmayacak cihaz yok. Ki Xperia Z üst sınıf dayanıklı bir cihaz değil. Suya toza dayanıklı darbeye değil.

Değişim talep et bence de. Verirler mi orası muamma. Genelde müşteriye yıkarlar.

SDN Okuru

türkcell gerekli cevabı vermiş.
    gidip serviste biraz dil dökcen. birazda şans, muhattap olduğun adama bağlı. ama sen hakkını savun büyük ihtimalle yenisini verirler. sony bu konuda hassas. seni üzmezler.

patientia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben Mesut Çevik'in incelemelerine inanmıyorum.Objektif olduğunu düşünmüyorum.Hiçbir test videosunda böyle bir olayla karşılaşmadım.

Alıntı patientia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Mesut Çevik'in incelemelerine inanmıyorum.Objektif olduğunu düşünmüyorum.Hiçbir test videosunda böyle bir olayla karşılaşmadım.
    İnceleme değil yalnız bu, ne yapacak adam? Büker gibi yapıp bükmeyecek mi? Bir tarafı kötü diye her tarafını kötülemek olmaz.

watchers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı patientia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilginç adam telefonu bükmüş ve ekranda renk dalgalanması oluyor bunun nesine inanmıyorsunuz

yorumlar için teşekkürler. yarın öğleden sonra gideceğim yetkili servse.. bakalım artık neler olacak

Alıntı watchers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilginç adam telefonu bükmüş ve ekranda renk dalgalanması oluyor bunun nesine inanmıyorsunuz
    Olabilir ancak Youtube'da birçok drop test videosu var hiçbirinde nedense ekranda renk dalgalanmasına rastlamadım diyorum bende bunun neresi size ilginç geldi anlamadım.

El Padrino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hemen yenisini talep et.Öyle şey olmaz.

servis ilgilenmedi bile servise verirseniz ekran parasını vererek tamir edebiliriz. yoksa sorunlu telefonu geri alırsınız dediler. düşürsem vursam içim yanmayacak benim hatam olur diyecem de yok böyle birşey ya

SDN Okuru

Tüketici haklarına git herşeyi anlat gerekli işlemleri onlar yaparlar...

YEMEKTEYİZHASAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

o kadar paralar veriyorsunuz şu telefonlara.

hakkınızı arayın kardesim.

dün gittim tüketici haklarına telefonun fiyatı yüksek olduğu için bizim kararımız bağlayıcı olmaz mahkemeye gitmeniz gerek dediler. ama orada da dava açıp kaybedersek dava ücretleri avukat ücretleri bana kalacak. sonuçta bilirkişi olarak yine bir sony servisi iş görecek kullanıcı hatası diyip geçecekler. zaten ekran kırıksa direk kullanıcı hatası diyorlar. telefon nedir ne değildir nasıl tanıtılıyor demeden ekran kırık kullanıcı hatası. bukadar basit malesef.

hamza5806 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

değişmeleri lazım

bağlayıcı bir karar çıkmaz dediler. ama yinede sağ olsunlar dosyayı kabul ettiler. telefon bilir kişiye gitti. birazdan arayıp sonucu öğreneceğim. ama bilirkişiye verdim telefonu o da alır almaz kullanıcı hatası bu ama yinede bir inceleyim dedi. bu kadar ön yargılı olunmaz ki arkadaş.

İnşallah karşılığını alırsın ön yargı değil firmaların kullanıcıları başından savma taktiği ''Kullanıcı hatası ücret karşılığında yaparız '' Yok ya ?

aagkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zamanında Xperia Arc'ın üst kısmında da çatlama oluyordu,(Ben kendimdende biliyorum) sonraları Sony hatasını kabul etmişti.

Anlaşılan Sony'nin Kasa konusunda öğrenmesi gerekenler var.

bilir kişi raporunu biraz önce aldım. olumlu yanıt verdiğini bildirdi tabi rapor kapalı zarfta doğru mu bilemiyorum. yarın dosyayı hakem heyetine götürüp davayı açacağım. bakalım bundan sonrası nasıl devam edecek

SDN Okuru

alinma ama gece gökyüzünde uzaylilari cektin sandim

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)