+ Cevapla
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 3 ve 3

Konu: Horoz ve Tilki Hikâyesi!

 1. #1
  Profesör ESQARE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  28-07-2012
  Mesajlar
  2.245

  Standart Horoz ve Tilki Hikâyesi!

  ABD’de bir askeri okulda ders olarak anlatılan Horoz ve Tilki Hikâyesi!

  “Dershanede hocayı beklerken ışıklar kapanmış ve bir çizgi film gösterilmeye başlanmış. Filmin adı ” Küçük Tavuk “. Bir kümes var. Kümeste birçok tavuk ile genç ve küçük horozlar, bir de kümesin yaşlı ve büyük horozu bulunuyor. Kümesin etrafında da bir tilki dolaşıyor. Yaşlı ve büyük horoz, tilki içeri girmesin diye kümesin kapısını sıkı sıkıya kapatmış, tavukları dışarı bırakmıyor. Tabii dışarı çıkamadıkları için doğru dürüst yemlenemeyen tavuklar da zayıf ve küçük tavuklar. Yaşlı ve büyük horoz ise dışarı bırakmadığı tavuklara ölmeyecek kadar mısır tanesi dağıtarak yaşamalarını sağlıyor.

  Kümese giremeyen tilki bunun üzerine kümesin tellerinde küçük bir delik açarak küçük ve genç bir horoza sesleniyor ve ona biraz mısır veriyor. Mısırı yiyen küçük ve genç horoz her gün gelip tilkiden mısır alıyor. Bir süre sonra tilki küçük ve genç horoza tek başına yiyebileceğinden fazla mısır verince genç horoz hem kendisi yiyor hem de diğer tavuklara mısır dağıtıyor. Böylece yavaş yavaş yaşlı ve büyük horozun kümesteki gücü kırılıyor. Horozun etrafındaki tavuklar azalmaya başlıyorlar. Artık popüler olan genç ve artık irileşen horozun etrafında ise tavuklar toplanıyor. Bu aşamada tilki kümesin kapısının önüne mısır bırakıyor. Kümeste bir tartışma çıkıyor. Kapıyı açalım mı açmayalım mı diye. Sonunda korkarak kapıyı açıyorlar ve kafalarını dışarı uzatıp yemlenip hemen geri çekiyorlar. Bir süre böyle devam ediyor. Hiçbir şey olmuyor. Kümesteki tavuklar rahatlıyor. Korkuları azalıyor. Nihayet bir gece tilki kümesin önündeki avluya mısır döküyor. Artık korkusuz olan tavuklar genç ve artık güçlü horozun öncülüğünde dışarı çıkıyor ve rahat rahat yemleniyorlar. Kümesteki her tavuk semiriyor. Tilki bir süre sonra gece kümesin kapısından kendi mağarasına kadar mısır tanelerini döküyor. Sabah kümesten çıkan ve korkusuzca yemlenen tavuklar yemlene yemlene mağaraya kadar gidiyorlar. Sonra mağaraya giriyorlar. Onları içeride bekleyen tilki bütün kümes mağaraya girince mağaranın kapısını kapatıyor.”

  Çizgi film burada bitmiş. Işıklar yanmış. Ve dersin hocası kürsüye çıkarak, “İşte Üçüncü Dünya ülkeleri böyle yönetilir” diyerek derse başlamış.

  Sorular:

  1-Kümes NERESİ?

  2-Yaşlı horozlar KİMLER?

  3-Genç horoz KİM, şu anda neler yapıyor?

  4-En önemlisi tilki KİM?

  Buna göre içinde bulunduğumuz durumu sorgular isek binlerce yorum ortaya çıkar. Unutmayalım Ulusların dostları yok sadece çıkarları vardır.

 2. #2
  Profesör
  Üyelik Tarihi
  11-04-2013
  Mesajlar
  2.848
  Kesinlikle doğru bir makele hikaye değil bütün ülkeler çıkarlarına bakar dostlukları da çıkarlarına göredir.

 3. #3
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  24-09-2008
  Mesajlar
  440
  Türkiye olmadığı kesin

+ Cevapla

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Horoz kovalarsa..
  o_asy - forum Komik Resim
  Cevaplar: 12
  Son Mesaj: 16-10-2008, 14:42
 2. Oğlancı Horoz
  emir1907 - forum Komik Yazı
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 05-04-2008, 22:41
 3. Arkadaşım Tilki
  cathlack - forum Sinema / Film
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-04-2008, 13:02
 4. Horoz dövüşüne polis baskını
  amesfa - forum Gündem (Dünya/Türkiye)
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 14-01-2008, 09:33
 5. Tilki İle Aslanın Öyküsü
  mehmet - forum Konu Dışı
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 17-11-2007, 16:30

Bookmarks

Bookmarks