İDE Girişli Bir HDD yi Sata Girişli Bir Pc Ye Bağlama

Bu konuyu okuyanlar

zerayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamlar, benim elimde ide girişli bir hdd var 40 lık kendi bilgisayarımdaki hdd ise sata girişli 160 lık ben 40 lık hdd nin içindeki verileri kendi bilgisayarıma aktarmak istiyorum bunu usb ile yapabilrmiyim yada her hangi bir kablo yolu varmı bunu yapmak için yoksa kendi hdd yi sökersem onu takabilirmiyim yani bu dediğim şeyin bir yolu varmı yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
anakartların çoğunda ide portu vardır.. sata portu da olan bir anakartın varsa, her iki hdd yide aynı anda anakarta bağlayıp, güç kablolarını da takıp windows veya farklı bir işletim sistemi ortamında dosyalarınızı istediğiniz hdd ye kopyalayabilirsiniz..
yani hddlerle ilgili herhangi bir tanıtma sorunu çıkmazsa bilgisayarım'a girince 2 adet hdd görünür.. kopyala-yapıştır ile veri transferi yapabilirsiniz..

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
o tür aparatlar var. ide'den harddisk'e, USB ile pc'ye.. Flash bellek gibi kullan sonra...

easyide.jpg

a25at.jpg

zerayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki bu kablonun adı ne ve fiyatı ne kadardır biliyormusunuz?

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
"ide to usb" diye aratırsan bulabileceğini düşünüyorum. Ben teknik serviste çalışırken kullanıyorduk. Çok da pahalı bir şey olacağını sanmıyorum.

zerayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ve benim anakartın markası Asus P5GC-MX buna olurmu

Teşekkürler yardimin için

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Anakartında USB girişi olduktan sonra sorun değil...

Exploit Coder

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Güzell işime yarayacak usb den takınca flash disk gibi çıkarılabilir birim olarakmı yoksa sabit birim olarakmı görünüyor
içerinsinden işletim sistemi çalıştırabilirsiz öyleyse.