Askerliğin İLk Günü...

Bu konuyu okuyanlar

Cuslaw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet tecrübeli arkadaşlardan yanıt bekliyorum.Askere gittik , ilk gün neler yapılır :D

sakallıoğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ilkgünümü hatırlıyorum, Nizamiyeden içeri girince yavru civciv muamelesi gördüğümüz anlarda oldu, toprak ayağı yapanda oldu akabinde birer aşı olduk, yemek derken koğuşa gittik, klasik sohbetlerden sonra yattık.Ertesi gün önce traş olmak için sıraya girdik,daha sonra eğitim elbiselerini verdiler, derken yine bir kuyruğa takıldık ,ardından bir liste verip kantin önünde kuyruğa girdik. Elimize küçük bir kitap verip derslere ve eğitime başladık .Ondan sonrası eğitim, eğitim, eğitim, derken dağıtımı öğrenip dağıldık.
Sana hayırlı teskereler diliyorum.

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Bence buraya usta birliğinin ilk gününü yazalım. Acemi birliği askerlerin reklamları gibidir. Acemi birliğinde beni asteğmen lokum ile karşıladı. Usta birliğinde ise "3ncü bölüğe mi düştün? Hass...tir. Kaç oğlum kaç, hiç girme. Girdikten sonra kaçarsan vurmak zorunda kalırız" diye karşıladılar. Sonrasını bir ara anlatırım. İlk dayağımı hiç unutmuyorum..

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Heryerde bir değil askerlik.herkes farklı anlatır piskoloji diye birşey kalmaz sonra askere gitmeyenler için tehlikeli bi konu :D

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bence buraya usta birliğinin ilk gününü yazalım. Acemi birliği askerlerin reklamları gibidir. Acemi birliğinde beni asteğmen lokum ile karşıladı. Usta birliğinde ise "3ncü bölüğe mi düştün? Hass...tir. Kaç oğlum kaç, hiç girme. Girdikten sonra kaçarsan vurmak zorunda kalırız" diye karşıladılar. Sonrasını bir ara anlatırım. İlk dayağımı hiç unutmuyorum..

Dayağı neden yedin kardeş...:laugh:

zeroaxa

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
bişey yapmana gerek kalmıyo zaten sürekli biyerlere çekiştirip dururlar hayatımın en boşlukta geçen anıydı

kapadokyalı

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ilk günü hatırlıyorumda sabah 5 te koğuş kalk komutunu duyunca kendimi evde tv açık uyuyor sanmıştım tabi 2. koğuş kalkta asıl şoku yaşadım :)
askerliği anlaman için yaşaman lazım ben askere gitmeden çok şey duymuştum ama anlatılanlardan çok daha ayrıntılı ve değişik bi ortam buldum.

mart_1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
AALAH yardımcın olsun ben kızım anlamm ama yınede pek hos bısı dgl galıbm:Dabımde gıdyr:(

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Kısa dönem yaptım. İlk gün bir çanta içinde kamuflaj, bot, çorap vs. gibi malzemeleri verdiler. Sonra esas duruş, selam verme gibi temel kuralların detaylarını birkaç uzman çavuş gösterip yaptırdı.
Bir ay boyunca tören için çalıştık. İlginç olan yeni mezun uzman çavuş G3 tüfeğin mekanizmasını söküp takmayı bilmiyordu.
Usta birliğinde hemen hemen hiçbir şey öğretilmeyişinin acısını çektik geriye kalan zamanda.

tmpuser

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Kısa dönem yaptım. İlk gün bir çanta içinde kamuflaj, bot, çorap vs. gibi malzemeleri verdiler. Sonra esas duruş, selam verme gibi temel kuralların detaylarını birkaç uzman çavuş gösterip yaptırdı.
Bir ay boyunca tören için çalıştık. İlginç olan yeni mezun uzman çavuş G3 tüfeğin mekanizmasını söküp takmayı bilmiyordu.
Usta birliğinde hemen hemen hiçbir şey öğretilmeyişinin acısını çektik geriye kalan zamanda.

alınma da sizin zaten fazla bişey öğrenmenize de gerek yok zaten

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Alınacak bir durum yok. Zaten Jandarmaydım. Eğitim falan neredeyse yok. Devriyeydi, nöbetti geçti 5 ay.

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Dayağı neden yedin kardeş...:laugh:

İlk günün ertesi sabahıydı. Bölükte ki nöbetçi uzman çavuş geldi. Ben rütbeli olduğunu görmediğim için, ve herkesin gayet rahat davrandığı için selam falan vermedim. O da direk indirmeye başladı bana. Sinirden gözlerimden yaş geldi valla. Daha sonra iyi bir görevde bitirdim askerliğimi. Tayini çıkıp gitmeseydi, çok uğraştıracaktım o i.neyi.. İLk günden bana yi moral bozukluğu olmuştu...

husoft07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Usta birliğinde ilk günüm herşeyi anlattı bana. Nizamiyede neresi dedialer. ÇNRA 1 dedik. ( Çok Namlulu Roket Atar Taburu 1. Batarya ) Nizamiyedeki nöbetçiler bizim bataryadanmış. İlk sözleri "Biz seni görmedik. Yurt dışına kaç." oldu. Tabi zamanla anladık ne demek istdiklerini. 102'nci Topçu alayı sürgün yeri olarak bilinirmiş.

ZumsuK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:D ßen daha 16sındayım... Aşı beni ürkütüyor yhaw Bi kac tane yicekmisiz girer girmez :D ßazıları 6-7 :D

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Nizamiyeye ilk girerken davul zurna ile karsiladilar (seni anan benim icin dogurmus caliyorlardi) bir kac saat benden once gelen acemilerin egitimini izledim gunesin altinda. Geceyi kendini bile zor isitan iki sobali han gibi bir yerde donarak gecirdim. Sonrasi malum sabah kalk, ihtiyaci olanlara banyo kamuflaj bot vs. dagitimi.
Yil : Subat 2000
Yer : Canakkale 116

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
İlk günü hiç unutmuyorum. :) saniye saniye girişim aklımda. İlk elimdeki zarfı aldılar üstüne girdiğim tarihi bastılar sonra bavulumu alıp bi numara yapıstırdılar o numarayı bide elime yazdım :D bana dediler şuraya geçin o kadar kişi vardıki, dedim herkes sanki bugün gelmiş :) Bilmiyordumki oranın o kadar büyük olacağını . Ankara Etimesgut bilenler varsa :) 2 saat kadar bekledik sonra sırayla muayene aşı derken akşam 23:00 sularında yemek yeyip 24:00 gibi yatırdılar bizi herşey rüya gibiydi. :D sabah 5 de kalk diyen bir asker kaldırdı dedim o zaman ben askere geldim :) ve 15 Ay başladı Meslekçi olarak ayırdılar bizi 28 Gün sonra İzmir Buca Merkez komutanlığına Usta asker olarak gittim. Anlatılmaz yaşanır:)

Çetin ÖZDEMİR
Tnk.Onb.
1988/1
İzmir Mrk.K.lığı As.iz.Tb.
Kh.Bl.Yzc.

:D

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Bagcivan ile bi muhabbet et askere koşarak gidersin :D Ben ne zaman konuşsam askere gidesim geliyor :D

anarchst

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
offf ilk gün ne acayip bir gündür o öyle. ya dünyanın en akıllı en zeki en uyanık adamı ol o kıyafeti giydiriyorlar ya of of off. bak aynaya o anı yaşamak lazım anlatılmaz...

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
121. Jandarma Er Eğitim Alayı na Gittim Biraz Gezdik Hatayda Sonra Gittik Girdik içeri Nizamiye Nöbetçisi Hoşgeldiniz Dedi . Girişte Çantalarımızı Aradılar . Cep Telefonu , Elektronik Eşya ,Hap, Jilet Gibi Şeyleri aldılar Çantalardan . Sonra 20 kişi olunca Sıraya Koyup Alay iştima alanında Giyeceğimiz elbiseleri Kamuflajları Yatacağımız Yerleri Gösteren Örnek leri Anlattılar . Sonra Herkesi Ortada bi yere Soktular Elimizden Aldılar Kağıdı . Sonra Bekleyin burda Sigara Serbest dediler en az 500 kişi vardık . Her gelen Gurubun Bölüklerini Söylüyorlar ilk önce adını Sonra hangi Bölüğe Düştüysen onu Ben 8 inci Bölüğe Düşmüştüm . Her Bölük için Kayıt Yeri Oluşturmuşlar Alanda Oraya gidip Sıraya girin Girişlerini Kadrolu Erler Yapıyor . Sonra Bir Sıraya Daha Giriyon "Devre Malı Çantası" Neyin eksikse Listede Dolduruyolar işte Traş Bıçağn yok İçliğin yok Fanilan yok Sonra o kagidı ordaki bi odaya veriyon Çantan hazır olunca isminle çağırıyolar Çantani alıyon . Sonra Bölüğünün Kayıt yapılan yerine gidiyon . Orda tekrar 20 kişi olunca sıraya sokup bölüğüne götürüyolar . Koğuşun girişinde yazlık - Kışlık Kamuflajlarını Parkanı Botlarını içliklerini fanilani "Bizim Zamanımızda Tektif de veriyolar Çarşıya öyle çıkıyordu . Şimdi Sivil Çıkılıyo" Filan Alıyon . Yaz ayındaysan Yazlık kamuflajlarını alıp Kışlıkları Verilen Yeşil Çantaya Koyuyon Getirdiğin Sivil Çantayla birlikte Veriyon Depocuya o Depoya Koyuyo . Sonra Koğuşa Çık diyolar Koğuşun girişinde kadrolu bir Asker Sana Kamuflajlarını çorapları nasıl giyileceğini gösteriyor Botunu nasıl bağlıyacağını filan . İlk girişte yatağın belli olmaz Boş Bi yatağa Gider yatarsın yatak numarana Göre Dolabını yerleştirirsin . her dolabı 2 kişi kullanıyor o yüzden altındaki/üstündeki yatanla tanış derim .! Sonra dışarda Temel bilgileri filan veriyolar yapmanız gerekn uymanız gerekenleri anlatıyolar . Yemek saati ise Sıraya Koyup Yemekhaneye görüyolar . Geliyosun botlarını Bağlayıp Yatıyosun Sabah kaldırıp Mıntıka Temizliğine Götürüyolar Ordan Yemekhaneye kahvaltanı filan yapıyor Dışarda sıraya giriyosun . Ve Askerlik Başlıyor... ilk 1 ay Yanaşık düzen eğitimi alırsınız zaten Yemin edene kadar Tam asker Sayılmıyonuz . ilk 2 hafta misafir gibi davranılar size :) Sonra Başlar Zaten Sıkı Eğitimler . Acemilikte koyun gibisin zaten Bir Düdük Yat Bir Düdük Kalk Bir Düdük Koş Bir Düdük Gel :):)
Gerisi kendi Geliyor zaten
Tez zamanda Sevdiklerine kavuşursun inşallah

Amma uzun yazmışım ya :)

FillsMartin

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
acemiliği Burdur' da, gerisini Sarıkamış' ta yapmıştım.. acemilikte hergün düşünürsün keşke şimdi evde olsam diye, hep şafak defterine bakarsın, yakınlarına sürekli telefon edersin, terhis tarihini hesaplarsın, onun dışında hiç bir sıkıntın olmaz.. Dağıtımdan sonra ise düştüğün yere bağlı :D çoğu yerde yeni gelenlere hemen temizlik işleri verirler, koğuşları sil, yemekhaneyi sil, gazinoyu sil falan, nasıl olsa seninle gelenler de olacak, çabuk alışırsın, gerisi zaten gelir, günler akar gider...

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
İlk günü hiç unutmuyorum. :) saniye saniye girişim aklımda. İlk elimdeki zarfı aldılar üstüne girdiğim tarihi bastılar sonra bavulumu alıp bi numara yapıstırdılar o numarayı bide elime yazdım :D bana dediler şuraya geçin o kadar kişi vardıki, dedim herkes sanki bugün gelmiş :) Bilmiyordumki oranın o kadar büyük olacağını . Ankara Etimesgut bilenler varsa :) 2 saat kadar bekledik sonra sırayla muayene aşı derken akşam 23:00 sularında yemek yeyip 24:00 gibi yatırdılar bizi herşey rüya gibiydi. :D sabah 5 de kalk diyen bir asker kaldırdı dedim o zaman ben askere geldim :) ve 15 Ay başladı Meslekçi olarak ayırdılar bizi 28 Gün sonra İzmir Buca Merkez komutanlığına Usta asker olarak gittim. Anlatılmaz yaşanır:)

Çetin ÖZDEMİR
Tnk.Onb.
1988/1
İzmir Mrk.K.lığı As.iz.Tb.
Kh.Bl.Yzc.

:D

Bizim buraya 10 dakika uzaklıkta etimesgut..:D

birkanates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hos geldin burasi " Ana kucagi degil Baba ocagi " lafini duyarsin , sonra ilk gunun kiyafet teslim alma ile askerligin baslar ve bir ömür unutamayacagin hertürlü aniyla gecer gider...

hayirli tezkereler
Emekli asteymen Ates

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Bizim buraya 10 dakika uzaklıkta etimesgut..:D

Ben öyle bir yer görmedim. 4 Hafta sonu geçirdim ve her hafta sonu da ziyaretime gelirlerdi. Nizamiyeye Otobüs kaldırırlardı birlik içinden:) kaçırdın mı yürü :D 20 dk sürüyordu Bir Nizamiye çok büyüktü. Bir Söz gözüme çarpmıştı Lavabodaki duvarlarda kapı arkalarında :D hala aklımda "Ankaranın dikmeni bir daha gelirsem *** beni" :D

FillsMartin

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Ben öyle bir yer görmedim. 4 Hafta sonu geçirdim ve her hafta sonu da ziyaretime gelirlerdi. Nizamiyeye Otobüs kaldırırlardı birlik içinden:) kaçırdın mı yürü :D 20 dk sürüyordu Bir Nizamiye çok büyüktü. Bir Söz gözüme çarpmıştı Lavabodaki duvarlarda kapı arkalarında :D hala aklımda "Ankaranın dikmeni bir daha gelirsem *** beni" :D

muahaha :D :D

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629

Ankaranın dikmeni bir daha gelirsem Öp beni...:D

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
acemi birliğinde kıyafetleri giydikten sonra kendime bir baktım üstümde bol bol kıyafetler ayağımad büyük bir bot... bedenim oradaydı ama ruhum yoktu, anlatılmaz yaşanır yani:D