Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 28
Like Tree4Beğeni

Konu: Xperia Telefon ve USB Sorunu

Standart Xperia Telefon ve USB Sorunu

Telefon xperia x8. Android 2.1 sürümü yüklüydü bir kaç gün önce özel bir romla ginger bişey neyse işte ona yükselttim. İki üç gündür gayet normal bir şekilde telefonu kullanıyorum hiç bir problem yok. Ama bugün ne olduysa telefonu bilgisayarıma bağladım ve Xp işletim sistemine sahip bilgisayarım "usb aygıtı tanınmadı" adlı sarı baloncuk uyarısı ile beni sinirlere gark etmiş bulunmakta. Nedir arkadaşlar var mıdır çözümü?
    Romdan kaynaklı desem 2-3 gündür gayet düzgün bağlanıyordu. Bilgisayardan desem 4 usb girişi var hepsini denedim yok, diğer usb kullanan aygıtlarım çatır çatır çalışmakta.

Özet: Telefonu bilgisayara taktığımda "usb aygıtı tanımadı" hatası alıyorum, yardım.

technomind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Telefonunuzu Resetleyip USB kablonuzla pc nize bağlarmısınız ? Sonrasında bağlı iken telefonunuzu açın bakalım..

Telefonu resetle derken, kapatıp açayım mı, fabrika ayarlarına mı döndüreyim, orjinal rom'a mı döneyim ne edeyim? Eğer kastınız buysa hepsini yaptım.

Resetlemek evet kapatıp açmak , Bunları yaptıysanız o zaman usb kablonuza zarar gelmişte olabilir belki sert bir şekilde çektiniz falan o yüzdende usb aygıt olarak tanımıyordur..

ve son olarak güncel bir şekilde driverlerini indirip kurdunuz mu ?

Bir kaç usb kablosu denedim. Telefonun pc için olan sürücüleri kurulu. Sony Ericsson Pc Companion programını kurunca bağlantı için gerekli sürücüler de kuruluyor. Onu da tekrar kaldırıp kurdum. Pc usb sürücülerinden olamaz çünkü diğer usb aygıtları gayet iyi çalışmakta. Diğer usb girişlerini de denedim. Bir tek telefonu başka bir bilgisayara takmayı denemedim. Sonuç değişir mi bilemem ama bunlar dışında bir çözüm öneriniz var mı? (Bu arada sizli bizli konuşmaya gerek var mı, geriliyorum da ben )

Aynı bahsettiğiniz olay benim telefonumdada olmuştu çok şaşırmıştım, ama güncelleme falanda yapmamıştım..
    nasıl böyle birşey olabilir diyordum.. içindeki dosyayı arkadaşımın pc ye atmak istedim arkadaşım pc si bir türlü tanımadı, ama ben kendi pc me taktığımda ise otomatik olarak tanıyordu...
    Derken arkadaşımın pc sinin farklı bir soketine taktık, yine aynı şekilde sonra benim pc nin farklı bir usb sine taktım donanım bulundu dedi...

Bazen bu tür bir saçmalıkla karşılaşmak mümkün olabiliyormuş diye düşünmüştüm.. demekki sadece bana değilmiş...

Çözümü ise hem telefona hemde arkadaşın pc ye reset atarak bulmuştuk...

Şunun gibi düşünün, pc nize format atıcaksınız.. bir İD ye taktınız HDD nizi.. Derken Format bitti, Aynı İD ye İkinci bir HDD takmaya çalışıyorsunuz... Bu sefer ikisinide kullanamıyorsunuz

Neden çünkü jak takılması lazım ayırt etmesi için.. Buna benzer basit işlemler yani Bence siz reset atın ikisinede bakalım ne olucak

Bellimi olur, yada farklı bir pc de deneyin

bu arada siz , biz de gerilmenize gerek yok..

Ayaküstü format da attım hem bilgisayara hem telefona... Zaten Pc alışık, hemen " ver abi Xp Cd'sini sen bak işine" falan demeye başladı Orjinal romdayım, bilgisayarım bilmem kaç bininci formatında ve tertemiz. Yine aynı problem. Acaba telefonun usb'sinde mi var bir bozukluk. Şarj alıyor ama. Bilgisayardan da şarj alabiliyor. Şaşurdum.
    Ya bu siz biz meselesi sürekli diyoruz ya SDN ailesiyiz falan. Samimi buluyorum bu ortamı, onun için rahatsızlığım yani. Zaten ömür boyu resmiyiz işimizden dolayı, bir de burda olmasın diyorum ama tabi sizin tercihiniz, saygı duyarım efenim
    technomind bunu beğendi.

REDFOKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgisayarınızda PC companızasyon 2.0 yüklümü ?? değilse yükleyip bağlamayı deneyin birde telefon takılı iken aygıt yöneticisinden kontrol edin nasıl bir hata veriyor

Alıntı REDFOKS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgisayarınızda PC companızasyon 2.0 yüklümü ?? değilse yükleyip bağlamayı deneyin birde telefon takılı iken aygıt yöneticisinden kontrol edin nasıl bir hata veriyor
    Sony Ericsson Pc Companion programını kurunca bağlantı için gerekli sürücüler de kuruluyor. Onu da tekrar kaldırıp kurdum. Pc usb sürücülerinden olamaz çünkü diğer usb aygıtları gayet iyi çalışmakta.
    Aygıt tanınmadı hatası veriyor. Bluetooth ile hallediyorum işimi şimdilik, vaktim olunca çözerim ben bu işi inat ettim

Ystipi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hocam çalışan uygulamalarda sonyericsson.usbux görevi yoksa pc tanımaz telefonunu

DeLi_RuzGaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aynı olay benimde başıma geldi usb driverlerını güncelle sorun düzeliyo formata vs. gerek yok

Alıntı DeLi_RuzGaR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı olay benimde başıma geldi usb driverlerını güncelle sorun düzeliyo formata vs. gerek yok
    Düzelmedi. :S

SDN Okuru

Standart pc companion internet sorunu

beyler ben pc companionu yüklüyorum yükledikten sonra aygıtı baglıyorum buluyo ama internet yok diyor güncelleme yapamıyorum vınn kullanıyorum neden olmuyor lütfen cevap atın

Ravenholm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı technomind Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı bahsettiğiniz olay benim telefonumdada olmuştu çok şaşırmıştım, ama güncelleme falanda yapmamıştım..
    nasıl böyle birşey olabilir diyordum.. içindeki dosyayı arkadaşımın pc ye atmak istedim arkadaşım pc si bir türlü tanımadı, ama ben kendi pc me taktığımda ise otomatik olarak tanıyordu...
    Derken arkadaşımın pc sinin farklı bir soketine taktık, yine aynı şekilde sonra benim pc nin farklı bir usb sine taktım donanım bulundu dedi... Bazen bu tür bir saçmalıkla karşılaşmak mümkün olabiliyormuş diye düşünmüştüm.. demekki sadece bana değilmiş... Çözümü ise hem telefona hemde arkadaşın pc ye reset atarak bulmuştuk...

Şunun gibi düşünün, pc nize format atıcaksınız.. bir İD ye taktınız HDD nizi.. Derken Format bitti, Aynı İD ye İkinci bir HDD takmaya çalışıyorsunuz... Bu sefer ikisinide kullanamıyorsunuz
    Neden çünkü jak takılması lazım ayırt etmesi için.. Buna benzer basit işlemler yani Bence siz reset atın ikisinede bakalım ne olucak
    Bellimi olur, yada farklı bir pc de deneyin
    bu arada siz , biz de gerilmenize gerek yok..
    Kurşunkalem başına gelen benimde geldi. Xperia S var ve PC Comp. denilen Sony'nin yazılımı kurulu. Kasa önde 2 adet USB girişi var. birisine takıyorum telefonu görmüyor USB driver yüklenemedi uyarısı alıyorum. altaki usb ye takıyorum aygıtınız tanındı driver yüklendi diyor telefonu görüyor. üstteki usb girişinde yine aynı şeyi yapıyor. bu sorun sadece Telefonun bağlantısında yapıyor. Artık şöyle yapıyorum: telefonu usb ye takıyorum tanınıyor ve Sony Xperia diye özel bir pencere-menü açılıyor işlerimi ordan hallediyorum. PC Comp yazılımıyla alakam kalmadı hiç çalıştırmıyorum bile.

Benim aslında sorunum PC Comp. ile alakalıydı. mesela telefon update işlerini mecburen burdan yapmak zorundayız. Update'den önce telefon yedeklemeyi çalıştırıyorum fakat yedekleme işi tamamlanmadan PC Comp kitlenip-donup kalıyor. ancak win. görev yöneticisinden "görevi sonlandır" diyerek çıkabiliyorum. PC Comp dan telefon yedeklemesi yapamadım.

Alıntı Kurşun Kalem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düzelmedi. :S
    Kurşun Kalem bir çok neden olabilir hepsini tek tek denemekte fayda var aslına bakarsan.. başka pc de sorun yok sadece senin pc de bu sorun oluyor ise usb sorunu olabilir. ama yok abi usb çalışıyor telefonu görmüyor diyor isen telefonda sorun olabilir. yada driverlerden kaynaklı problemler olabilir :S başka bir seçenek alternatif şuan için gelmiyor aklıma ne yazık ki. :S
    Korpe bunu beğendi.

Alıntı technomind Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurşun Kalem bir çok neden olabilir hepsini tek tek denemekte fayda var aslına bakarsan.. başka pc de sorun yok sadece senin pc de bu sorun oluyor ise usb sorunu olabilir. ama yok abi usb çalışıyor telefonu görmüyor diyor isen telefonda sorun olabilir. yada driverlerden kaynaklı problemler olabilir :S başka bir seçenek alternatif şuan için gelmiyor aklıma ne yazık ki. :S
    Ben buldum alternatif yöntem; yeni bir bilgisayar almak Hocam sorun üzerinden 8 ay geçti, ben yeni laptop aldım, problem kalmadı yani. Sorun bilgisayardaymış bu arada
    technomind bunu beğendi.

Alıntı Kurşun Kalem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben buldum alternatif yöntem; yeni bir bilgisayar almak Hocam sorun üzerinden 8 ay geçti, ben yeni laptop aldım, problem kalmadı yani. Sorun bilgisayardaymış bu arada

hahah iyiymiş.. Hayırlı olsun bu arada güle güle kullanman dileğiyle bende telefonun bozuldu sandım
    Kurşun Kalem bunu beğendi.

SDN Okuru

Standart sh

Bendede Aynı Sorun Var. Tel HTC Wildfire S 4.1.2 Kurulu .

Sorun Bu Telefon Sarj oluyor ama durum Cubugunda usb takıldı demiyor . Pc ye bol bol format attım

Telfonun Rom unu orjinale geri dondurdum , HTC Sync İ Kaldırıp yeniden yukledim ama fayda yok. Baska bilgisayarda da denedim olmadi Kabloda sorun yok farklı kabloyuda denedim. 2-3 gun once Sarj Soketini değiştirttim .. Ondan olabilirmi yardim edin lutfen..

SDN Okuru

Standart mtp device

bende xpreia tipo kullanıyordum pc ye format atmadan önce çalışıyordu format attırtım şimdi çalışmıyor mtp device hata veriyor yokmu bunun bi çözümü ?

Pc den albüm gözükmüyor çekilen fotoğraflar nasıl görebiliriz bilgisi olan

bu zamna kadar apple iphone kullandım ilk defa sony xperia z alacaktım soğudum valla böyle güzel bi telefonu amma vasat bağsetmişiniz ya bu telefonun hiç mi iyi bir yeri yokya çıtkırıldım samsung ve sizi kullanan iphone lar daha mı iyi anlamadım

SDN Okuru

x peria p model telefon aldım ve çektiğim resimleri telefonu bilgisayara bağladığımda bilgisayar görmüyor resimler dışındaki herşeyi gösteriyor...bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim...

cagatayz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ayarlarda USB hata ayıklama modunuda bir açmayı dene benim öyle düzelmişti.

SDN Okuru

gençler bilgisayarda xperia s driver eksik,yazıp indirin 8mb lık bişey başka sorun yok,,,

SDN Okuru

driver ı indirdim. ama setup yoktu. windows 7 görüyor ama xp görmüyor. bi çare söyleyin

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)