2 Güç kaynağı kullanabilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

windows7seven

Asistan
Reaksiyon puanı
6
2 Güç kaynağı kullanabilirmiyim?

Merhaba:

Nvidia 275 (Yada 260 ) ekran kartı almayı düşünüyorum. Bilgisayarımda 400W güç kaynağı var. Ekran kartının harici pinlerini ikinci bir güç kaynağıyla desteklesem olurmu?

Param olmadığı için güç kaynağına harcamak istmiyorum.

Biri kasa içinde durcak diğeri dışında.
Ekran kartının sadece harici kablolarını dış güç kaynağından bağlamayı planlıyorum.

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Yapılabilecek bir şey ama o ekran kartlarından birini alabiliyorsanız güç kaynağı da alabilirsiniz. Alamıyorsanız da o ekran kartlarını da almayın. Alıpta riske sokmaya değmez.

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Almışken en iyi ekran kartını alayım diye düşünüyorsun sanırım :) Ben de öyle düşünürümde şayet. İnternette araştırırsan 2 güç kaynağını tek pcde çalıştırmayı bulabilirsin. Böyle birşey mümkün yani.

windows7seven

Asistan
Reaksiyon puanı
6
internette nasıl yapıldığını biliyorum fakat merak ettiğim ekran kartına tek bir güç kaynağı bağlasam reset gibi problermlerle karşılaşırmıyım....

O ekran kartını alma amacım almışken tam alayım. Monitörüm eski 1024 768 çözünürlükte Yüksek detaylarda oynamak istiyorum. daha düşük modellerde olur fakat 2-3 yıl yetsin istiyorum :D

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Elektrik faturası konusu sorun olmayacak herhalde. :D

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
kullanabilirsin tabiiki de..istersen her bileşen için ayrı ayrı güç kaynağı da kullanabilirsin.. ancak 2. güç kaynağını anakarttan bağımsız çalıştırmak için şuradaki anlatımı uygulamalısın.. ayrıca diğer güç kaynağının 12 volt üzerinden verebileceği maksimum akıma da dikkat etmelisin..

ancak yapılacak en mantıklı şey, yeni bir psu almak..