Svchost.exe virüsü

Bu konuyu okuyanlar

tester

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet başım yine bela virüsle karşı karşıya kendi kendie download bir vrüs yakaladım sistemimde tam 9 tane bundan var, nod 32 4.0 ağ yönetimden baktıgımda svchostların 3 tanesi neredeyse saniyede 800 kb download edıyor :huh:

Benım hattım 8 mb, bunlarıun yuzunden ınternete bıle gıremıyorum, lütfen yardım edin :confused1:

tester

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sanmam yapsa görürüm, bu bir vürüs biliyorum çözüm yolu üreten varmı

tataryegen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sygate personal firewall pro kulan hangi program dışardan bilgi alıyor veriyor onları gösteriyor... istersen engeliyebiliyorsun süper bişi tavsiye ederim

Hammers

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bazı programlar buluyor da silemiyor. Asalağın bulaştığı yeri öğren güvenli modda aç kendin sil. :)

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Svchost, bir çok sistem öğesini ilgilendirir. ama kendisi bir şey yapmaz, güncellemeler için veri indirir. adının svchost olduğundan eminmisin? çünkü isim benzerliği kullanan virüsler mevcut svchosts.exe gibi? eğer korkuyorsan netlimiter programını kur, svchost a da 0 kb indirme hakkı ver sorunun çözülür, tabi öncelikle sistemini güzelce tarat.

tester

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Svchost, bir çok sistem öğesini ilgilendirir. ama kendisi bir şey yapmaz, güncellemeler için veri indirir. adının svchost olduğundan eminmisin? çünkü isim benzerliği kullanan virüsler mevcut svchosts.exe gibi? eğer korkuyorsan netlimiter programını kur, svchost a da 0 kb indirme hakkı ver sorunun çözülür, tabi öncelikle sistemini güzelce tarat.

Evet svchost exe, aslında bırkac program tarattım ama fayda etmedı en ıyısı dedıgın gıbı net lımıoter ıle sınırlama vermek, tsekkurler :)

net limiter su hatayı veerdi:

coulnt connetc to lımıter servıce
RPC sunucusu dınlenemıyor.

?

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Bunun gibi durumlar için svchostanalyzer öneririm. Sistemde çalışan svchost ları kontrol eder ve kotu olanları ayıklar. Sizin için upload ettim.Dosyanın uzantısı .exe olduğundan virüs sanabilirsiniz size virüs taraması sonuçlarını da göstereyim.

28juzpc.png

Link:
http://rapidshare.com/files/255691858/SvchostAnalyzer.exe

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Sende 9 tane varmış, azmış, bende 12 tane çalışıyor. :D

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Evet sistemi yeniden kur. Zaten RPCyi hallettiyse uğraşsan da kurtaramazsın sistemi bir daha. Sistemini kurduktan sonra da ilk işin iyi bir antivirüs kurmak olsun. Geri kalan programlarını bundan sonra kur.

tester

Asistan
Reaksiyon puanı
0

tester

Asistan
Reaksiyon puanı
0
temızleyen yokmu şu virüsü

Son mesajlar