5800 XM Şarj Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Telefonda günde 25-30 sms çekmeme en fazla 5-10 dk konuşmama rağmen şarjı 1 gün zor gidiyor baska hiç bir özelliğini kullanmıyorum hatta işim bittikten hemen sonra tuşlarını kilitliyorum ışığı flanda açık kalmıyor garantiye gönderdim sadece test yapıp geri göndermişler bu kadar az gitmesi normal mi ? (Işık %70'te)

dunerto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence hic normal degil. Bende 5800 XM kullaniyorum ve en az 3 gun kulaniyorum. Konusma ,GPS kullanimi ile ortalama 3 gun civarinda kullanabiliyorum. SMS fazla kullanmadigim icin etkisi nedir bilemiyecegim. Hatta bugun 3. gunu ve az once 37 dakika gorusme yaptim 3 seviye pil gosteriyor. Yarin aksama kadar da kullanirim bitmez kolay kolay. Bu arada isik seviyesi max kullaniyorum.

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Bence hic normal degil. Bende 5800 XM kullaniyorum ve en az 3 gun kulaniyorum. Konusma ,GPS kullanimi ile ortalama 3 gun civarinda kullanabiliyorum. SMS fazla kullanmadigim icin etkisi nedir bilemiyecegim. Hatta bugun 3. gunu ve az once 37 dakika gorusme yaptim 3 seviye pil gosteriyor. Yarin aksama kadar da kullanirim bitmez kolay kolay. Bu arada isik seviyesi max kullaniyorum.
Tekrar gönderip değişimini istemek en iyisi galiba :thumbdown: Teşekkürler yorum için :)

ozell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende 5800 kullanıyorum ve benimde 2 gün falan gidiyo yani interneti,müziği falan kullanmama rağmen..sende sorun var kesin inş. düzelir.. ne diyelim

Onurss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5-6 gün gidiyor yaklaşık.. Sizin telefonda bir problem var sanırım.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Batarya ölmüş olabilir..:)

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Telefondan sorun olacağını sanmıyorum. Batarya yüzündendir.

Orjinal bataryasını temin edin. Ve şarjda gereğinden fazla bırakmayın.

Gerçi artık Li-on piller var sorun olmaz ama. Sen yine de tedbirli davran. Adlığın pili full bitir.

Sonra normal şarj et. 2-3 kere full bitir. Bitirmeden şarj etme.

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Telefon Genpa'nın Bursa teknik servisindeydi dün itibariyle ana servise gönderilmiş telefonun değişimini istedim aldıgımdan beri toplam 1 hafta zor kullandım 2 haftadan fazla garantide kaldı bakalım ne olacak.

sedd92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım aynı sorun bendede vardı. bende senin gibi 1 hafta zor kullandm. sonra garantiye verdim 2 hafta gelmedi. en sonunda aradım en geç akşama istiyorum dedim sert bir ses tonuyla ve yeni batarya verdiler.. şuanda şarjda. 12 saat kalıcak.sorun yine devam ederse üretilen seride problem olma ihtimali olabilir çünkü bir kaç arkadaşla beraber aldık hepimizde aynı sorun var.

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Ara biraz böhür olum servise sen adam akıllı kullanana kadar değeri düşecek aletin :D

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
arkadaşım aynı sorun bendede vardı. bende senin gibi 1 hafta zor kullandm. sonra garantiye verdim 2 hafta gelmedi. en sonunda aradım en geç akşama istiyorum dedim sert bir ses tonuyla ve yeni batarya verdiler.. şuanda şarjda. 12 saat kalıcak.sorun yine devam ederse üretilen seride problem olma ihtimali olabilir çünkü bir kaç arkadaşla beraber aldık hepimizde aynı sorun var.
Benim telefonda 2 hafta garantide durduktan sonra geldiğinde sorun devam ediyordu tekrar gönderdim bugün itibariyle 3 hafta oldu eminimki yine bişey yapmadan göndericekler :glare: Dediğin gibi üretimde sorun oldugunu düşünüyorum bende bu arada ne renkti telefonun ?

sedd92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonun rengi kırmızıydı. yeni bataryayı dün ilk kez kullandım ve şarjı az önce bitti. bir kaç gün daha beklicem şimdi şarja takıcam bi 12 saat bekleticem.. sorun eğer yine devam ederse değişimini istiyeceğim.. :/

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Elinde aynı model başka bir batarya varsa servise göndermeden önce kendin bi test etseydin @Rapchy, servise verirken en azından sorunun nereden kaynaklandığını bildirebilirdin.

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Elinde aynı model başka bir batarya varsa servise göndermeden önce kendin bi test etseydin @Rapchy, servise verirken en azından sorunun nereden kaynaklandığını bildirebilirdin.
Elimde bataryası yok Romantic onların bataryaları yeni oldugu için biraz zor bulunur.Bulsamda neden para veriyip batarya alıyım öyle veya böyle çözücekler bu sorunu

telefonun rengi kırmızıydı. yeni bataryayı dün ilk kez kullandım ve şarjı az önce bitti. bir kaç gün daha beklicem şimdi şarja takıcam bi 12 saat bekleticem.. sorun eğer yine devam ederse değişimini istiyeceğim.. :/

Benimki siyahtı acaba siyahlarda kaynaklanan bi sorunmu diyecektim ama seninki kırmızıymış az önce teknik servis notuna baktım Belirtilen hatalar gözlenmedi yazmışlar yarın aynı şekilde göndericekler büyük ihtimal

Değişim istemekde fayda etmiyor ben değişim isteyerek göndermiştim :glare:

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Daha elime geçmedi ama değişim yapıldı falan yazmıyor "Belirtilen hatalar gözlemlenmedi " diyor yani aynı şekilde geri göndericekler :)

sedd92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben dün telefonun şarjını iice bitirdim kapalı bir şekilde şarj ettiim tam dolana kadar. tam doldu çıkarttığımda akşam üstü 6ydı sanırım düzelmiş olma ihtimali var. 10-15 parça dinledim + internete girdim. 20-25 sms + 1 saate yakın görşme + oyun oynadım. 7. çekirdek şimdi gitti.. düzelmiş olma ihtimali var..

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
ben dün telefonun şarjını iice bitirdim kapalı bir şekilde şarj ettiim tam dolana kadar. tam doldu çıkarttığımda akşam üstü 6ydı sanırım düzelmiş olma ihtimali var. 10-15 parça dinledim + internete girdim. 20-25 sms + 1 saate yakın görşme + oyun oynadım. 7. çekirdek şimdi gitti.. düzelmiş olma ihtimali var..
Evet düzelmiş gibi duruyor :) Darısı benim telefonun başına :D

0mrdr5

Profesör
Reaksiyon puanı
11
allah a şükür 1100 hariç hiçbir nokia telefonunu kullanmadım kullanmayıda düşünmüyorum

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Telefon geldi galiba sonunda yapmışlar

3 gün gitti nasıl olduysa :)

19tayfun07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben 5800 1 hafta oldu alalı.gece tamdı şarjı ama sabah baktığımda 1 tane cubuk kalmış..acaba sorun ne olabilir...programda acık değildi telefonda...lütfen yardım edin:crying:

youlow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Bende 5800 XpressMusic Kullanıcısıyım . Herhangi Bir Sorun İle Karsılasmadım Sanırım Kullanan Arkadaslarımız Sorun Yasıyor Gibiler Bu Sorunun Cevabını Vermek İstedim Kesin Çözüm Olarak .. Denemenizi İsterim !! Telefonun Şarjı Tam Bitmeden Telefonu Şarja Takarsanız Bataryanın Ömrünü Kısaltırsınız Batarya Tam Bitmeden Şarja Takılmamalı Ve Hareketli Tema Kullanmamalısınız .. Telefonun Işık Seviyesini %40 Ta Tutmalısınız Işık Seviyesi Ne Kadar Yüksek Olursa Şarjı Bi O Kadar Harcama İhtimali Var Ve Telefon Çok Yüksek Bir Model Oldugundan Dolayı Şarjın Dayanmamasıda Bu Açıdan Normaldir Ama Sİzlere Tavsiyem Bu Söylediklerimi Yapmanız Sorununuzu Çözer ... Daha Fazla Bilgi İçin Kalpkalbe@w.cn Den Bana Ulasabilirsiniz Yada 0538 364 52 39 Numaradan Msj Atabilir Yada Arıyabilirsiniz Sakın Telefonunuzu Garantisi Bitmeden Baska Bir Yere Vermeyin Orjinal Parçalarından Men Olursunuz ... Dikkate Alın Bunları .. Garantiye Gönderin .. !! Kolay Gelsin !!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:unsure:benmde noıa 5800xm kırmızısı var lk adıgm günler şarj 24 saati doldurmadan bitiyodu 2.ci el almıştım aldg yere goturm v60 sürümünü yükledi ve telefonu şarjı tam bitinceye kadar kullandım bitincede fulleyceye kadar doldurmadm 3 dea felan tekrarladım elmen telefon düşmez günde en kötü 200sj atarım 1 haftada gelen kutusunda 1600 msj birikti bu halinde 2 gün gidiyo şarj:rolleyes:

disket18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bende de var telefon kendiğinden kapanıyor. batarya ölmüş

safir_mye

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benimde telefonun donma sorunu var yazılım güncelledim hard format attım tekrar yazılım güncelledim ama mesaj yazarken bastığım tusdan başka basıyo yada donup kalıyo kasıyo gibi telefon ne yapabilirim.

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bendede 58 çift 0 var.Bak sana diyim.Bir kaba [demir olabilir bakır da ] suyu doldur.Telefonu bir poşete koy.[aman poşeti unutma] İçine ver şehir şebekesinden elektriği Banamısın demez ;) :))
5800 mı kaldı be.Öğrenci adam olamasam bir an bile durdurmazdım elimde ya işte :D

Son mesajlar