Olağanüstü Olaylar !!! +16

Bu konuyu okuyanlar

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Arkadaslar herkesin bu zamana kadar mutlaka yasadıgı sıradısı, anlam veremedği, olağandışı, korkutucu bir olay vardır...Cinler, ruhlar vs...

Sıradışı anılarımızı paylaşalım !!!

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
küçükken karabasan gelmişti bi kere bana. gece boyunca gözlerimden yaşlar aka aka, uyumaktan korka korka bütün gece boyunca tekrar tekrar aynı kabusu görmüştüm. kımıldayamamıştım, yerimde hareket edememiştim ve gözlerimi açtığım anda sanki kuvvetli bi güç tekrar gözlerimi kapatıyodu sesim kısılmıştı sanki ne konuşabilmiştim nede bağırabilmiştim. ve kulağımdada sürekli olarak "pişt pişt bu taraftayım hey bu tarafa bak hadii" şeklinde cümleler duymuştum. kabusun içindemi duydum bu sesi, uykuyla karışıkmıydı yoksa gerçektende bu sesi duydummu onu anlayamadım hiçbi zaman.

ve karabasandan kurtulma yolları olarak kendi ürettiğim bişey vardı karabasanın geldiğini hissettiğim zaman anında elimi ısırıyodum yada biyerimi sıkıyorum kolumu veya bacağımı, acı çektiğim zaman üstümden gidiyodu.

çocukluğumdan bu yanada bu şekilde kurtuldum ondan.. ve uzun zamandır 7-8 senedir de hiç karabasan gelmedi üstüme..

aklıma getirdin şimdi bu gece karabasan gelmesinde :^) :S

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Karabasan Gerçeği Bkz.

Berkin Bozdoğan dedi ki:
Selamlar Arkadaşlar,

Esasen uyku felci bizi koruyan bir mekanizma. Bu durum, rüyada yaptığımız hareketleri yatakta yapmamamızı ve kendimize zarar vermememizi sağlıyor.

Karabasan olarak adlandırılan şey ise genellikle bilincin açılması ama uyku felcinin sonlanmaması şeklinde açıklanıyor. Yani bilinciniz yerinde ama kıpırdayamıyorsunuz, kendinizi kötü ve çaresiz hissediyorsunuz. Bazı kişiler tam olarak bilince kavuşamadan arada bir yerlerde kalıp rüya görmeye de devam edebiliyor; dolayısıyla yaşadıkları deneyim iyiden iyiye korkutucu ve yıpratıcı oluyor.

Bu durum bir uyku bozukluğu aslında. Zamanında yaptığım bir araştırma sonucunda uyurgezerlik ve gece gezintilerinin sebebi de aynı kaynak olduğu kanısına vardım. Kardeşimde benzer bir durum vardı; kendisi kafasına taktığı veya uykuda bilinçliymiş gibi hareket edip biraz ilerleyince tam bilince kavuşuyor ve durumu fark ediyordu.

Deneyim kesinlikle kötü; ama gerçekten de uyku bozuklukları konusundaki uzmanlara danışılarak çözülebilir veya azaltılabilir bir hastalık olabilir. Denemekte fayda var.

Geçmiş olsun dileklerimle güzel günler dilerim.

Bu zamana kadar hiç karabasan olayı yasamadım.Zaten inanılmaz derecede saçma ve anlamsız geliyordu.Ama uyku sırasında boyle bı olayın yasandıgı gercektır.

Bu olay aynen Berkin abinin yazdıgı sekıldedir.Bilimsel bir bilgidir.Zaten insan okudugu zaman karabasanda nedir deyip gülüp geçiyor :)

Uyurgezerlık olayıda bu durumun tam tersi.Uyku felci açılıyor.Ama beyin hala uyku sırasında uyanmıyor.Vücud rüyadakı hareketlere göre hareket ediyor fakat beyin uyku esnasında...

mehmet

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
47
EzOhİsTaN dedi ki:
küçükken karabasan gelmişti bi kere bana. gece boyunca gözlerimden yaşlar aka aka, uyumaktan korka korka bütün gece boyunca tekrar tekrar aynı kabusu görmüştüm. kımıldayamamıştım, yerimde hareket edememiştim ve gözlerimi açtığım anda sanki kuvvetli bi güç tekrar gözlerimi kapatıyodu sesim kısılmıştı sanki ne konuşabilmiştim nede bağırabilmiştim. ve kulağımdada sürekli olarak "pişt pişt bu taraftayım hey bu tarafa bak hadii" şeklinde cümleler duymuştum. kabusun içindemi duydum bu sesi, uykuyla karışıkmıydı yoksa gerçektende bu sesi duydummu onu anlayamadım hiçbi zaman.

ve karabasandan kurtulma yolları olarak kendi ürettiğim bişey vardı karabasanın geldiğini hissettiğim zaman anında elimi ısırıyodum yada biyerimi sıkıyorum kolumu veya bacağımı, acı çektiğim zaman üstümden gidiyodu.

çocukluğumdan bu yanada bu şekilde kurtuldum ondan.. ve uzun zamandır 7-8 senedir de hiç karabasan gelmedi üstüme..

aklıma getirdin şimdi bu gece karabasan gelmesinde :^) :S
yatarken felak ve nas surelerini okursan inşallah böyle bir şey birdaha başına gelmez

FeeLiT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bende çok sık dejavu yaşıyor ve rüya görüyorum.Haftada en az 1 kez rüya görüyorum ve rüyalarımın % 75 e yakınının gerçekleştiği kanısındayım.Uyandığımda rüya tabirlerinden mutlaka yorumluyorum, ve hepsi gerçek oluyor bazende rüya görüyorum fakat neler gördüğümü felan hatırlayamıyorum öle geçip gidiyor.Karabasan konusu ise pek araştırmadım ama bazen yaşıyorum onuda sanırım rüyada birisinden kaçarken felan mesela aslında kaçabilirim ama bir muddet sonra yavaşladığımı hissediyorum yada ne bilim kaçmam gerek kımıldayamıyorum.

Hep kaçmak felan filan yazdım sakın kapkaççı felan sanmayın :D

onair

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
7
İnsan beyninde de hayvanlarda olduğu gibi bazı olayları önceden tahmin edilmesi veya görülmesi ( deprem, kaza vb. ) olayı yani 6.His denilen olay vardır. bunun nedenini tam olarak bende bilmiyorum ama hatırladığım kadarıyla bilinç altı mekanizmasında ve genellikle uyku esnasında rüya yoluyla gerçekleşen bir durum. Bende de oluyor genellikle ve gördüklerim çıkıyor karşıma. Tabiki şaşırmamak elde değil. Yüce Allah' ın bizlere bir lütfu bence.

bkadri

Asistan
Reaksiyon puanı
0
karabasan mıdır çamurabasanmıdır br defada bana geldi zor uyandım. çok korkuyor insan.

skate

Asistan
Reaksiyon puanı
0
onair dedi ki:
İnsan beyninde de hayvanlarda olduğu gibi bazı olayları önceden tahmin edilmesi veya görülmesi ( deprem, kaza vb. ) olayı yani 6.His denilen olay vardır. bunun nedenini tam olarak bende bilmiyorum ama hatırladığım kadarıyla bilinç altı mekanizmasında ve genellikle uyku esnasında rüya yoluyla gerçekleşen bir durum. Bende de oluyor genellikle ve gördüklerim çıkıyor karşıma. Tabiki şaşırmamak elde değil. Yüce Allah' ın bizlere bir lütfu bence.
arkadaşım aynı olay bendede oluyor ama bende her akşam oluyor insanın her akaşam görmesi biraz ürpertiyor

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Bir kere evdeki buzdolabımızla seviştiğimi hatırlıyorum.

Panculli

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Ben küçükken ateşlenince tavanda birilerinin yürüdüğünü görürdüm
sora karabasan meseleside bende 1 kere oldu simsiyah parlak kılları olan yaklaşık 3 metre yüksekliğinde ayıyı andıran bir yaratık geldi yanıma sora kayboldu ve sesim soluğum gitti nas suresini okumuştum yanlış hatırlamıyorsam sonrada hemen gitti zaten.

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
oBsCuR HoMmE dedi ki:
Phabio dedi ki:

o_O o_O o_O >X<

Nasıl oldu ??? :D

Eski kız arkadaşıma çok benziyordu...
Beyaz tenliydi, soğuk kanlı bir duruşu vardı.
Birgün yanına yaklaştım ve ön kapağını araladım can sıkıntısından...
O andan sonrasını hatırlamıyorum...

Gökhan Alkan

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Phabio dedi ki:
oBsCuR HoMmE dedi ki:
Phabio dedi ki:

o_O o_O o_O >X<

Nasıl oldu ??? :D

Eski kız arkadaşıma çok benziyordu...
Beyaz tenliydi, soğuk kanlı bir duruşu vardı.
Birgün yanına yaklaştım ve ön kapağını araladım can sıkıntısından...
O andan sonrasını hatırlamıyorum...
sen simdide çamaşır makinesini çocuğun olarak görüyosndur:)

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Evet öyle ama, malesef özürlü doğdu.
Tek gözü var :( O gözüde kocaman...

titanyum

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
FeeLiT dedi ki:
Bende çok sık dejavu yaşıyor ve rüya görüyorum.Haftada en az 1 kez rüya görüyorum ve rüyalarımın % 75 e yakınının gerçekleştiği kanısındayım.Uyandığımda rüya tabirlerinden mutlaka yorumluyorum, ve hepsi gerçek oluyor bazende rüya görüyorum fakat neler gördüğümü felan hatırlayamıyorum öle geçip gidiyor.Karabasan konusu ise pek araştırmadım ama bazen yaşıyorum onuda sanırım rüyada birisinden kaçarken felan mesela aslında kaçabilirim ama bir muddet sonra yavaşladığımı hissediyorum yada ne bilim kaçmam gerek kımıldayamıyorum.

Hep kaçmak felan filan yazdım sakın kapkaççı felan sanmayın :D

evet bende görüyordum birisinden yada bişeyden kaçmak isteyip de kaçamamak çok kötü bişey koşuyorsun ve bişey oluyo yavaşlıyorsun haraket edemiyorsun ama benim bilinç altındanmıdır nedir o anda bir uçurum çıkıyo yanımda atlayınca aşağı doğru uyanıyodum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ihlası ve fatiha suresini okuman yeterliydi be ya da nas felak ayetel kürsi.....

YeniJenerasyon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Abi çok fazla karabasana kaydı olay. Daha yaratıcı şeyler bekliyorum. Bu gece uyku bana haram olsun :D

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ben ruyalarimda olacak olan depremleri gormustum. 5-6 kere olmustu sanirim..

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Kucukken 15-20 kere ayni ruyayi gordum.. Binalarin en ust katindan kendimi yere atiyorum ve yere yapisinca uyaniyorum. Binalar cok degisiyor ama atlama ve uyanma ayni.. Cok zevkliydi bagimlilik yapmisti artik :

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Kucukken 15-20 kere ayni ruyayi gordum.. Binalarin en ust katindan kendimi yere atiyorum ve yere yapisinca uyaniyorum. Binalar cok degisiyor ama atlama ve uyanma ayni.. Cok zevkliydi bagimlilik yapmisti artik :

6 yıllık konumu hortlatmışsınız.Bende duydum uykumdan hortladım :D

Dediğin olay rüya değil.Uykuya dalma esnasında bütün insanlara oluyor bu durum.Binanın tepesinden düşme, kuyuya düşme, boşluğa düşme vb.

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Karabasan bir kerede bana gelmişti.Hatta birkaç kez.Yurtta arkadaşım sabah uyandırmaya çalıştı.Bende sevmem erken uyanmayı.Uyandım elimi sıktım vuracam ama hareket edemiyorum.Gözlerimi açamıyordum.Düşünüyom ama hareket edemiyordum.Artık karabasan mı geldi,arkadaşa vuracam diye Allah mı korudu bilmiyorum.

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166

Dediğin olay rüya değil.Uykuya dalma esnasında bütün insanlara oluyor bu durum.Binanın tepesinden düşme, kuyuya düşme, boşluğa düşme vb.
madem seni uykundan uyandırdık uyutmayalım ben hiç öyle hislere kapılmadım uyurken sorun bende mi sizde mi :D

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5

Yok yok dediginizi de cok yasadim da yazdigim bildiginiz misil misil uyurken gece 3-4 ve uyanmaya yakin saatlerde oldu :)

zeroaxa

Müdavim
Reaksiyon puanı
6

asla düşmem, korkmam ve tehlikeli bir olayla karşı karşıya kalmam rüyalarımda ve bir gecede çok çok fazla rüya görürüm, yüksek bir yerde ve tahlikedeysem yada sıkıcı bi rüya görüyorsam kendi kendime uyan derim ve uyanırım diğer trafıma döner ve o saniye tekrar uyurum :) 18-20 li yaşlardayken uyumadan önce görmek istediğim rüyaların konusunu bile seçebiliyordum zaman zaman, indiana jones hastalığı vardı ozamanlarda :) kayıp şehirler bulur içlerinde gezinirdim

ama hiç değer vermedim ve bir sebep aramadım rüyalardan,astral seyahata merak sarmıştım yöntem olarak uğraştığım zaman olmuyor ama bazen ansızın yakalıyabiliyorum o anı ama bilinç devreye girince kayboluyor ama çok zevkli

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
madem konu hortlamışken benim şu sorunumun cevabı sizce nedir

bazen rüyamda uzun yürüyüşler yaparım rüyamda yürüken ayağım bir yere takılır yada burkulur ve birden sıçrayarak uyanırım sanki gerçekte bir boşluğa basmış gibi bir his duyarım ayağımın burkulduğunu ayağımda hafif bir acı olur böyle bir şey sizede oldumu hiç ???

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Yemeği yer yemez yatmayın, Ayetel Kursi'yi de okuyup yattı mı elveda karabasanlar :)