Binada Ortak adsl Kullanımı??

Bu konuyu okuyanlar

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar bizim binadaki arkadaşlar 4 kişiyiz gelin ortak net çekelim sınırsız 2mb alalım 60 tl 15 er 15er öderdir yarı yazrıya gelir hemde sınırsız rahatça sömürürüz dedi :) aslında fena fikir deil ama internette okuduğum kadarıyla hız hepsinde aynı olmuyo. ztn hız yawaş olursa uyuz uyuz nette kullanılmaz. şimdi bizde çksek böyle bi sorun olurmu o kadar masraf yapıpta sonrada boşa gitmesin bunlar. binada ortak kullanan arkadaşlar lütfen yardım edin. nasıl bi bağlantı kurmamız gerekir bilen arkadaşlar yardın etsin...

NOT: suç olduğunu biliyorum ama ttnetin bu fiyatları bizi buna itti napalım ;)

yusher

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
iyi bir modem alırsanız ve kablo uzunluğunuz 50 metreyi geçmezse hız konusunda sorun yaşamazsınız.

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
4 Kişiyseniz 8 Megabit Sınırsız Alın Hızda Problem yaşamassınız . Ama Ağdaki Biri Sürekli torrent Açarsa o zaman işiniz Yaş Torrent tüm Bağlantıyı Kitliyor

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Eğer 4 kişide interneti sürekli kullanacaksınız hele o arada da bir şeyler indiriyorsanız bence pek tadı olmaz.Ama ttnet hak ediyor vurun gözüne:D

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
4 Kişiyseniz 8 Megabit Sınırsız Alın Hızda Problem yaşamassınız . Ama Ağdaki Biri Sürekli torrent Açarsa o zaman işiniz Yaş Torrent tüm Bağlantıyı Kitliyor

kayseride daha altyapı yok ;) sadece üni çevresine yeni fiberoptik kabloları döşüyolar 1 yıl içinde gelir inş

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Eğer 4 kişide interneti sürekli kullanacaksınız hele o arada da bir şeyler indiriyorsanız bence pek tadı olmaz.Ama ttnet hak ediyor vurun gözüne:D

sürekli kullanamazlar 3üde çalışıyo gündüz ben sömürürüm akşamda bişey yapmam yeter bana gündüz :D

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Ben 3 yıldır 2 komşumla birlikte 1 mb/s hızı paylaşıyorum. 80 metreye kadar kablo uzunluğu sorun olmaz. Switch dağıtımı çok güzel yapıyor, hissetmiyosun bile. 2 mb/s olması da ayrıca güzel ancak şikayet olursa abonelik iptal olur !!!

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Ben 3 yıldır 2 komşumla birlikte 1 mb/s hızı paylaşıyorum. 80 metreye kadar kablo uzunluğu sorun olmaz. Switch dağıtımı çok güzel yapıyor, hissetmiyosun bile. 2 mb/s olması da ayrıca güzel ancak şikayet olursa abonelik iptal olur !!!

kim şikayet edecekki ya bende ortak oluyum diyen gelir :D teşekkürler cevap için

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Öyle deme. Karşı apartmanda bi arkadaşımın başına geldi. alt komşusu şikayet etmiş. iptal ettiler. Normalde yasak çünkü paylaşım..o yüzden iptal ediyolar

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
biz aynı evde 2 kişi zor paylaşıyoruz.. bence ilk başta iyi gibi görünse de, sonradan torrent'e veya rapid'e dadanan birisi olursa arada hır gür çıkabilir.. ayrıca rapidden veya diğer dosya paylaşım sitelerinden bir dosya indirmen gerekirse aynı ip üzerinden bağlanıldığı için diğerlerini beklemen gerekir..

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Öyle deme. Karşı apartmanda bi arkadaşımın başına geldi. alt komşusu şikayet etmiş. iptal ettiler. Normalde yasak çünkü paylaşım..o yüzden iptal ediyolar

hmm napalım bizde kimseye duyurmadan yaparız kaplolarıda gece atarız gözükmeyecek yerlerden gören olmaz inş. eyw saolasın

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
biz aynı evde 2 kişi zor paylaşıyoruz.. bence ilk başta iyi gibi görünse de, sonradan torrent'e veya rapid'e dadanan birisi olursa arada hır gür çıkabilir.. ayrıca rapidden veya diğer dosya paylaşım sitelerinden bir dosya indirmen gerekirse aynı ip üzerinden bağlanıldığı için diğerlerini beklemen gerekir..

doğru ama onada katlanırız ztn abartacak halimiz yok belli günler belli kişiler indirir onu anlaşır ayarlarız. böyle kotalı olunca youtube a girip rahatça vide bile seyredemiyorum hiç yoktan rahatça gezer dolaşır bişeyler yaparım illa rapide dayanmayız

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Şakası yok gerçekten. Söylemeyin kimseye. Ben evin içindeki tv anteni borularından çektim kabloyu diğer komşulara. Kimsenin ruhu bile duymadı. Cinsin biri çıkar şikayet eder uğraş dur artık

hakanarin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Paylaşım konusunda önemli nokta bunun ticari olarak yapılıp yapılmadığıdır. Zira 4 daire birbiri arasında ethernet kablosu çekip ağ kurdular diye TTNet aboneliği iptal edemez. Ancak bir dairenin diğer 3 daireye aboneliği sattığına kanaat getirir veya ispatlarsa o zaman kesmekte haklıdırlar.

Dediğim gibi işin içinde ticaret olmadığı sürece bu TTNet'in buna hiçbirşey demeye hakkı yok.

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Şakası yok gerçekten. Söylemeyin kimseye. Ben evin içindeki tv anteni borularından çektim kabloyu diğer komşulara. Kimsenin ruhu bile duymadı. Cinsin biri çıkar şikayet eder uğraş dur artık

doğru diyon memlekette cins mi yok!

mckenzie

Asistan
Reaksiyon puanı
4
TTnet Bişey Demez Sen Çaktırmadıkça Ayrıca hızda Bir Problem Olmaz Sadece Download Yaparken Hızda Düşme Olur

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Paylaşım konusunda önemli nokta bunun ticari olarak yapılıp yapılmadığıdır. Zira 4 daire birbiri arasında ethernet kablosu çekip ağ kurdular diye TTNet aboneliği iptal edemez. Ancak bir dairenin diğer 3 daireye aboneliği sattığına kanaat getirir veya ispatlarsa o zaman kesmekte haklıdırlar.

Dediğim gibi işin içinde ticaret olmadığı sürece bu TTNet'in buna hiçbirşey demeye hakkı yok.

doğru diyon kardeş. kesmezde para cezası verir en kötü

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Ticari olup olmaması önemli deil ki burda. TTnet 4 daireye de abonelik satmak istiyor. Ama sen diğerleriyle paylaşarak mani oluyorsun buna. O da cezalandırıyor seni. Arkadaşımın internetini bu yüzden kestiler. Karşı daire ile paylaşıyordu sadece. Hem neyle ispatlayacak ticari olduğunu? Fiş mi var fatura mı :)

Beowulf

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
4 çıkışlı iyi bir modem aldıktan sonra sorun olmaz.

versamax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla biz apartmanda 4 kişi, 4 Mb sınırsız aldık. Hatlarda problem çıktı. Telekom görevlileri geldi kontrol için. Kabloları gördüler. Dedik durumu biliyorsunuz. Bu devirde internet için 59 lira vermek çok zor. Bişey demediler. Ben oradan taşındım. Komşular hala kullanıyorlar.

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Valla biz apartmanda 4 kişi, 4 Mb sınırsız aldık. Hatlarda problem çıktı. Telekom görevlileri geldi kontrol için. Kabloları gördüler. Dedik durumu biliyorsunuz. Bu devirde internet için 59 lira vermek çok zor. Bişey demediler. Ben oradan taşındım. Komşular hala kullanıyorlar.

adamlarda emir kulu işte kes deseler bişey yapamzlarda. insaflı görevlilere denk gelmişin şanslıymışınız. bide aksileri var bunun hemen olaya el atar

kaptan31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tek sorun kullananların işi abartması olur biri bişey indirir net yawaşlar kimsede ben indirdim demiyice için yok sen indirdin o indirdi diye kavga çıkar ama modem senin evinde durursa çok yawaşladığı zaman kobloları tek tek deneyip kimin indirdiğini bulabilirsin :D tabi modem senin evindeykende bi sorun oldumu ttnetle sen uğraşırsın, yani iki ucu....

RunoadeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yalnız dikkat et. Samimi olmadığın kişilerle bu durumu paylaşma. Birisi şikayet ederse aboneliğin iptal olur :D

yusher

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ya bu kadar tırsmaya gerek yok:D
ben karşı apartmanla paylaşıyorum. karşıdaki apartmanın alt katına kablo üst katına access point çektik. ayrıca üst komşuma kablo verdim. ben de evde bir masaüstü ve bir laptop kullanıyorum. ne hız konusunda ne de ttnet konusunda sıkıntı çekmedik şimdiye kadar :D
modem : airties rt-211

dctor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşım hız da hic fark etmez ben 500 metre uzaktan olmak üzere 4 kişi ortak kullanıyoruz modem airties 211 24 saat acık benm pc masa üstü kasada
USR805417 Wireless MAXg PCI Adapter

kullanmaktayım 1 yıldır sorun yok bu telekomdanda hıncımızı ancak böyle alırım

Neanderthal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Millet 1 mbiti 4 kişi kullanıyo genede fena değil.2mb daha iyi olacaktır ..

rkose32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir zamnlar bizde 3 kiş kullanıyorduk 1,5 yıl kadar son günlerde artık bu yavaşlığa dayanamadım teke düşürdüm :yes: yani hiç önermiyorum hele bide 4 kişi kullancak sa aynı anda dördünüzünde bağladığını düşünemiyorum kaplumba olur..:bored: