Kriz varmı yokmu sizce

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cihanakova

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Devlet bir gün geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak, 500 TL maaşla, bir bekçi işe almaya karar verir.
Bir süre sonra düşünülür ;
''Peki talimatlar olmadan bekçi işini nasıl yapacak''
Bir planlama birimi kurulur ve planlamayı yapmak üzere, 750'şer TL maaşla, iki kişi işe alınır.
Bir süre sonra
''İşleri yapıp yapmadıklarını nasıl kontrol edeceğiz'' diye düşünülerek, 1.000'er TL maaşla, iki denetmen işe alınır, biri denetim yapar diğeri raporları yazar .
Bir süre sonra
'' Bunların maaşları hesaplanıp nasıl ödenecek '' diye tartışılır ve 1.500'er TL maaşla, bir malimüsavir, bir katip, bir de istatikçi işe alınır.
Bir süre sonra ;
''Peki bunlardan kim sorumlu olacak.'' Diye düşünülür ve 5.000 TL maaşlı bir müdür ve 3.000'er TL maaşla iki de müdür yardımcısı işe alınır.

Bir süre sonra, ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için bekçi işten çıkartılır...
:w00t:

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kriz diye bişii yok

Abdurrahman avatarındaki kişi sensen eğer; 16-16 yaşında baba parası yiyen insana kriz mi olur Allahını seversen!

Ben dün gece 3 sene önce evlenen arkadaşlarımın evinde karısına evi terketmemesi için dil döküyordum. Bu arkadaşımızın yanında 3 kişiyi çalıştırdığı çok güzel bir oyuncakçı dükkanı vardı ama 6 ay önce elemanlarını çıkardı, 2 ay önce de krize dayanamayıp kapattı. 1 yaşında da çocukları var ve evin erkeği parasızlık yüzünden çıldırmak üzere!

Sende ileride görürsün nasıl olsa... Bu memleketin krizi bitmez. :wink:

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Kriz zengine yok, fakire var. Hep böyleydi, hepte böyle olacak. Yani aynı tas aynı hamam devam, değişen birşey olmadı. Zengin daha zengin oldu, fakir daha fakir... Ağlayıp zırlayanlarda bu fakir olan kesim. %90 lık bu fakir kesimi saymazsak, kriz teğet geçti, diğer kesime de kiriş olarak girdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...