Bilgisayarım mikrofonları algılamıyor

Bu konuyu okuyanlar

gnsg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benm iki tane mikrofonum var bilgisayarım ikisini de algılamıyor.Ama aynı mikrofonu arkadaşımiın bilgisayarına takınca çalışıyo.benim bilgisayarımın sorunu nedir

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Bir daha uğrarmısın bilmem ama ben yinede cevap yazayım.

Mikrofonun çalıştığına emin olduğuna göre sorun senin bilgisayarındadır.

Ses kartının doğru yüklendiğini ve mikrofon jack'ını doğru yere taktığını varsayıyorum.

Denetim masasında Ses ve Ses aygıtları diye bir bölüm var. Onu aç ve ses kaydedilirken kullanılacak cihaz olarak ses kartının adının geçtiği seçeneği seç. Yine ses kartın ile gelen bir program varsa onda da bu ayarın doğru olduğundan emin ol. Mikrofonu msn gibi bir programda kullanacaksan, ses ve görüntü ayarlamalarına girip, kullanacağın mikrofon kısmında, mikrofonu taktığın ses kartının ismini seçeceksin.

Hepsi bu...

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Ses ve İnsan Sesi bölümünde kikaydediciler. Ayarların doğru görünüyor. bağlantıyıda doğru yaptığından eminsen, mikrofonu kullanamadığın program üzerinde (muhtemelem msn) ayarlarını kontrol et ve aynı aygıtın seçili olduğundan emin ol.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mikrofondan ses geliyo ama az geliyo nasıl yükseltebilirim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yüklü ses aygıtı yok diyor ama kulaklık ve mikrofon kablolaları takılı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende İnsan Ses Yerine Girdim Ordada Gözükmüyor Yardım Plss :mad:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
alt sağ köşede hapörlör varya ona sağ tıklayarakta açabilirsiniz ordanda kayıt aygıtlarından ayarlayabılırsınız. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hat girişinin üstüne tıklayıp devre dışı bırakılmış aygıtları göster deyin arkadaşlar sorununuz çözülecektir :flowers: