Gözlük Kullanmak İstemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

karakule_66

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar ben hayatımda ilk defa gözlük taktım.aynaya baktığımda kendimi garip hissettim:turned:Karizma zaten bitik.gözlük numarası 1.25 Miyop:(.acaba gözlük takmasamda lazer tedavisi ile düzelttirsem olmazmı?(yaşım 17).ama bazı arkadaşlarıma sordugumda lazerin bir işe yaramadıgını memnun kalmadıklarını yeniden gözlük takmak zorunda oldugunu söyleyen yorumlar okumuşlar.acaba şimdi ben ne yapsam,acaba taktıkca düzelirmi:crying:göz tembelliği felan yokmuş sadece uzağı göremiyorum.ama gözlüğü takınca gözüm iyi bi rahatladı.gözlük numarası artar diye pc başına geçip web işleriylede uğraşmak istemiyorum içimden hiç gelmiyor ne yapayım.önerileriniz bekliyorum.(aramızda göz doktoru abiler varsa cevaplarını bekliyorum:))

Not:Zaten hep bu oyun merakım değilmi beni bu duruma getiren 24 saat kıpırdamadan oyun oynarsan sonunda böyle olursun işte:cursing:

adas12

Doçent
Reaksiyon puanı
4
geç o lazeri mazeri babam yaptırdı daha kötü oldu diyo ve hala gözlük takıyo...

FillsMartin

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
dostum bende de 4-5 senedir aynı şey var, uzağı pek net göremiyorum.. gözlükle falan da uğraşamam valla, napçaz bilmem.. benimki de bozuk monitörden oldu sanırım, buğuluydu monitör, arka düğmelerden falan düzeltiyodum arada bir...

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
11 seneden beri kullanıyorum. ilk başlarda ben de sıkıntı çektim ama sonradan alışıyor insan. kendine gözlüğü sıkıntı yaparsan alışman zaman alır bence. astigmatın yoksa gözlük takmayla numarada iyileşmelr olur ve gözlüğü bırakırsın. ama astigmat varsa ameliyatsız çözülmüyor diye biliyorum. lens kullan diyecem onun da bakımı zor diyolar. bir lens mikrop kaptı mı ne yaparsın Allah bilir:d durumunuz iyiyse 18ine girdiğinde lazer ameliyatıyla kurtulabilirsin gözlükten.

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
1.25 de bişeymi :D
şaka bi yana 17 yaşındasın. bozukluk ilerlemeye çok müsait. sen al yine gözlük. boşver karizmadır filan.. ilerde daha büyümesinin önüne geçersin

tipitip

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben yaklaşık 10 senedir gözlük kullanıyordum ama geçen sene lazer ameliyatı oldum 1 seneyi geçti ve gözlerimde hiçbir problem yok çok şükür :)

arkadaşım senin yaşın 17 yani şu anda ameliyat olamazsın gözlerinin gelişimi 20-21 yaşına kadar devam eder ve bu süreçte ameliyat olamazsın olsanda gözlerinin tekrar bozulma ihtimali yüksek.

ayrıca ameliyat olman için gözlerinin numarasının en az 2.5 olması gerekli 2.5 numaradan altındaki gözleri ameliyat etmiyorlar diye biliyorum.

en iyisi bu işleri yapan hastaneler var bi git görüş ama onlarda hemen hemen benim dediklerimi söleyeceklerdir.Ben küçük yaşlardan beri düzenli bi şekilde göz doktoruna gittiğim için bu konularda birazcık uzmanlaştım :)

ha ben gözlük takmak istemiyorum diyosan lensler var ama tavsiye etmem çok dikkatli olmalısın mikrop kapabilir gözlerin.(tecrübeyle sabittir)

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Benim de aynı derecede ve ya civarında göz bozukuluğum var hatta bir gözüm astigmat mı diyolar ne ondan işte...Gözlüklerim hep yanımda olurlar gerekince takarım...Bi tane de arabada var yola çıkınca takıyorum...

Sen de gerektikçe tak bence..Ben yıllardır öyle yapıyorum fazla ilerlediği söylenemez...Şu 3 günlük dünyada görünümünü bu kadar küçük bir numara için bozma:D

hehhe...ne tavsiye bee...

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Ameliyatı olduğun hastanede önemli ve ameliyatta kullanılan malzemeler.

ugur.capar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim de biri 0.75 biri 0.25 di yani bişey yoktu,göz tembelliği vardı.
Doktor hanım bunu hergün kullan demişti bana senin yaşındayken. Üstelik 250 liraya gözlüklerin en hasından almıştım ama bir kaç kez kullandıktan sonra kullanmadım.
Sonuç gözlerimin derecesi ilerledi , göz kuruluğu başladı daha da kötü oldu.
Kullansaydım böyle bir şey olmayacaktı.
Şimdi sürekli takıyorum , zamanın da takmadığım için de pişmanım

sakallıoğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Yaşının 17 olması avantaj, zira gözlüğü devamlı takmakla görme dereceni 1,25 den daha alt seviyelere çekebilirsin. Ben 0,75 den 0,25 e düşürdüm ki, doktor kullanmasanda olur diyor.

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Benim de aynı derecede ve ya civarında göz bozukuluğum var hatta bir gözüm astigmat mı diyolar ne ondan işte...Gözlüklerim hep yanımda olurlar gerekince takarım...Bi tane de arabada var yola çıkınca takıyorum...

Sen de gerektikçe tak bence..Ben yıllardır öyle yapıyorum fazla ilerlediği söylenemez...Şu 3 günlük dünyada görünümünü bu kadar küçük bir numara için bozma:D

benim sol gözümde astigmat var.sağ gözümü kapatınca 0.75(ikisi de) olduğu halde belirgin derecede fark var. yazıyı hiç okuyamıyorum nerdeyse.

crx

Asistan
Reaksiyon puanı
8

kötü tavsiye :) aynen bende arabada takıyorum, bazen evde taktığımda oluyor ama bu şekilde kullanınca ilerliyor sanırım.gözlük aldığımda gözlüksüz araba kullanıyordum şimdi zorlanıyorum.(benimkide 1.5 gibi bişeydi)

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
7 yıldır gözlük kullanıyorum.
Bu süre içersinde
Miyop 0.50'den 0.25'e düştü
Astigmat 0.25'ten 0.75'e çıktı. Şu astigmat belası beni korkutuyor.

Bu arada gözlük takmaya alışırsan bir daha çıkaramazsın. Numaran yüksekmiş. Gözlüğü çıkarınca insan sanki tam göremiyormuş gibi hissediyor kendini.

jonjon

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
9 yıldır omurilik felçlisiyim elbisemi annem çıkartır,tuvaletimi banyomu annem yaptırır.. adamın dert ettiği şeye bak yaa ..Allah'ım sen bilirsin..

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Günlük 15 saat pc başında kala kala kör olacaz sonunda..:D

karakule_66

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar.neyse takalım bakalım inşallah düzelir:(

Günlük 15 saat pc başında kala kala kör olacaz sonunda..:D

sadece o kadarmı ben 24 saat hiç kalkmadıgımı bilirim:thumbdown:

karakule_66

Asistan
Reaksiyon puanı
4
9 yıldır omurilik felçlisiyim elbisemi annem çıkartır,tuvaletimi banyomu annem yaptırır.. adamın dert ettiği şeye bak yaa ..Allah'ım sen bilirsin..

Gerçekten Çok üzüldüm abi.Allah yardımcın olsun.Bunada şükür diyelim

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
14 Yıl gözlük kullandıktan sonra lens kullanmaya başladım ve yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum çok rahatım tavsiye ederim.Alışması 1 hafta sürmüştü.Bu arada benim gözler 3.00 miyop.

Neanderthal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bırak şimdi karizmayı felan .Göz sağlığından önemlimi.Önemliyse takma...

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2

Allah sana ve ailene bol bol sabir ve sifa versin.

:w00t:/|sDn|
/▌
/ \

PlainLogic

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
"tecavüz kaçınılmassa, zevk almaya bakacaksın"
umarım anlamışsındır :D:D

mnalilarry

Asistan
Reaksiyon puanı
0
gözlük anlık görmeyi sağlar ne büyümesini engeller nede küçültür gözlük numaranı 35 40 yaşından sonrada zaten kendi kendine düzelmeye başlar ameliyat da uzağı göremeyenlere yapılan ameliyatlar çok iyi sonuçlar veriyor yakını görememe durumunda ameliyatlar sonuçsuz olup tekrar bozuluyor göz bunlara dikkat et ameliyat işe yaramıyor deme

By-Chost

Asistan
Reaksiyon puanı
8
"tecavüz kaçınılmassa, zevk almaya bakacaksın"
umarım anlamışsındır :D:D

Hahaha :w00t: Kendine yakışan gözlük al :scared: bende lense geçmek istedim gözlükçü zorla taktı evde çıkaramadım :w00t: şimdi pc başında ve tv karşısında takıyorum gözlüğü... :mrgreen: beterin beteri vardır deyip kendine teselli ver... Arkadaşımın sözünede katılıyorum :drool:

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
birbuçuk aydır gözlük kullanıyorum. ilk taktığımda kendimi garip hissettim. az daha ağlıyordum. daha evvelinde arkadaşların gözlüklerini takar kendime yakıştırırdım ama gerçekten kullanmaya başlamak bana ağır gelmişti. şimdi alıştım. gözlerimde çok ciddi problem olmamasına rağmen sürekli takıyorum.

uzun lafın kısası alışırsın. unutma hiçbirşey sağlığımızdan daha önemli değil..

Slokr

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Lazer tedavisi çok işe yarıyor benim amcam double camdibi gözlük takıyordu :D
ameliyat oldu şimdi kartal gibi gözleri var :D

ve

21 yaşına kadar gözdeki değişikler sürüyor yani 21 yaşına kadar göz problemin kaybolabilirde artabilirde
Bende gözlük takıyorum 1.5 ile başladı 2 oldu şimdi 2.75 lens alacağım yaşım tutuncada ameliyat :)

Hayatını çok etkiliyor gözlük hiç bir artsını görmedim bu yönden :)

iskoco

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
gözlüğü kullan kızlar seni çalışkan sanıp yanında dolaşırlar profesör karakule-66 isimde yakıştı:)

emptyheart

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
akıllı gösterir boşwer :D:D ayrıca çok eski bi konuymuş bu yaw