Neden subdomain kullanılır?

Bu konuyu okuyanlar

kaptan31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütün büyük siteler yeni bir servis icin hemen subdomain kullanıyor google, yahoo falan hepsi. ilk başta diyordumki hani yeni bir alan adı bulmak çokmu zor ama yinede olabilir çünkü bir emlak sitesi için abuk bir isim bulmaktansa örneğin emlak.milliyet.com daha güzel tamam kabul ama kafamı beyazperde.com hep karıştırıyor mynet bunu satın aldıktan sonra beyazperde.mynet.com a taşıdı bunu hiç anlamadım acaba bilmediğimiz birşeymi var, aklınıza gelen yada bildiğiniz birşey varsa söyleyinde bu dertten kurtulayım :))

unknownrealmman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sorduğun örnekten cevaplayayım soruyu;
beyazperde.com özel bir site X şahsına ait
beyazperde.mynet.com mynet servisine ait bir site, mynet e ait
anlaşılır oldu mu acaba?

kaptan31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
doğruda zaten mynet koca logosunu siteye yerleştiriyor böylece mynet e ait olduğu anlaşılıyor bu yüzden pek yeterli bir sebep gibi gelmiyor bana,
sanki başka bir sebep daha varmış gibi geliyor,
çokmu fazla kafama takıyorum acaba.

globy7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
türlü türlü domainle uğraşmak onların seosuyla şusuyla busuyla uğraşmaktansa tek bi domainle uğraşırlar bi sürü site tek domainde olunca ziyaretçisi fazla olur böyle olunca googleda ve alexada sıralaması yükselir vs. vs. vs. say say bitmez anlıcağın

amewrika

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gelen ziyaretlerın mynet.com adresıne gelmesi sitenin genel trafıgını artırır. Anlatamıcam daha .d

kaptan31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sumdomainler arama motorları tarafından farklı siteler gibi gözüktüğünden seo açısından hiçbir faydası yok bildiğim kadarıyla hatta subdomainlerinizden biri banlansa bile diğerlerine hiçbir zararı olmuyor.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
sumdomainler arama motorları tarafından farklı siteler gibi gözüktüğünden seo açısından hiçbir faydası yok bildiğim kadarıyla hatta subdomainlerinizden biri banlansa bile diğerlerine hiçbir zararı olmuyor.

evet bende böyle biliyorum,

ancak mynet e reklam alınmasını sağlandığında vs.. sitenin hitini yüksek gösterir. Adreste mynet.com yazınca da beyazperde'ye gelen biri "aaa burasıda mynet oldu, mynet büyük yer beee." diye tepki verebilir. Google açısından şöyle bir faydası olur mynet diye arama yapınca eskisine göre çok daha fazla sonuç meydana gelir domain adı mynet şeklinde olduğu için.

Subdomainin ayrı olmasının nedenide blogcu blogspot vs.. yerlerde üye bloglarının subdomain kullanmasıdır. Örneğin blogspot'un pagerank ı çok fazla yüksek ise yeni hesap açan birininde bu derece yüksek olur ve ne yazsak googleda onun sitesi çıkar, bu iyi birşey değil. Bu nedenle ayrı ayrı ele alınır subdomainler. Seo açısından da faydası yoktur yani.

Tam olarak açıklayabildim sanırım :)

kaptan31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ancak mynet e reklam alınmasını sağlandığında vs.. sitenin hitini yüksek gösterir. Adreste mynet.com yazınca da beyazperde'ye gelen biri "aaa burasıda mynet oldu, mynet büyük yer beee." diye tepki verebilir. Google açısından şöyle bir faydası olur mynet diye arama yapınca eskisine göre çok daha fazla sonuç meydana gelir domain adı mynet şeklinde olduğu için.

Dediğim gibi milletin aaa burasıda mynetin demesi için illaki subdomaine geçmesi gerekmezki zaten mynet logosunu siteye koyuyor.
Googleye gelince mynet diye arama yapılınca çok sonuç çıkmasının pek bir faydası yokmuş gibi geliyor bana.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Dediğim gibi milletin aaa burasıda mynetin demesi için illaki subdomaine geçmesi gerekmezki zaten mynet logosunu siteye koyuyor.
Googleye gelince mynet diye arama yapılınca çok sonuç çıkmasının pek bir faydası yokmuş gibi geliyor bana.

İlla ki geçmesi gerekmez ama geçiyor :) Ayrıca bir site için o sitenin adını yazınca google da ne kadar fazla çıkması gurur verici birşeydir...

Bunlar dışında bi nedeni yok, asıl amaçları mynet' e tamamen bağlı göstermek. Mynet ' in bir alt kuruluşu gibi.

kaptan31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
24 saatte farklı birşey yazan olmadıgına göre demekki hakkatten önemli bir sebep yok ama hala kafamı kurcalamıyo değil :))

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
uğraşmak istememiştir :) tüm sitelerini mynet domaini altında toplamak istemiştir :D bırakın kendi haline ne hali varsa görsün alla alla :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
subdomain açarsan ana domainide hitlemiş oluyorsun böle bir şey biliyorum kendimin olduğu için benim sub domaine girildikce sitenin prs artı eskiden okadar yoktu sub domaine blog açmıştım