Son 1-2 gündür bağlantıda sorun yaşıyor musunuz?

Bu konuyu okuyanlar

lukande

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir ADSL 1024/256kbps - sınırsız - ttnet kullanıyorum, son bir iki gündür "sıklıkla" bağlantı gidip geliyor, downloadlar yarım kalıyor vs.

Bu 8 megabit falan derken bizim kötü 1'i de bozdular herhalde...

Öğrenmek istediğim sizlerden de bu sorunu yaşayanlar var mı? ( Son 1-2 gündür) Yer: Ankara

intricate

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Benim arkadaşım da aynı problemi yaşıyor. (Yer Zonguldak) Bazen bağlanamıyor bağlansa da 10 dakikada bir düşüyor. Beni çağırdı.Baktım Virüs vs tarattım, modemi(usb) kaldırıp yeniden kurdum. yine 10 dk. sonra düşüyor. son 1 hafta içinde meydana gelen bir durum bu.. Bilmiyorum başka bu sorunu yaşayan var mı..
(Merak eden olursa diye bende bir sorun yok uydunet kullanıyorum)

zukan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir ADSL 1024/256kbps - sınırsız - ttnet kullanıyorum, son bir iki gündür "sıklıkla" bağlantı gidip geliyor, downloadlar yarım kalıyor vs.

Bu 8 megabit falan derken bizim kötü 1'i de bozdular herhalde...

Öğrenmek istediğim sizlerden de bu sorunu yaşayanlar var mı? ( Son 1-2 gündür) Yer: Ankara

Aynı tarife ve aynı sorun bende de var ben İstanbul'dayım burda da farksız son 2 gündür iyice berbatlaştı

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
aynısı Malatya ve Maraş çevresindede var kökten kapatsalarda kurtulsak.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Bende bir sorun yok şimdilik. Kopma olmuyor, arada yavaşlama oluyor o kadar.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Yavaşlama başladı sanki..:)

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Aynı sorun bendenizde de var.

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
antalya/alanya da aynı sorun var bağlantı yavaş ve düşüp duruyo neden acaba ?:(

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
1024 bağlantım varken süperdi Saniyede 100kb 110kb arası Download yapıyordum memnundum ah kafam ah neden geçersin 8Mpbs'e şimdi bağlantım hızlanacaktı dimi daha çok düştü . 128 kb 256 kb bağlantım var:D Saniyede en az 10kb en fazla 30kb :) kaplumbağa daha hızlıdır :D 6 gündür böyle nefret ettirdiler netten giresim gelmiyor. Bakalım böyle devam ederse TTNET ile aramı koparıyorum :)

BeyaZayeB

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Aynı sorunlar bendede başladı.. Bazen bağlantı çok yavaşlıyor bazende bağlantı kopuyor..

Turkcell vınn a geçmeyi düşünüyorum...

lukande

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler,

ben hariri telekom'u arayacağım zaten de, önceden diğer üyelerde vaziyet nedir bir öğreneyim istedim.

offoff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım hiç zahmet edipte arama.. ne yaptıklarını onlarda bilmiyorlar..
hem vallahi hem de billahi..

burhan03

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İstanbul superoline adsl ile 1 haftadan fazladır ben de kopmalar yaşıyorum.

lukande

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Çok fazla cevap yazan olmadığına göre, ülke genelinde bir sorun yok anlaşılan. Benim sorun hala devam ediyor; xpnetdiag.exe bile isyan etti artık :)

lukande

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Durum nasıl arkadaşlar? benim bugün düzeldi gibi (maşallah)

5-6 saattir stabil.

----------------------------

Bu arada, az önce konunun başlığını da değişmiştim ben; ama hala eskisi gözüküyor, başlığı sonradan değişemiyor muyuz?

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Uzun süre bi sitede kaldığımda o sitede bağlantı devam ediyo ama başka bi site açmak istediğimde bağlantı yok diyo :mad:

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Arkadaslar hız sorunu yasayan arkadaslar eger DNSlerinizi manuel girdiyseniz ve dns kombinasyonunuz 4.2.2.2 - 4.2.2.3 ise mutlaka degistirin. 208.67.222.222 - 208.67.220.220 kombinasyonunu giriniz...

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Arkadaslar hız sorunu yasayan arkadaslar eger DNSlerinizi manuel girdiyseniz ve dns kombinasyonunuz 4.2.2.2 - 4.2.2.3 ise mutlaka degistirin. 208.67.222.222 - 208.67.220.220 kombinasyonunu giriniz...

Deniyorum bakalım bu tekniği inşallah başarılı olur
Teşekkürler

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
opendns den başka dns kullanmam.Gidipde türk telekom dns si mi kullanacam Zaten bütün siteleri engellemişler.Bi kendi siteleri kaldı engellemedikleri

geceyürüyen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım sorununun aynısı 2 hafta önce bende de vardı. 10 ar dk aralarla kopmalar yaşıyordum. Bazen 5 dkda bir bazen 30 dk bir kopmaoluyordu. 444 0 375 ttnet teknk desteği aradım. Ve sorunumu anlattım. Eve teknik ekip yolladılar. Telefon hattımı kontrol ettiler ve sorununuz hatadı dediler. Hattınızda çok "gürültü" var ve kopmaların nedeni bundan kaynaklanıyor dediler. Santrale bunu bildireceklerini ve eğer sorun oradan da düzeltilemezse eve gelen telefon hattınızın değiştirilmesi gerektiğini (yıprandığını) söylediler. 1 saat sonra sorunum çözüldü ve artık kopma felan yaşamıyorum. Sorunum santral kaynaklıydı. Şunu da belirteyim eve gelen teknik eleman bu kontrolu tamamen ücretsiz yaptı. Bence senin de sorunun santral kaynaklıdır.Ayrıca 8 mbps hakkındaki görüşlerine katılıyorum. Bencede bu 8 mbps altyapımızın yetersizliği yüzünden kopmalara neden oluyor. Dikkat edersen modemde 1024-256 olması gerekirken 1021-253 gibi saptirik rakamlar yazıyor. Her kişiden ufaktan ufaktan çalıyorlar. Böyle bişey varsa verdiğim para haram olsun. Sana tavsiyem arkadaşım 4440375 i ara 5 i tuşla ve sorununu bildir. Teknik eleman sana yardımcı olacaktır , eğer sana yardımcı olmazsa bana söyle yapışırım boğazına:) Şaka bir yana inşallah sorunun hallolur. İyi akşamlar.

lukande

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler,

ben hariri telekom'u arayacağım zaten de, önceden diğer üyelerde vaziyet nedir bir öğreneyim istedim.

Durum nasıl arkadaşlar? benim bugün düzeldi gibi (maşallah)

5-6 saattir stabil.

----------------------------

Bu arada, az önce konunun başlığını da değişmiştim ben; ama hala eskisi gözüküyor, başlığı sonradan değişemiyor muyuz?

Arkadaşım sorununun aynısı 2 hafta önce bende de vardı. 10 ar dk aralarla kopmalar yaşıyordum. Bazen 5 dkda bir bazen 30 dk bir kopmaoluyordu. 444 0 375 ttnet teknk desteği aradım. Ve sorunumu anlattım. Eve teknik ekip yolladılar. Telefon hattımı kontrol ettiler ve sorununuz hatadı dediler. Hattınızda çok "gürültü" var ve kopmaların nedeni bundan kaynaklanıyor dediler. Santrale bunu bildireceklerini ve eğer sorun oradan da düzeltilemezse eve gelen telefon hattınızın değiştirilmesi gerektiğini (yıprandığını) söylediler. 1 saat sonra sorunum çözüldü ve artık kopma felan yaşamıyorum. Sorunum santral kaynaklıydı. Şunu da belirteyim eve gelen teknik eleman bu kontrolu tamamen ücretsiz yaptı. Bence senin de sorunun santral kaynaklıdır.Ayrıca 8 mbps hakkındaki görüşlerine katılıyorum. Bencede bu 8 mbps altyapımızın yetersizliği yüzünden kopmalara neden oluyor. Dikkat edersen modemde 1024-256 olması gerekirken 1021-253 gibi saptirik rakamlar yazıyor. Her kişiden ufaktan ufaktan çalıyorlar. Böyle bişey varsa verdiğim para haram olsun. Sana tavsiyem arkadaşım 4440375 i ara 5 i tuşla ve sorununu bildir. Teknik eleman sana yardımcı olacaktır , eğer sana yardımcı olmazsa bana söyle yapışırım boğazına:) Şaka bir yana inşallah sorunun hallolur. İyi akşamlar.

Mesajınızı muhtemelen bu alıntı yaptığım mesajlarımı okumadan yazmışsınız, ki ola da bilir. Yazdıklarınız için teşekkürler ama uzun yıllardır internet abonesiyim ve bahsettiğiniz süreçleri yaşadığım da oldu:)

Konuyla ilgili birşey söyleyecek olursam, bağlantının "stabil" hale geldiğini söylediğim mesajımdan bu yana durum geçerli, sorun ortadan kalkmış gözüküyor ve hariri telekomu da aramadım.