Xp kurarken hata mesajı alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Ugur.pc

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Aldığınız mavi hata bir dünya sebepten dolayı kaynaklanabilir. Ama genelde %90 xp kurulum cd'sinden kaynaklanıyor eğer cd'niz çizik olabilir veya yazarken yüksek hızda yandaığından yanmış olabilir. Cd'yi tekrar 24x hızında yazıp deneyin.

Abdurahman

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
CD yi değiştirmeyi dene.. Olmadı elinde RAM varsa yedek.. onla dene... oda olmadı HDD de sorun vardır :|

^^exTReme^^

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hangi aşamada mavi ekran veriyor hemen söylersen açıklayayım sana

snopy80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu sorunların yanı sıra olası bi sorunda şu olabilir sonradan pc e yeni bir donanın taktıysan ondan dolayı mavi ekran hatası verir örnegğin dvd righter gibi camera gibi taktıysan çıkar tekrar dene

^^exTReme^^

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım sen istersen hangi aşamada mavi ekran verdiğini soyle yoksa bu şekilde bi sonuç bulamazsın. birsürü mavi ekran nedeni var.

birimfonksiyon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim konuyu açtıktan bir süre sonra acilen pc başından kalkmam gerekti.
Şimdi bende 2 pc var birisi kendimin diğeride şu an kullandığım eşimin pcsi.Kendi pcim çöktü.
Benim kendi pcmin CD-romü bozuk olduğu için iptal ettim.Şu anda kullandığım pcnin Cd-romunu takıp formatladım pcyi.Pc düzgün şekide formatlandı.
Windowsu kurma aşamsına gelince kullanıcı sözleşmesini kabul ettiğim aşamadan sonra 2 farklı cd denememe rağmen 2sindede mavi ekran verdi.

systemengineer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadasım mavi ekran sebebi tek değildir ancak
eger ram slotunda 2 tane ayrı ayrı ram takılıysa ram in birini çıkar ve tek ram le formatlamayı dene... eger olmazsa ;

diskin ıde ise ya da sata ise disk slotlarını değiştir..diger slotlarına tak.. eger buda olmazsa ;

cd yi değiştir... olmazsa :D

diskinin sektörlerinde ya da ram lerinden kaynaklanıyor olabilir..garantisine git

yusher

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
diskini compability veya IDE modunda çalıştır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler ben xp kururken mavi ekran hatası geliyor hatada stop dll bozuk olabilir filan yazıo ne yapsam olmuyor ne yapabilirimm

Son mesajlar