Çok önemli:Nero 8 çalışmıyor hata veriyor

Bu konuyu okuyanlar

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bugün nero 8 i indirip kurdum ama açmaya çalıştığımda önce şu ilk hatayı veriyor durdur dediğimde ise ikinci hatayı veriyor diğer seçenekleri seçincede direk kaptıyor ve nero 8 hiçbir şekilde çalışmıyor:

Nero 8.1.1.0

nero1ly5.jpg

nero2sd6.jpg

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yokmu aynı sorunla karşılaşan birileri..

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Peki bu düzeltme dosyasının amacı ne.Bendeki hatamı yoksa başka bir hatayımı düzeltiyor.Dünden beri kafayı yedim zaten 180mb boşa gitmesin bari malum kota...

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bir hatayı düzeldiyor setupla ilgili ama seninkisi mi tam bilmiyorum, o yüzden kendi cab dosyanı yedekle bunu o kalsöre kopyalayıp kurulumu dene.

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Dediğini yaptım am yine düzelmedi.Sorun NeroStartSmart.exe de.Sürümüne baktım 8.1.2.0 yazıyor.Sizlerde nero 8.1.1.0 veya nero 8.1.2.0 ın exe si varsa upload ederseniz bide öyle deneyebilirim.Program filesteki diğer exeler çalışıyor NeroStartSmart.exe sorun oluşturuyor...

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Nero ProductSetup'ı aç

soldan kurulum sekmesine gel

ordan değiştir'e bas, yeniden yükleme yapıcak, devam et, tamir etsin kendini. nero 7de görmüştüm bu hatayı

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Öyle olmuyor.Nero clean tool ile herşeyi temizledim yeniden deniycem bakalım...

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Vistada "user account control(uac)" diye bir şey varmış yönetici yetkisi için kısıtlamalar filan getiriyormuş[ubuntuda olduğu gibi].Onu devreye sok.
Türkçesini bulamadım ama "kullanıcı hesap kontrolü"dür herhalde :)

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
UAC ne alaka anlamadım.Clean toolda işe yaramadı bide neronun editörü diyodu kullanın diye :(

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Senin sorununun aynısını yaşayan bazı vatandaşlar onu etkinleştitip administrator olarak programı kurduklarında/çalıştırdıklarında çalışmış.

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
İlk bendede normal olarak çalışıyordu.Windows biraz yavaş açılıyor diye bende bazı servisleri iptal ettim sonra nero,speedfan vs. açılmamaya başladı.O hizmetleri tekrar açınca sorun düzeldi ama hangileri bilmiyorum :)

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
elektr10 dedi ki:
Senin sorununun aynısını yaşayan bazı vatandaşlar onu etkinleştitip administrator olarak programı kurduklarında/çalıştırdıklarında çalışmış.
UACı açtıktan sonra neroyu yeniden kursam sonra uacı kapatsam nero çalışırmı.Az önce uacı açıp neroyu açtım o ilk resimdeki gelmedi tam açılıyo dedim ikinci resimdeki uyarı geldi.Bide nerostartsmartın sürümü 8.1.2.0 olarak görünüyor sendeki 8.1.1.0 görünüyorsa o nerosmartstart.exe yi upload etsene bana bi öyle deniyim...

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
İlk hata ile ikinci hata birbirinden bağımsız aslında.Birincisini hallettik.İkincisinin çözüm yolu dediğin gibi yeniden kurmak.Bu hatayla ben de karşılaşmıştım ve yeniden kurulumla çözmüştüm.Birçok programın kurulumunda çıkabiliyor.Tabi yeniden kurmadan önce gerekli temizlikleri yapmayı ihmal etme(registry dahil) ve mümkünse C'ye değil de başka bir sürücüye kur.

Bütün bunları yapmadan önce servislerden "otomatik güncelleştirme"nin başlangıç şeklini "elle" yap ve yeniden başlat bilgisayarı.

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
UAC açıkken kurdum sorunsuz çalıştı ama uacı kapatınca yine aynı hataları verdi...

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Benim yöntem işe yaradıysa sahneden çakilme zamanım geldi demektir.UAC olmadan kullanma yolunu da sen buluver artık :]

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bende UAC kapalı ama bir sorun yok :S İlk iş uac'yi kaparım vistayı kurunca.

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
uac ile ilgisi yok ya, nero 8 vistaya uyumlu bi sürüm. bu konuda hata çıkarcağını sanmıyorum. silip yeniden yükelemeyi dene o zaman

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
NecronomicoN dedi ki:
uac ile ilgisi yok ya, nero 8 vistaya uyumlu bi sürüm. bu konuda hata çıkarcağını sanmıyorum. silip yeniden yükelemeyi dene o zaman
Heralde bi 17-18 defa falan kurup kaldırdım.Hatta neronun clean toolunu bile denedim herşeyi silsin diye sonrada tuneup ve ccleaner ilede en küçük noktasına kadar temizledim ama yine aynı çalışmıyor.Sonunda nero 7ye döndüm bende...

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Önce uac'yi kapat.Bilgisayarı yeniden başlat ondan sonra kur.