Söylenti: Yeni Age of Empires Geliyor!

Bu konuyu okuyanlar

oxijen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sene gerçekleştirilecek olan PAX etkinliğinden oyun dünyasını çalkalayacak haberler çıkacak gibi görülüyor.

Bu gün içinde başlayacak olan PAX etkinliğinde oldukça büyük ve sevindirici haberler bizi bekliyor olacak. Etkinliğin başlamasına saatler kala gelen haberler henüz netlik taşımasa da, içerdikleri bilgiler yönünden söylentileri dahi güzel geliyor. İşte ulaşan son söylentilerden birini de Microsoft'un yeni bir Age of Empires üzerinde çalıştığı yönünde oldu.
empi_12398115771252054025.jpg
Microsoft'un etkinlik için yarattığı basın klasöründe "Age of Empires" başlığının görülmesi, söylentinin ortaya çıkmasındaki bir numaralı sebep oldu. Klasör isminden başka detay bulunmazken, 4-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek PAX etkinliğinde belki de Age of Empires için ekran görüntüsü ve video dahi yayınlanabileceği düşünülmeye başlandı. Tüm zamanların en çok satan gerçek zamanlı strateji oyunlarından biri olan AoE, Halo Wars'ı tamamladıktan sonra kapanan Ensemble Studios'un elinden çıkmıştı. Bu nedenle olası yeni yapımın kimin elinden çıkacağı da kafalarda beliren ilk sorulardan biri oldu.
:: Sizce yeni AoE hangi tarihte geçecek?
Yazan: Emre Gökberk
SDN - http://shiftdelete.net

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Artık olsa olsa 2.dünya savaşı zamanını işlerler ki çokta güzel olur.

fuzuli24

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bu oyunun gelmesi muhtemeldir çünkü oyun 4 parça olarak tasarlanmıştır.
AoE I - İkçağ
AoE II - Ortaçağ
AoE III - Yeniçağ
AoE IV - Yakınçağ ı konu alacaktır...

berckai

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
3 çok kötüydü 2 süperdi umarım 2nin tadında ve hızında 3ün görsel kalitesinden de öte bi yapım olur ümitle bekliyorum

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Age of Empires 2'den sonrası tamamen traştı, bi arkadaşımın dediği gibi, Ensemble Studios ilk iki oyunu resmen şansa yaptı.

Oyunun mekaniklerini hiç değiştirmeden, sadece grafik olarak 3 boyuta geçilirse ve Orta Çağ'dan sonrasını konu almak gibi bi saçmalık yapmazlarsa oynanır, yoksa sadece hit bir strateji oyunu olur, "eycof" olmaz.

sci3

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
2.dünya savaiı COD'dan ve bilimum rpglerden bıktırdı zaten.

Hiç gerek yok. Antik çağda devam edilsin.. Mekanik olarak gelişmiş düzeneğe ihtiyaç yok. Oyunun zevki kılçta okta.

kryyltkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
2 nin tadında yaparlarsa uykusuz geceler bizleri bekliyor demektir. 3 ten nefret ettim inşallah ona benzemez.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
AOE2'den sonra mythology ve AOE3'den aşırı keyif almıştım. umarım yeni çıkacak olan oyun da diğerleri gibi keyifli olur...

eskibirkullanici

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
ageof 2 nin sadece grafiklerini iyileştirip 1-2 yeni şey ekleseler bize yeter :D

DogukanDogu

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Age Of III rezaletinden sonra bakalım güzel bir oyun çıkacak mı ortaya? AoE II nin daha gelişmiş grafikli versiyonunu yapmalılar bence. :)

hellsingfan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AOE2'yi gece gündüz oynadığım günleri hatırladım :) inşallah hayal kırıklığı yaşatmazlar...

husoft07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aeo 2 nin üstüne Rise of Nations 1 vardı o ikisini zevkle oynadım. Gerisinden hiç bi zevk almadım.

Hammers

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Biz oyuncular gereksiz ayrıntılı strateji oyunları istemiyoruz !

tugem57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar baya bi eskiden 2. dünya savaşını konu alan age of tarzı bi oyunun demosunu oynamıştım.oyunun ismini hatırlamıyorum.oyle bi oyunu anımsayan varsa veya 2. dünya savaşnı konu alan age tarzı bi oyun bilen varsa lütfen haber versin:hammer:

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bugün bile aoe 2 bilgisayarımda yüklü arada bir girip oynuyorum gameranger üzerinden.Bence aoe2 den fazla uzaklaşılmadan garfiklerde iyileştirme ve bir iki düzenleme yeterde artar bile.