Chrome, Microsoft'u Korkutmuyor

Bu konuyu okuyanlar

Yavuz Şahin-1

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Microsoft platformu halkla ilişkiler müdürü Walid Abu Hadba, Google Crome işletim sistemi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Microsoft şu sıralarda adından oldukça fazla söz ettiren ücretsiz Chrome işletim sisteminin kendilerine rakip olmadığını düşünüyor. Firmanın halkla ilişkiler müdürünün yaotığı açıklamaya göre, Chrome'un potansiyel yarış avantajı Google firmasının merkezindeki arama motoru.

Açıklamalarına "Google'un ana işi işletim sistemi değil, bu yüzden Chrome işletim sistemi ekmeğin üzerindeki yağ sürmeyecek" diyerek devam eden Hadba Google'ın kullanıcılara yeniden yaratılabilen internet deneyimi sağlamayı amaçladığını vurguluyor. Microsoft'un online uygulamaları yeterli deneyime ulaştığında Google Chrome sisteminin gelişmekten vaz geçeceğini savunan Hadba, Chrome işletim sisteminin offline ürün hattı için direkt bir yol olmadığını belirtiyor.
google-windows_1439540c1247816598.jpg
Google'un işletim sistemindeki hızı bu yarışta bulunanların dikkatini çekecek ve özellikle daha düşük rakipler ona saldırıda bulunacak diyerek sözlerine devam eden Hadba Microsoft Bing'in marketlerde memnun edici bir ilgi gördüğünü belirtti.

:: Microsoft Halkla İlişkiler Müdürünün görüşlerine katılıyor musunuz?

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net
http://shiftdelete.net/crome-microsoftu-korkutmuyor-12686.html

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Rakip değil mi chrome ieden 20 kat hızlı belki nasıl rakip değil?

Rena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Korkutmasa herhalde çıkıp açıklama yapmazlardı :) birşeylerden korktukları kesin.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104

ergins

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Google şimdiye kadar çıkardığı tüm ürünleri ile başarılı olmuş bir firma. Güven veriyor. Ms ise bu konuda sabıkalı. İzleyip göreceğiz.

Google eğer sürücü desteğini başarıyla sağlayabilirse ve ürün maliyetini diğer ürünlerinde yaptığı gibi reklamlarla finanse ederse, Microsoft'u zor günler bekliyor olabilir.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
yaw konuda işletim sisteminden bahsediliyor tarayıcıdan değil :D

evet farkındayım excellent konuyu anlamadan
internet explorer ile kıyaslama yapmışda
ona yanıt verdim...

Google şimdiye kadar çıkardığı tüm ürünleri ile başarılı olmuş bir firma. Güven veriyor. Ms ise bu konuda sabıkalı. İzleyip göreceğiz.

Google'in başarısız olduğu ürünleri duymadığın belli..
sanal bir oyunu vardı mesela o tam bir fiyaskoydu...

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
hız herşey değildir , google işletim sistemi chrome os un windows a rakip olması için en az 10 sene ihtiyacı var

Son mesajlar