SDN'e Yeni Yazar

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Memik Yanık, SDN’de olur mu?

1997 yılında Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde ilk bilgisayarla tanıştığım zamanlarda bilgisayar programcılığına merak salmıştım ve okulumuzdan Prof. Dr. Mehmet Sabih Aksoy da, beni yönlendiren, belki de burda bulunmamda katkısı en büyük olan mümtaz şahsiyetleden biri olmuştu.

Hocamızın tavsiyesi üzerine uzmanlaşmak için başvurduğum kaynaklar arasında ilk sırayı değerli yazar Memik Yanık’ın kitapları aldı. Kitabı satın aldığım günlerde elimden hiç düşürmezdim ve evde bilgisayarım olmadığı için, yazarın anlattıklarını evde kağıt üzerinde çalışır ve 486 DX işlemcili okul bilgisayarında da fırsat bulur bulmaz uygulamasını gerçekleştirirdim.

Gel zaman git zaman, şu anda yıl; 2007. Aradan 10 yıl geçmiş. Bilgi ve iletişim teknoloji sitesinde koordinatör olmanın yanı sıra bir bilgisayar dergisinde de yönetici olmak nasip oldu. Belki de bu gelişmeler arasında beni en çok mutlu eden olaylardan biri de geçtiğimiz gün yaşandı. Bir haberimize “Memik Yanık” imzası ile bir yorum geldi ve sonrasında da keyifli bir e-posta trafiği başladı. Kolay değil, 10 yıl önceki hocamızla yazışıyoruz.

Şu sıralar kandırmaya çalışıyoruz kendisini Programcılık ve bilgisayar teknolojileri konularıyla ilgili olarak sitemizde yazması için çabalıyoruz.

Umarım, olumlu sonuçlanır da biz de bir üstad ile aynı sitede yazmanın gururunu yaşarız.

Kaynak: http://www.shiftdelete.net/blog/2007/09/23/memik-yanik-sdnde-olur-mu/

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
hadı hayırlısı email adresini bize verdek istek maillerine bogalım kendisini :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
sanırım pek doğru olmaz ama denizhan'da msn adresi bile kayıtlıymış :D

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Ustaları aramızda görmek bizi gururlandırıyor ...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Kesinleşmedi henüz ama olumlu sonuçlanacak gibi görünüyor.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
emubaltaci dedi ki:
denizhanda olmayan yok zaten :)

Geçen PC Magazine forumlarına mesaj yazmış "yeni site açıyorum, editör lazım, para da verebilirim galiba" diye :D altına da bissürü mesaj yazmışlar :D

Neyse, konuyu dağıtmayayım ben. Memik Yanık'tan Denizhan'ın da öğreneceği çok şey var diyelim.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
hehe süper yaw..

memik inş. faydalı olur ;)

cathlack

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Paylaşımlarıyla bizlere faydalı olur umarım :)

Reaksiyon puanı
23
şimdi bana verditmeyin memik abinin msnnini hatta nickini bşle yazıyım aynı benim nickim onda çaldım ama istiyerek :)

Memik
Memik YANIK

kişisel ileti Memik YANIK d aoluyor MEMİK YANIK da oluyor

speedfreak

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sabırsızlıkla bekliyorum. İnşallah gelirde bizlerin bilgi birikimini arttırır.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Troy dedi ki:
emubaltaci dedi ki:
denizhanda olmayan yok zaten :)

Geçen PC Magazine forumlarına mesaj yazmış "yeni site açıyorum, editör lazım, para da verebilirim galiba" diye :D altına da bissürü mesaj yazmışlar :D

Neyse, konuyu dağıtmayayım ben. Memik Yanık'tan Denizhan'ın da öğreneceği çok şey var diyelim.
bir aralar çakma pardus bloguna maaşlı editör arıyordu maaş + ssk + yol + öğle yemeği + ikramiye falan hahahahhaha :D :} :} :}
ne diyeyim kapımız herkese açık gelirse seviniriz gurur duyarız

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Güzel olur. Benim de kitaplarından faydalandığım biri kendisi.

Memik Yanık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. Benim MSN adresim gizli değildir kişisel sitemde orta bir yerde duruyor. Üstelik herkesi kabul ediyorum. Tabii listedeki sayı fazlalaştığı için bazen cevap vermek mümkün olmuyor.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
Memik_ dedi ki:
Arkadaşlar merhaba. Benim MSN adresim gizli değildir kişisel sitemde orta bir yerde duruyor. Üstelik herkesi kabul ediyorum. Tabii listedeki sayı fazlalaştığı için bazen cevap vermek mümkün olmuyor.
ilk hoşgeldini ben diyim sana ;) nice msj lara ilk makaleni bekliyoruz heycanla ;)

dahi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hoşgeldiniz Hocam,Sizden öğrenecegimiz çook şey var =)