Vista'yı Windows 7'ye yükseltme ?

Bu konuyu okuyanlar

Ugur.pc

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar orjinal windows vista home premium'um var laptop aldığımda içinde lisanslı olarak geldi ve şuan sp2 olarak kullanmaktayım ancak size bir sorum olacak laptop'umu nereden baksan 2 sene oldu alalı şimdi ilerde windows 7 'nin orjinal sürümünü netten indirip sonra laptopuma takıp yükselt dersem ne olur? Yani orjinal windows vista'mı orjinal 7'ye mi dönüştürürüm yoksa yeni lisansmı almam gerekir? Bu konuda fikirlerinizi yazarsanız sevinirim kafam çok karışık çünkü laptopumda önemli programlar ve bilgiler var + vistam orjinal herhangi bir şeyde orjinalliğinin bozulmasını ve format atılmasını istemiyorum. Amacım tüm bilgiler kalacak şekilde 7 ye yükseltmek böyle bir imkanım varmı?

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
vistadan windows 7 ye yükseltme paketleri olacaktır ama fiyattan az birşey kısacaklardır. Mesela windows 7 yi 150$ a alacağına 100 $ a alırsın . Markaların yeni kampanyaları var temmuzda pc alana windows 7 ye geçiş ücretsiz diye :) Orjinalliğin bozulmasını istemiyorsa bence vistada kal o kadarda kötü değil bende kullanıyorum ve hiç düşünmedim windows7 yi :)

Ugur.pc

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
vistadan windows 7 ye yükseltme paketleri olacaktır ama fiyattan az birşey kısacaklardır. Mesela windows 7 yi 150$ a alacağına 100 $ a alırsın . Markaların yeni kampanyaları var temmuzda pc alana windows 7 ye geçiş ücretsiz diye :) Orjinalliğin bozulmasını istemiyorsa bence vistada kal o kadarda kötü değil bende kullanıyorum ve hiç düşünmedim windows7 yi :)
Yok ben hiç para vermeden direk ücretsiz olarak geçmek istiyorum çünkü zaten normalde lisanslı benim vista'm ama eğer yine ücret ödüceksek az da olsa geçmem 1 dolarda olsa vermem ben o parayı vista zaten yetiyor ben görsellik açısından demiştim çünkü bir aralar öyle bir kampanya vardı ücretsiz geçiş aklıma takıldı buraya soruyum dedim :wink:

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
kampanyalar var ama temmuz ayında alınan bilgisayarlar için geçerli oluyor genelde :) keşke olsada herkes faydalanabilse :)

Ugur.pc

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
kampanyalar var ama temmuz ayında alınan bilgisayarlar için geçerli oluyor genelde :) keşke olsada herkes faydalanabilse :)
Böyle şanslarda bizi bulmaz ki :sleep: :cool: Sanki ne var zaten 7 çıkacak dediklerinde başımdan aşağıya kaynar sular döküldü çünkü zaten daha yeni vista çıkmıştı insanlar tam vistaya ısınırken pat yeni bir işletim sistemi bence bunlar hep microsoftu insanlardan uzaklaştırır kararsız olmak bir firmanın hep zararına olur ortak bir kararda birleşip bence tüm lisanslı vistalara ücretsiz olarak (şu ay veya yıldan sonra alınmış olarak ayrım olmucak şekilde) windows 7 ye geçiş yapılmalarına izin verilmeli ve kaldıkları yerden lisanslı olarak 7 kullanılmalı diye düşünüyorum

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
konu işletim sitemlerine taşındı...

şimdi yeni bi pc alırsanız casper.vb markalar windows 7 ye ücretsiz geçiş sağlayabiliyorlar

maxmax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Böyle şanslarda bizi bulmaz ki :sleep: :cool: Sanki ne var zaten 7 çıkacak dediklerinde başımdan aşağıya kaynar sular döküldü çünkü zaten daha yeni vista çıkmıştı insanlar tam vistaya ısınırken pat yeni bir işletim sistemi bence bunlar hep microsoftu insanlardan uzaklaştırır kararsız olmak bir firmanın hep zararına olur ortak bir kararda birleşip bence tüm lisanslı vistalara ücretsiz olarak (şu ay veya yıldan sonra alınmış olarak ayrım olmucak şekilde) windows 7 ye geçiş yapılmalarına izin verilmeli ve kaldıkları yerden lisanslı olarak 7 kullanılmalı diye düşünüyorum
Ya arkadaşım niye kaynar sular dökülüyor başından bırak her zaman daha iyileri yapılsın visatadan memmunsan geçmessin olur biter. Yok herkes win 7 geçiyor bende bakayım dersen yedeklersin bilgilerini cillop gibi temiz bir win 7 kurarsın. ücretli veya ücretsiz senin anlayışına kalmış artık

cemone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows vista business lisansınız varsa xp pro ya downgrade yapabilir yada iki sene içinde çıkacak işletim sistmlerinin iş sürümüne yükseltebilirsiniz...
Yükselt butonuna basınca hiçbir sıkıntı yaşamazsın. ancak bana kalırsa sıfırdan kur derim.
zaten şu anda windows 7 ücretsiz dağıtılyor ağustosa kadar 22 ekim de türkiyede satışa sunulacak windows 7

ytc1359

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

bende o gruba dahil oluyorum ama nasıl yükselteceğimi bilmiyorum yardımcı olabilecek var mıııı????????????

mplayer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar ya yukseltmeden bahsetmişinizde en önemli noktayı kimse söylemiyor yukseltme esnasında key kısmını bolümümu boş geiyoruzmu yoksa wista keyinimi kullanıyor yoksa win7 keyimi lazım kimse bundan bahsetmemiş :s
biri bu konuda yardımcı olsun lütfen boşuna kara listeye düşürmelim wista keyini sonra uğraş dur...

ErDeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bedava yükseltme paketi alanlardanım ve kılavuz da okuduğum kadarıyla win7 keyini istiyor. Fakat ben win 7'yi yüklediğimde vista dan eser kalmayacak değil mi? ayrıca tüm programlarımı koruyacak mı c dahil. masaüstüm ne hale gelecek bunlar hakkında bilgisi olan var mı?

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Yükseltme yaparsın tabi yeterki harddiskinde yeterli alan olsun hiçbirşey silinmez programlar silinmez sadece sistem dosyaları değişir bazı programlar vista için windows 7'de çalışmaz uyumluluk ayarlaması yapman gerekir...

ErDeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok fazla yerim (380 gb) var ama vistayı saklıyor mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:rolleyes:windows 7 alacagima yeni bilgisayar alirim o fiyata sanki bilgisayar satiyolar 299 euroymus