En sevdiğiniz Ülke ve En sevmediğiniz Ülke !!!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
T_RK_JAPON_DOSTLU_U.jpg

turk-kore.jpg

benim en sevdiğim ülke japonya ve türk dostu güney koredir, hele türkçe konuşan japon ve koreli çok bizim rizenin ayder yaylasına en çok turist akınına uğrayan japonlara çok rastlıyoruz bazen görüşüyoruz yani çok sıcak kanlı insanlar, türkçeleri iyi olmasada Atatürkü, tarkanı, mustafa sandalı ve hasan şaşı çok iyi tanıyorlar :D

buda arkadaşlar rizenin ayder yaylasında çekmiş olduğumuz japonlara lazca söylettirdik buyrun izleyin Login | Facebook

en sevmediğim ülkeye gelirsek israil, ermenistan, rumları ve çinlileri hiç sevmem bu benim görüşüm

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
En Sevdiğim Ülke Güney Kore
En Sevmediğim ise Yunanistan

berckai

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
en sevdiğim ülke vatikan en azından bir iki fabrikası var pek sorunu yok :)
en sevmediğim ülke sanırım kuzey kore

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
En sevdiğim ülkeyi bilmemde en sevmediğim Yunanistan-Ermenistan.İkisinede gıcık oluyorum.

BabaTurko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sevdiklerim;
rusya, moldavya, ukrayna :wub:
sevmediklerim;
ingiltere, fransa, israil :cursing:

sci3

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
papua yeni gine :D :p
Gkore Japonya Sevdiklerim
Çin İsrail Hindistan İngiltere Sevmediklerim kanımca :)

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Sevdiklerim;

Singapur, taiwan, çin, iran, malezya, BAE

Sevemediklerim;

Danimarka, isveç, norver üçlüsü, ermenistan ve yunanistan kırkayağı, yeni dönem almanya biraz ispanya ve bolca fransa(hatunları hariç). ve İSRAİLLLL

QaFeİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
En Çok Türkiye'yi Seviyorum Eğer Ondan Başka Derseniz Düşündüm Düşündüm Aklıma Bişe Gelmedi Demekki Ben Türkiye'den Başka Bi Ülke Sevmiyomuşum :D

Sevmediğim Ülke : İsrail,Fransa,Çin (nefret edıyorum) ,Almanya

yengec

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sevmediklerim büyükten küçüğe:israil çin amerika ingiltere

sevdiklerim: japonya iskoçya brezilya

Ordo ab chaO

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Ne gerek var böyle bir konuya? Bir ülkeyi sevmek ya da sevmemek ne demektir? Bir ülkede yaşayan herkes aynı mıdır? Yunanistan'ı sevmiyorum diyenler var, neyini sevmiyorsunuz? İnsanlarını mı, yoksa ne biliyim denizini dağını bayırını mı? İnsanlarını sevmiyorum diyorsanız eğer, ne kadarını gerçekten tanıyorsunuz? Kaç tanesiyle oturup konuşmuşluğunuz var? Hükümetlerin yaptığı şeyleri, tüm halka mal edemezsiniz. Birkaç kendini bilmez fanatiğin yaptıklarını tüm bir millete mal edemezsiniz. Eğer böyle genellemelerle düşünüyorsanız, Türkiye'den de nefret eden çok olur ve onlara bir şey demeye hakkınız olmaz.

Bu sebeple insanları olabildiğince, dinine, diline, rengine, ülkesine bakmadan sevmeye çalışın. Nefretle, sevgisizlikle, hoşgörüsüzlükle bir yere varamazsınız. Dünyaya at gözlüğüyle bakmayın, ufkunuzu açık tutun, önyargılarınızı bir kenara bırakın.

Böyle hiçbir gereği olmayan konularla bir yere varamazsınız.

stajer

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
en sevdiğim ülke: Maldivler (güzelliğin anlatmaya gerek yok zaten herkesin malumu ve nüfusunun %99u müslüman)
en sevmediğim ülke: Azerbeycan (yıllarca sovyetler birliğine dahil olmuş daha sonrada benliğini kaybetmiş, müslüman mı ortodoks mu belli değil, 3.dünya ülkesi) ve İsrail (israil hakkında bir açıklamaya gerek yoktur heralde)

emptyheart

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
bi ülkei sviyorum yada sevmiyorum diyebilmek için görmem yaşamam lazım
yaşamadan neyini sevdim yada sevmedim diyebilimki :d

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Gün gelir de inşallah ülke, ırk, ten rengi, dil, din gibi farklılıklar insanları bölmez, çatıştırmaz, kullanılmalarına izin vermez. Hiçbirinin insanoğlu için engel oluşturmasına neden kalmaz. Tüm ilkelliklerimizden kurtuluruz.
Çok şey istiyorum sanırım. :(

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Ne gerek var böyle bir konuya? Bir ülkeyi sevmek ya da sevmemek ne demektir? Bir ülkede yaşayan herkes aynı mıdır? Yunanistan'ı sevmiyorum diyenler var, neyini sevmiyorsunuz? İnsanlarını mı, yoksa ne biliyim denizini dağını bayırını mı? İnsanlarını sevmiyorum diyorsanız eğer, ne kadarını gerçekten tanıyorsunuz? Kaç tanesiyle oturup konuşmuşluğunuz var? Hükümetlerin yaptığı şeyleri, tüm halka mal edemezsiniz. Birkaç kendini bilmez fanatiğin yaptıklarını tüm bir millete mal edemezsiniz. Eğer böyle genellemelerle düşünüyorsanız, Türkiye'den de nefret eden çok olur ve onlara bir şey demeye hakkınız olmaz.

Bu sebeple insanları olabildiğince, dinine, diline, rengine, ülkesine bakmadan sevmeye çalışın. Nefretle, sevgisizlikle, hoşgörüsüzlükle bir yere varamazsınız. Dünyaya at gözlüğüyle bakmayın, ufkunuzu açık tutun, önyargılarınızı bir kenara bırakın.

Böyle hiçbir gereği olmayan konularla bir yere varamazsınız.
hocam ne anlatamay çalıştınız ben alamadım burda herkes kendi görüşünde bir türkiye hariç bir ülke sevdiğini veya sevmediği ülkeyi belirtiyor neresi saçma konu dışı konu açtık anket yapıyoruz işte bunda kızılacak bir durum yok ki.

bi ülkei sviyorum yada sevmiyorum diyebilmek için görmem yaşamam lazım
yaşamadan neyini sevdim yada sevmedim diyebilimki :d

gezip görüpte düşünceni ifade edebilirsin veya o yabancı insanların size karşı tavırlarını göz alarak ben bu ülkeyi çok seviyorum diyebilirsin veya bunlar türk dostudur veya şöyle böyle ifadeler edebilirsiniz.

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Sanırım en sevdiğim Endonezya

Tabi ki en nefret ettiğim ABD ve İsrail.

Seversek Allah için buğz edersek Allah için olmalı.

adas12

Doçent
Reaksiyon puanı
4
en sevdiğim ülke tabiki türkiye
ve polonya insanları çok sıcak kanlı... polonyaya gitmenizi tavsiye ederim...
en nefret ettiğim ülke çin :cursing:
en nefret ettiğim ırk ise ispanyollar....:hammer:

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
nefret ettiklerim
israil,ermenistan,yunanistan,fransa,danimarka,abd,ırak,
sıcak gelenler :)
Norveç,Macaristan,Ukrayna.

crazyboys90001

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
sizi gidi yalancılar sizi.hiç kimse ABDyi sevmiyor ha ? ulen ABD vizeleri kolay kolay verse hepiniz uçarsınız ABD ye..

en çok yaşamak istediğim yer..ABD(özgürlükler ülkesi),Avustralya,yunanistan

en nefret ettiğim ülkeler: almanya ve israil .

Bu arada yunanistanı neden sevmiyorsunuz..tamam siyaseti sokarsanız ben de sevmiyorum ama yunanistan ve adaları (alında bizim o adalar ) çok güzel muhteşem yerler..

not:siyaseti hesaba katmadım.yoksa çok farklı olurdu

cih@n3458

Asistan
Reaksiyon puanı
2
En sevdiğim ülkeyi bilmemde en sevmediğim Yunanistan-Ermenistan.İkisinede gıcık oluyorum.
sevmediklerine yürekten katılıyorum.sevdiğime gelince türkiye gibi memleket mi var ...kim bu cennet vatanı uğruna olmaz ki feda....şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda ....

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
Türkiyem'den gerisi yalan...

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
En sevdiğim ülke Rusya,İran,Çin

En sevmediğim Amerika,israil

emptyheart

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
sizi gidi yalancılar sizi.hiç kimse ABDyi sevmiyor ha ? ulen ABD vizeleri kolay kolay verse hepiniz uçarsınız ABD ye..

en çok yaşamak istediğim yer..ABD(özgürlükler ülkesi),Avustralya,yunanistan

en nefret ettiğim ülkeler: almanya ve israil .

Bu arada yunanistanı neden sevmiyorsunuz..tamam siyaseti sokarsanız ben de sevmiyorum ama yunanistan ve adaları (alında bizim o adalar ) çok güzel muhteşem yerler..

not:siyaseti hesaba katmadım.yoksa çok farklı olurdu
orası öyle şimdi gitme imkanım olsa usa yada kanada avusturya buralar çok güzel ve imkanları bol bi ülke

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...