Transkript Hesaplama Programı

Bu konuyu okuyanlar

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Üniversite öğrencileri için yazdığım transkript hesaplama programı olan Transkript'i, [1] adresinden indirebilirsiniz. Güncel sürüm olan v5.7 ün başlıca özellikleri şöyle:

- Şifre korumalı kullanıcı hesabı.
- Dönem, sınıf ve genel ortalamayı hesaplayabilme.
- Kalınan ve şartlı geçilen dersleri listeleyebilme.
- Tüm dersleri bir ekranda görebilme.
- Kullanıcı özellikleri (resim vs.) ekleyebilme.
- Bilgiler şifrelenmiş şekilde saklanmakta. vs. vs. daha birçok özellik.

Birkaç ekran görüntüsü:
main.jpg

Ana ekran​

rapor.jpg

Tüm dersleri raporlama​

user.jpg

Kullanıcı özellikleri​

Türkiye genelinde 93 üniversitenin not sistemi desteklenmektedir..

* Tüm üniversiteler için %100 uyumluluk garanti edilmemekte. Problemle karşılaşan arkadaşlar buraya yazarsa veya mail atarsa sevinirim. Güle güle kullanın ;)

[1] İndir

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Programın 4.0 versiyonu yayınlandı. Yoğun bir çalışma sonucunda toplam 92 üniversitenin not sistemi programa eklendi. Artık herkes, tüm üniversite öğrencileri programı kullanabilir :) İlk mesajdaki linkten indirebilirsiniz. Bilginize...

sci3

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bende böyle bir program yazayımda bundan şirket para kazanmıyor sanırım sadece reklamı oluyor.. :) kazancı nerden champion dostum

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Programda 6 kredi üzeri desteklenmiyor.Ya da ben beceremedim.

eF.E

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Program gayet kullanışlı fakat bölüm listesinde epey eksik var.

sci3

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
lisans programları dahil.. önlisans için henüz hazır değil arkadaşlar

burhan03

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim üniversitem niye çıkıntı gibi A, B+, B, B- ... gibi bi not sistemi kullanır ve D notu çoğu üniversitede geçer notken bizde değildir bir bilsem :)

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
arkadaşlar forum yeni iletileri bana bildirmemiş :) şimdi gördüm yazdıklarınızı :) öncelikle şirket falan yok ortada çaktırmayın :) bilgisayar müh. 3. sınıf öğrencisiyim, ilerde belki böyle bir şirket kurarım hesabı :) sorulara cevap vereyim, program tamamen ücretsiz. bir kaç özellik de ücretsiz kayıt gerektiriyor sadece. programın kazancı falan yok şimdilik, hobi olarak yapıyorum; ama reklam vermek isteyen olursa, banner falan ekleyebilirim.

programda 6 kredi üzeri desteklenmiyor evet; ama daha fazla olabileceğini düşünmediğim için eklemedim :) bir sonraki versiyonda ekleyebilirim, üst sınır kaç olmalı sizce?

bölüm listesinden eksiklik olması pek önemli değil, çünkü elle de giriş yapabiliyorsunuz, ordakiler sadece kolaylık olsun diye ;)

lisan programlarının ön lisansdan ne gibi farklılıkları var pek bilmiyorum ama yardımcı olup fikir önerebilirseniz gerekli eklemeleri yapabilirim.

bu arada buyrun bu da güncel bir haber:
Transkript v4.2 yayınlandı :)
versiyon özellikleri:
- Güncelleme işlemi geliştirildi.
- Geçici Kaydet özelliği eklendi. (Kayıtlı Kullanıcılar)
- Kredi hesaplamadaki ufak hata giderildi.
- Kodlarda iyileştirmeler yapıldı.

programın içinden güncelleme kontrolü ile yeni versiyonu indirebilirsiniz, bu kontrol özelliği 4.2 sürümünde epey iyileştirildi (hem hız arttı, hem görsellik). geçici kaydet özelliğini bir arkadaşım istemişti, kullanışlı olacağını umarım.

programdaki güncelleme kontrolü haricinde aşağıdaki adresten yine indirip kurabilirsiniz:
www.nano-soft.org/download.html

görüşlerinizi ve isteklerinizi bekliyorum :)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
Ellerine sağlık. Umarım hayalini kurduğun şirketi bir gün açarsın

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Ellerine sağlık. Umarım hayalini kurduğun şirketi bir gün açarsın

Teşekkür ederim :)

Bu arada gazi tabiki de var ;) yalnız arkadaşlar ufak bir eksik var, bazı not sistemlerinde hangi not şartlı geçer onları henüz bulamadığım için tüm üniversitelerin şartlı - kalınan ders listeleme bölümü çalışmıyor malesef. En kısa zamanda halletmeye çalışacağım.. Ayrıca program için önerilerinizi bekliyorum, şu da olsa iyi olur dediğiniz...

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Programda 6 kredi üzeri desteklenmiyor.Ya da ben beceremedim.

Transkript v5.0 yayınlandı!

Yeni eklenen özellikler şöyle:
• Verilen hedefe ulaşabilme özelliği eklendi. (Kayıtlı Kullanıcılar)
• Krediler 10 a çıkarıldı.
• Raporlamadaki ufak hata giderildi.
• Ufak tercüme hatası giderildi.

Download: Nano Software

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
programın kullanımı ile alakalı detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz...

fogu78

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Yazılımı indirdim ve kurdum. Önceki sürümlerden haberim yok. Verilen indirme iminden v5.1 sürümünü kurmama rağmen önce .ddl hatası verdi.

bqVbzWgGfB.jpg

.dll sorununu giderdim ancak aşağıdaki uyarıyla karşılaştım.

8221uG6PSl.jpg

Ama yazılım çalışıyor.

Not: Yalnız herhangi bir işlem yapınca trayden siyah bir dörtgen çıkıyor. Yazılımla ilgili ancak simsiyah olduğundan neyin uyarısını verdiğini bilemiyorum.

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
dll sorunu ile ilgilenirim ancak ikinci resimde göstermiş olduğunuz bir hata değil. o sadece önceki sürümleri kullanmış olan kullanıcılar için bir uyarı, zaten sadece ilk açılışta bir kez gelir bir daha gelmez. önceden program tek exe idi, şimdi kurulum olarak dağıtıldığı için ufak bir taşıma işlemi gerekiyor, eğer 4.0 dan önceki versiyonları kullanmışsanız. ilk defa kullanıyorsanız problem yok...

bir de dll hatasını nasıl giderdiniz, dosyayı internetten mi indirdiniz, eğer öyleyse indirdiğiniz dosyayı nereye koydunuz???

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
haber verdiğiniz için teşekkür ederim, hemen yeni bir kurulum paketi yapıp pakete adı geçen dll yi de ekliyorum. tekrar teşekkürler...

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
hatayı düzeltmeye çalıştım, umarım olmuştur. bende zaten hata vermediği için kontrol edemiyorum. deneyip de hata alan olursa buraya yazsın lütfen...

Transkript v5.1.1 yayınlamış oldu doğal olarak!

İndir

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
rica ederim. programı daha da geliştirmek istiyorum ama neler ekleyebileceğim konusunda bir fikrim yok :s ayrıca programını kayıt ettirmek isteyenler, gönderilecek no'yu buraya yazarsa şifresini verebilirim. böylelikle tüm özellikleri kullanabilirsiniz...

mgazi

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İlk gördüğüm eksikli şu, 5. sınıftan sonrası yok. 6... 7... allah ne verdiyse gidenler var bu arkadaşları da düşünmek lazım.

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Gönderilecek No nedir?

Gönderilecek no: giriş yaptıktan sonra, üst menüde, hakkında başlığı altında program kayıt seçeneği var. Ona tıkladığınızda bir pencere açılacak. O pencerede gönderilecek no yazan kutucukta sadece sizin bilgisayarınıza özel bir sayı var. Onu buraya yazarsanız, hemen altındaki alınan no adlı kutucuğa yazmanız gereken sayıyı gonderebilirim ve programınızdan tamamıyla faydalanabilirsiniz.

Sınıflar ilk önce 6ya kadardı aslında. Sonra biraz düşündüm, bi tek tıp 6 senelik gibi geldi. Zaten tıpın da sistemi farklı her yerde. O yüzden ben de 5e düşürdüm. Gerçekten 6 7 diye giden bölümler var mi :D

mgazi

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Gönderilecek no: giriş yaptıktan sonra, üst menüde, hakkında başlığı altında program kayıt seçeneği var. Ona tıkladığınızda bir pencere açılacak. O pencerede gönderilecek no yazan kutucukta sadece sizin bilgisayarınıza özel bir sayı var. Onu buraya yazarsanız, hemen altındaki alınan no adlı kutucuğa yazmanız gereken sayıyı gonderebilirim ve programınızdan tamamıyla faydalanabilirsiniz.

Sınıflar ilk önce 6ya kadardı aslında. Sonra biraz düşündüm, bi tek tıp 6 senelik gibi geldi. Zaten tıpın da sistemi farklı her yerde. O yüzden ben de 5e düşürdüm. Gerçekten 6 7 diye giden bölümler var mi :D

Bizim Makine Mühendisliğinde ben 8-10 senelikler biliyorum.6-7 senelikler bir sürü zaten. Gerçi 8. seneden sonra zaten bitiremezseniz kovuluyorsunuz 8. seneden daha falza okuyanlarda afla dönenler oluyor yani.

enrooy

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
keşke ben de üniversitee öğrencisi olsaydım:Dhocam şundan bi de liseler için olanından yaparmısısnız acaba:D:D