Bilgisayara Uzaktan Girilmesini Engellemek

Bu konuyu okuyanlar

aquantes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.işlem bilgisayarıma sağ tıklanıp yönet tıklanır

2.işlem ise bilgisayar yönetimi kısmında Hizmet ve Uygulamalar seçeneğine tıklayın

3.işlem ad kısmındaki hizmetler seçeneğini çift tıklayın

4.işlem sağ tarafta telnetin üzerine gelip sağ tık özellikler diyip oradaki başlangıç türü yazan kısmı devre dışı bırak olarak ayarlayın

5.işlem uzaktan erişim bağlantı yöneticisine sağ tık özellikler diyip oradaki başlangıç türünü devre dışı bırakın

6.işlem uzaktan erişim otomatik bağlantı yöneticisine gelip sağ tık yapıp özellikler diyin orada başlangıç türünü devre dışı bırakın

7.işlem uzaktan kayıt defterine gelip sağ tık diyip özellikler diyin oradaki başlangıç türünü devre dışı bırak diyin sonrada işlemimiz bitmiştir

BEYLER PORTLARINIZ ACIKCA PC GIREBILIRLER TROJEN VE KEYLOGERLERINI KURUP SIZIN SIFRELERNIZI CALABILIRLER DIKKAT ETMENIZ GEREKIR PORTLARINIZI KAPATIN ...SAYGILARIMLA

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
1.işlem bilgisayarıma sağ tıklanıp yönet tıklanır

2.işlem ise bilgisayar yönetimi kısmında Hizmet ve Uygulamalar seçeneğine tıklayın

3.işlem ad kısmındaki hizmetler seçeneğini çift tıklayın

4.işlem sağ tarafta telnetin üzerine gelip sağ tık özellikler diyip oradaki başlangıç türü yazan kısmı devre dışı bırak olarak ayarlayın

5.işlem uzaktan erişim bağlantı yöneticisine sağ tık özellikler diyip oradaki başlangıç türünü devre dışı bırakın

6.işlem uzaktan erişim otomatik bağlantı yöneticisine gelip sağ tık yapıp özellikler diyin orada başlangıç türünü devre dışı bırakın

7.işlem uzaktan kayıt defterine gelip sağ tık diyip özellikler diyin oradaki başlangıç türünü devre dışı bırak diyin sonrada işlemimiz bitmiştir

BEYLER PORTLARINIZ ACIKCA PC GIREBILIRLER TROJEN VE KEYLOGERLERINI KURUP SIZIN SIFRELERNIZI CALABILIRLER DIKKAT ETMENIZ GEREKIR PORTLARINIZI KAPATIN ...SAYGILARIMLA

bunları yapmazsak pc'mize girebilirler mi dersin? hiç sanmıyorum. herkeste adsl modem var. hiç bir port yönlendirmesi olmadan kim nasıl pc'ye ulaşacak? Ne dersin yeni üye?

aquantes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sımdı uyecık olarak kucumsedıgın konusuyo dınle :
portların acıkca gırerler bız bu ısle ugrasıyoruz sen sımdı ıstesen benım pc karıstırırsın
uzakdan baglantı zaten porttur
1 kısının pc gırdın mı zaten alacaklarını alırsın gıcıklık olsun dıye portlarınıda hepsını acarsın GKHNCKR

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
tamam o zaman. işin ayrıntısına girelim.
sen direk olarak bilgisayara bağlandığını varsayıyorsun. bağlandıktan sorna istediğini yaparsın onda sıkıntı yok exploit falan denersin tam tıkır senin olur. Neyse benim merak ettiğim modem üzerinden nasıl bana geleceksin?

Modemin ip'si public ip. benim pc'nin ip'si ise hiç tahmin edemeyeceğin bir private ip. ve modemden bana hiçbir rule tanımlı değil. bütün portlar firewall ile kapatılmış durumda. hatta istersen sana özelden ipmi vereyim deneyelim. bakalım bana nasıl ulaşacaksın. ne dersin?

aquantes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardes ben senın pc gırdım mı gırdım dıyelım
sen ne yapıyorsun ben goruyorum degılmı evet
sonra sen yapdıklarını gordugum halde ben baska dosyaları acıyorum ve sen farkında olmuyosun burda modemın ıp bılgılerını alıyorum ve sonrasını sende bılıyosun

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
İşte ben ilk cümleye takıldım. hani pc'ne girdim mi girdim diyelim diyorsun ya, ben giremedin diyorum. yani modemi nasıl geçiyorsun?

bir pc'den veri almak için, yada yönetmek için ya o pc'ye keylogger, trojen atıp kendine bir köprü kuracaksın ve bağlantı halinde olan o köprüden kapısına dayanacaksın. yada modem üzerinden yönlendirme yapacaksın ki direk telnet vb. program ile adamın ip'sini yazdığında ilgili porttan pc'ye ulaşmış olasın. Sen ikisinden birini yapmadan nasıl pc'ye ulaşıyorsun, sırrı ne bu işin? paylaşırsan sevinirim.

ByKaMiKaZe

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Trojen veya keyloger yemiş olma ihtimalini düşünenler için söylemiş sanırım..

antivirüs kullanılmayan pc ler var onlar kapatsınlar mesela :)

aquantes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben baglanacagım pc muzık ve benzerı dosya atarak yada benle konusurken ıp ogrenıyorum ondan sonra ıslemlerımı yapıyorum

maske500 bız bunu koruma amaclı yapıyoruz

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
neyse, ben bıraktım konunun peşini..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telnet diye birşey yok bulamadım lütfen yardım edin bilgisayarımı kullanamıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Güvenlik duvarı açık veya kapalı farketmez modem üzerinden belli bir local ip adresinin dilediğin portunu açıp porta direk bağlantı yapıp girersin içeri tabi bunu kim yapabilir derseniz lamerler bunu yapamazlar. Eksik kısım şurda modem üzerinde çeşitli saldırı ayarları mevcuttur adam odun değilse manual gelen ayarda bile içeri brüte force gerekir ama türk aklı işte her alan ben yaparım dediği için bütün modemlerin giriş şifreleri neredeyse varsayılandır. Yani kasacak adama kaspersky'i koy yine girer arkadaşım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benimde bilgisayarıma girilmek isteniyor, bir şey olacağından değil de rahatsız olduğum için konuyu savcılığa ilettim. Ne kadar sürede cevap gelir merak ediyorum. Bir de yasal süreç beklemek istemiyorum bu kişinin adresini nasıl bulabilirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
biri bana yardım edebilir mi bilgisayarım uzaktan kontrol ediliyor...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
birşey öğrenmek istiyorum , diyelim ki bilgisayara ip üzerinden girildi , ip miz değiştikten sonra aradaki bağ koparmı birde trojeni silmenin en garanti yolu nedir ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım çok yararlı bi konu açmışsın tebrik ederim !! gereksiz diyenler bigün bütün hesaplarınıza kadar kontrol edıldınızı fark edersınız sızde :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki bigisayara girişi turk telekom üzerinden yapıyorlar ise? ne modem ne ip hiç birisi size koruyucu olmaz değil mi? bu konuda ne yapılabilinir?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Birisi sizin bilgisayarınıza girmek istediğinde bir bağlanma isteği açılır. karşı taraf Master olarak bağlanırsa, bunun için önce izin vermeniz gerekir, kız arkadaşınızın mayolu resimlerini görebilir. Yanlışlıkla slave olarak giriş yaparsa, yine sizden bağlanma istemek zorundadır, bu sefer siz onun bilgisayarına hakim olursunuz. Tabi bilgisayarınıza video indirebilme umuduyla veya bedava sirke varmış vaadlerine kanıpta, bu işleri kolaylaştıran bir şeyler indirmişseniz, orası sizin sorununuz. Ancak İşletim sistemi normalinde böyle bir bağlantıya sizin rızanız olmadan izin vermiyor. Güvenlik duvarı açık olsa bile. Ve aynı ağ üzerinde bağlı olmayan bir blgisayardan giriş yapabilmek, hiç mümkün değil. Teamviewer gibi programlar ise bu işleri kolaylaştırıyor ve size açık olarak, bilgisayarınıza girilebilecek diye vaad'de bulunuyorlar. sizlerde bu tür yazılımları gönül rahatlığı ile indirip, artık bilgisayarınıza bir özellik daha kattığınız için mutlu oluyorsunuz. Ve hatta deneyebilmek için her fırsatı değerlendirip, hiç tanımadığınız kişileri, size teamViewer üzerinden bağlanıp, dingo'nun dsini düzeltivermesini rica ediyorsunuz.Bir de şu soruyu sormak istiyorum. Böyle bir giriş işlemini denedinizdemi, bu kadar emin olarak yazıyorsunuz ? Ben denedim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bir arkadaşımı eve internet kursun diye çağırdım bilgisayar ıp numaramı aldı ogünden sonra dolduramadığım 6 gb internet kotası yetmez oldu 12 gb ta çıkardım 15 günde bitiyor anladığım kadarıyla bu sözde arkadaş benim internetime ortak oluyor bilgisayarcıya sordum team viever isimli program varmı dedi bilgi sayarında o güne kadar farkında değildim meğer masaüstündeymiş şimdi bilgisi olan arkadaşlara soruyorum bu programı sildim ama hala internet kotam çok hızlı ilerliyor bu durumdan nasıl kurtulabilirim burada yukarda yazanları aynen yaptım acaba faydası olurmu yardım ederseniz sevinirim.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Programın nesini sildin ? simgesinimi sildin ? Revo Uninstaller programını kur ve Teamviewer'i kökünden kaldır. Ancak Windows'a Team Viewer olmadanda uzaktan giriş yapılabiliyor. Team Viewer sadece en salaklar için bir kolay arayüz. Hiç bir şey bilmiyorsan, Format at gitsin ne varsa. Tekrar bağlantı kurmak istediğinde bir ikaz penceresi açılacaktır. onay vermezsin, olur biter. Bir de iyi bir Güvenlik duvarı kur. Çoğu sağlam güvenlik yazılımında güvenlik duvarı dahili olarak mevcut zaten.

terminator_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevabın için teşekkürler.Bilgisayardan pek anlamam,masaüstündeki simgesini sildim,bilgisayara formatta attırdım değişen bişey olmadı.yanlız yukarıdaki yazanları aynen uyguladım.Birde dikkat ettim bilgisayar açıldığında ingilizce birşey soruyor iki sefer,çarpıdan kapatıyorum herseferinde acaba bahsettiğin şey bu olabilirmi.İnternete girmemle bir ayda 6 gb kotayı dolduramazdım şimdi 12gb yetmiyo.Bu ay doldu önümüzdeki ay yukarıda yazılanları yapmamın bi faydası oldumu belli olur artık.Güvenlik duvarı kurmayı açıklarsan sevinirim.Açıklamassanda canın sağolsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
erkek arkadaşımın benle alakalı herşeyi öğrenme takıntısı var pcme uzaktan erişmek istedi izin vermedim aradan zaman geçtikten snra pdf kitapları yüklediği cdler verdi bazı kitapları pc tehlikeli die açmadı ben acabilmek için antivirüsü kapattım yinede açılmadı internete eriştiğim anda casus yazılım uyarıları geldi 1 saat aradan snra neti kapattm snra açtığımda antivirüs temzledi ama pcde bazı sorunlar vardı düzelmiş onun gnderdiği kitap ve programlarda açılıyo o girip düzeltmş olabilir mi programlardan iyi anlıyo lütfen yardımcı olursanız sevinirm

aydiner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
*** *** ıp li cihaz bilgisayarınıza bağlanmıştır uyarısı aldım bende .. bana bağlantı için herhangi bi soru sorulmadı.. yurtta kalıyorum yurt interneti kullanıyorum ip mi gören görevlilerin bilgisayarıma sızma ihtimalleri var mı.. w8 kullanıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Peki internet servis sağlayıcısı modem üzerinden pc ye girebilir mi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pc gıren kişi gmailde ve hotmaılde ,skypta , facebook olmak üzere uzaktan yardımdan sonra bu durumu yasamaktayım, benım gırdıgım her yerden haberı var