Windows XP başlangıç sorunu/kurtarma...

Bu konuyu okuyanlar

orhan06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar internet cafede çalışıorum. Norton ghostu sistemin yedeğini almak için yükledim yedekle dedim ve raset isteğini onayladım. Sistemin yeniden açılmasında harddiskte buklunan 8 mb lık biçimlendirilmemiş alanı dos olarak partition oluşturup, harfini 'C' olarak değiştirmiş. Gorton Ghost dos ekranında kilitlenip kalıyor. Resume windows şeçeneğini şeçtiğimde yine bekliyor.
Gelgelelim ben bunu kurcalayarak bozdum. 8 mb lık bölümü windows kuru başlatarak sildim. Ancak sistem harddiskini başlangıç aygıtı olarak tanımıyor ve 'Reboot your boot device....' tatsızlığında uyarı görüntülüyor. Bu kadar uzattığım için özürdilerim ama cafede 15 - 20 günde bir bilgisayarlarda buna benzer başlangıç sorunlarıyla karşılaşıyorum. Başlangıç kurtarmayı nasıl yapabilirim beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

ERD Commaneder'la sistem geri yüklemeyi denedim DeepFrezee olduğu için işe yaramadı. XP kurtarma konsolunu denemek istiyorum ama kodlarını bilmiyorum. Yardımınızı bekliyorum...

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
ms-dos yardımıyla kurtarma konsolunu açtığın zaman

fixmbr
fixboot

komutlarını kullan. SOn olarakta çıkmadan

chdsk /r komutu ile dosya sistemini tarattır çık. komutlar önyüklemeni onaracak ve sistemin tekrar başlayacaktır.

orhan06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardımın için teşekkürler.