Türkiye'de var olan Tv oyun programları?

Bu konuyu okuyanlar

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Ülkemizde maalesef oyun programı olan bir kanalımız yok. Öncede TeknolojiTV vardı çok severek izlediğim ve teknolojiyi ii takip edebildiğim bi kanaldı. Oyunlar tanıtılıyor, platformlar tanıtılıyor, incelemeler yapılıyordu. OYUN STUDYOSU diye bi program vardı orda onu hiç kaçırmazdım orda oyunları çok güzel bi şekilde tanıtırlardı ve sevdiğim oyunları diğer gün gider alırdım. şimdi bu kanal kapatıldı. Duyduğum kadarıyla Doğan yayın grubu 1milyon $ a almış kanalı ve kapatmış!! internettede öyle okudum. Neyse şimdi bi oyun alıyım diye gidiyorum bakıyorum hiç bi oyunu bilmiyorum. bildiğimiz temel oyunlar var FİFA PES NFS NBA... VB böyle belli başlı oyunları biliyoruz ama artık oyun dünyası epeyce bi gelişti ve yüzlerce oyun var piyasada ama bilmiyozki neler var neler yok bunları alalım oynayalım. şu anda Türkiyedeki oyuncu sayısı azımsanmayacak kadar fazla ama bize oyunları tanıtan biyer yok. hadi bizim gibi interneti olup arayıp yorumlara bakıpta alanlar var. ya interneti olmayanlar onlar nereye bakacak? Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir arkadaşlar? Bence bu kadar oyuncuya bi program şart 1 tane deil bi kaç tane.

NOT: 1 tane ART tv de var DIGITALITE diye bi program var. Her Cumartesi 10:30 - 12:00 Arası CANLI YAYIN. Pazar'ı Pazartesiye Bağlayan gece tekrarı veriliyor. ( Gece 1:00 civarı )bilmeyen arkadaşlar için iyi olur sanırım.... Tabiki istenilen düzeyde değil,ama yine de faydalı ve cesaretli bir iş çıkarıyorlar.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Demekki Kimsenin Böyle Bi sıkınsıtı yokmuş :D

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Kış mevsiminde Ege tv de Siberaktif di galiba ismini hatırlamıyorum .Oyun tanıtımları oluyordu herhafta

Ayrıca trt nin yaptıgı bilişim rüzgarı var googleden bulabilirsin..

Ugur.pc

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bilişim rüzgarı , Teknoloji TV felan hikaye dostlar..
Almanyada Game TV var. Sabah akşam online oyun oynuyor sunucu (warcraft 3,kick box,pes 09) gibi canlı olarak sizde izliyorsunuz tabi oynarken bir yandanda sizinle konuşuyor.Bilgi veriyor
(Bu arada warcraftı iyi oynuyo kerata :) )

Bence Türkiyeyede böyle bir kanal açılmalı :)

Buda dediğim kanalın online izleyebileceğiniz resmi sitesi bakmak isteyen olursa diye dedim
http://www.game-tv.com/stream

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Bilişim rüzgarı , Teknoloji TV felan hikaye dostlar..
Almanyada Game TV var. Sabah akşam online oyun oynuyor sunucu (warcraft 3,kick box,pes 09) gibi canlı olarak sizde izliyorsunuz tabi oynarken bir yandanda sizinle konuşuyor.Bilgi veriyor
(Bu arada warcraftı iyi oynuyo kerata :) )

Bence Türkiyeyede böyle bir kanal açılmalı :)

Buda dediğim kanalın online izleyebileceğiniz resmi sitesi bakmak isteyen olursa diye dedim
Livestream und Sendungen mit Spieletests über Games, PS2, PS3, Xbox 360, Wii, WoW, eSport - game-tv.com

nerde o günler bi kanal açılacak oda 24 saat oyun tanıtacak öyle bi kanal açılsa reytingler alt üst olur :D

oda çok kota yer be :D

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
konuyu hortlatıyım hemen :)

evet arkadaşlar neden güzel bi teknoloji kanalımız yok? Olan kanal ise neden kapatılır? :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
para getirmeyen seylere yatırım yapmaz Türk milleti sebep bu.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
kanalı açmaları sorun değil bence kanalı açtıktan sonra yayınlayacak birşeyler bulmalı hadi oyun tanıtımı yapıyorlar diyelim her yeni gün yeni oyun çıkmıyorki bu adamlar neyin yayınını yapacakta reytingi yüksek tutacak bunlara çözüm bulunursa ancak ozaman oyun kanalları açılır ve iş yapar.