4890 vapor-x 8 pin kablosu

Bu konuyu okuyanlar

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
İyi günler arkadaslar 4890 vapor-x aldim ancak kutusundan 8+6pin kablosu yerine 6+6 pin cikti. bu 6 pinleri baglayinca ekran karti calisiyor ancak ekrana goruntu gelmiyor.

Güc kaynagimda ne yazik ki 8 pin cikisi yok yani bu ceviriler ne yazik ki sart.

Kablo bu asagidaki

8-PIN-EKRAN-KARTI-POWER-KABLOSU-VGA-POWER__18763403_0.jpg

internetten alabilecegim bir yer var mi acaba? Birtane siteden siparis verdim reklama girebilir diye isim vermiyorum ama verdigim site acik artirmalarin falan oldugu bir site (Bir cogunuz anlarsiniz)

Bu kabloyu netten alabilecegim ya da Mersin'de bulabilecegim bir yer var mi?

Hadi onu gectim bu ekran kartini bu kablo olmadan nasil acabilirim?

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Mersin'de bulman zor. Zira tüm mersinde HIS Hd4850 aramama rağmen bulamamıştım zamanında. Kutunun içinden 8 pinlik kablo çıkması gerekirdi aslında. İnternetten rahatça bulursun.

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
mersinde işler nasıl bilemem ancak herhangi bir bilgisayarcıda bulursun gibime geliyor..

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Mersin'de bulman zor. Zira tüm mersinde HIS Hd4850 aramama rağmen bulamamıştım zamanında. Kutunun içinden 8 pinlik kablo çıkması gerekirdi aslında. İnternetten rahatça bulursun.

Mersinde bulamadim internetten satin aldim ekran kartini icinden 8 pinlik yerine 2 tane 6 pinlik kablo cikti. Kutu acilmamisti ondan eminim yani fabrika da kutulamada hatali pin kablolari konmus.

İnternetten birtek yerden buldum adam ayni gün kargo diyordu 2 gün gecti kargo yok. Baska nereden bulabilirim bir fikriniz var mi acaba?

mersinde işler nasıl bilemem ancak herhangi bir bilgisayarcıda bulursun gibime geliyor..

Hocam hicbir bilgisayarcida yok ve elektrikcide yok. Ariyorum tariyorum ama bulamadim. Bulabilecegim bir yer varsa bilgi verebilir misiniz?

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20

sanirim olabilir :) Hemen soruyorum cevabiniz icin tesekkur ederim. baska yerlerde bulursaniz paylasmaniz dilegiyle...

Edit: Siteye üye oldum ve sordum. Bu ekran kartimda calisabilir mi diyerek. Umarim calisir diye cevap alirim ve artik ekran kartima kavusurum.

Yardimci olan arkadaslara tesekkur ederim simdiden.

Ancak belki bu olmayabilir bildiginiz calistirma yontemi ya da kabloyu satan bir yer varsa yazmanizi rica ederim...

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Bu işlemcinin uzatma kablosu ya :)
Ama ekran kartında çalışma gibi bir durumu var mı bilemiyorum :)

Evet dedigin gibi islemci uzatma kablosu adamlara sordum ancak hala bir cevap yok yarina kadar gelir sanirim. Cevap geldiginde burada paylasacagim. Lazim olupta bulamayan arkadaslara yardimci olurum en azindan.

Ekran karti icin kullanilamaz diye bir mail aldim. 8 pin arayan arkadaslar google a yazarak hangi sitede oldugunu bulabilirler. Oradan satin alabilirler. Kargom yola cikti kismetse yarina ekran kartim ile yaziyor olacagim. (Tabiki once sifirdan bir format atarak)

ozyuksel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler arkadaslar 4890 vapor-x aldim ancak kutusundan 8+6pin kablosu yerine 6+6 pin cikti. bu 6 pinleri baglayinca ekran karti calisiyor ancak ekrana goruntu gelmiyor.

Güc kaynagimda ne yazik ki 8 pin cikisi yok yani bu ceviriler ne yazik ki sart.

Kablo bu asagidaki

8-PIN-EKRAN-KARTI-POWER-KABLOSU-VGA-POWER__18763403_0.jpg

internetten alabilecegim bir yer var mi acaba? Birtane siteden siparis verdim reklama girebilir diye isim vermiyorum ama verdigim site acik artirmalarin falan oldugu bir site (Bir cogunuz anlarsiniz)

Bu kabloyu netten alabilecegim ya da Mersin'de bulabilecegim bir yer var mi?

Hadi onu gectim bu ekran kartini bu kablo olmadan nasil acabilirim?

Bu kablodan bulabilen var mı?

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Bu kablodan bulabilen var mı?

Ben Bu siteden buldum ancak gelen kablo 8 pin girişime biraz büyük geldi acıkcası. Yani kenarlarını yontman gerekebilir. Giriş kısmındaki plastik kısmı. Ancak benim powerda problemim cıktığı icin ben yeni bir psu satın aldım onun gelmesini bekliyorum.