Bilgisyarım acılmıyor yardım

Bu konuyu okuyanlar

Emrem60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkdaşlar bilgisyarımda oyun oynarken bilgsyarım kendine res attıı birdhada calıştıramadım acma dümesina basıyorum acılıyo ekrana norml yazılar geliy sonra otomatik kapanıyor bios veye formatt atmaya calıştıgımdada aumusu oldu bi yarıdım lütfen şimdde n bekliyorum

yardım lütfen

yardım edicek yokmu?

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
şimdi braz daha ayrıntılı bilgi vermen gerek. bios'a default ayarları yükleyemeden mi reset atıyor kendine? eğer öyleyse tornovida'yı falan hazırla. pc'yi sökeceksin :)

adas12

Doçent
Reaksiyon puanı
4
pc açılırken F8 e defalarca bas karşına bi ekran gelir orda güvenli mod normal mod ve komut sistemi yazar
güvenli mod u sec oynadığın oyunu kaldır
aklıma sadece bu geliyo verdiğin bilgilere bakarak...

Hammers

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Donanımsal sorun olabilir. Oyun oynarken yeniden başlamışsa bilgisayar güç kaynağı yetmiyor olabilir. Bilgisayarın bileşenlerini yazabilirseniz belki daha fazla yardımımız dokunur.

NANKESA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım bendede benzer sorun var.2 yıldır kullandığım bilgisayar son 6 aydır açılmamaya, açılıp kapanmaya başladı.bazende açılıyor ve normal bir şekilde çalışıyor.Açma düğmesine bastıktan 2 saniye sonra tekrar kapanıyor, sanki birşey gücü kesiyor gibi.2 hafta önce tamire götürdüm powerden olabilir deyip daha kaliteli bir power ile değiştirdiler. düzelir gibi oldu ancak tekrar aynı arızayı vermeye başladı.donanımı ise: 512 ati ekran kartı.500 gb harddisk.2 gb ram,amd çift çekirdek işlemcili, bütünleşik ses kartlı bir makine.yardımcı olursanız sevinirim.

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Bilgisayarın sıcaklığı nasıl?
İşlemci sıcaklığı belli bir dereceyi görürse 80-100 arası kapanabilir veya reset atabilir. Kontrol etmenizde fayda var.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
arkadaşım bendede benzer sorun var.2 yıldır kullandığım bilgisayar son 6 aydır açılmamaya, açılıp kapanmaya başladı.bazende açılıyor ve normal bir şekilde çalışıyor.Açma düğmesine bastıktan 2 saniye sonra tekrar kapanıyor, sanki birşey gücü kesiyor gibi.2 hafta önce tamire götürdüm powerden olabilir deyip daha kaliteli bir power ile değiştirdiler. düzelir gibi oldu ancak tekrar aynı arızayı vermeye başladı.donanımı ise: 512 ati ekran kartı.500 gb harddisk.2 gb ram,amd çift çekirdek işlemcili, bütünleşik ses kartlı bir makine.yardımcı olursanız sevinirim.
Sorun anakart'da olabilir başka bir anakart ile parçalarını denemeyi dene ;)