TTnet Tarife Değişikliği

Bu konuyu okuyanlar

axxeqr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
selam arkadaşlar , 1mpbs 4 gb kotalı tarifeden 1mpbs sınırsıza geçmek istiyorum ama bu ttnet önceki faturayı ödemeden geçince indirip bindiriyomuş ikiye üçe katlıyomuş eğer bu olayı tam bilen varsa yardım ederse sevinirm

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
yalaaaaan :D yemişler seni :D öle iş mi olur :D

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Şöyle bu ay geçersen öbür ay sınırsız olur. artı 9 tl geçiş ücreti alıyolar ki benden aldılar.

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
o değilde ben 2 ay önce telefonla sınırsıza geçmeme rağmen bu ay 72 Tl fatura gelmiş nasıl oluyor o iş anlamadım gidip konuşacam.

pekerkeser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben de 1 mpbs 4 gb kotalidan 8 mpbs ye kadar dedikleri 50 tl lik tarifeye gectim.normal 8 mpbs lik 100 tl olanla ne farki oldugunu sordum.sinirsiz fakat 15 gb i gecerseniz hiziniz 512 mpbs ye dusucek dediler.tamam dedim gectim tarifeye ama hiz testlerinde 4 mpbs nin biraz ustunde cikiyo ne ayak??? bilen varsa yardimci olsun lutfen

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Şüyle bir durum var. eğer sen ayın ortasıında sınırsız tarifesine geçersen ayın ortasından sonuna kadar bir üçretlendirme yaparlar ayrıca sınırsız tarife parasınıda alırlar. örnek vermek gerekirse sen ayın 13'de diyelim sınırsız geçtin 13'den 30 kadar bir üçretlendirme yaparlar+ sınırsız tarife parası.

tabi söz konusu kurum ttnet sana "geçirecek" ya buna bir şey daha eklerler. oda şu 4gb kotalıydın ya sen.Diyelim ayın 13 kadar 3 gb kuşlanmışın. adamlar 30'u 4 bölüyorlar çıkan sunuç senin günlük kulanman gereken kotan oluyor.sonra bunu 13'le çarparlar(13'de değişiklik yaptığını var saymıştık) toplamda 13 günlük kulanman gereken kotayı çıkartıyorlar.. eğer geçmişsen kota aşım üçreti diye geçirirler faturana.

BEn ne yapabilirm diyorsan tafsiyem
1.ayın sonunda tarife değişikliği yap(29'u uygundur)
2. günlük kulanman gereken kutayı açmamaya çalış. hata çok daha az kulan üstünü avans olarak bırakırsın TTNET'e:D

axxeqr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
tşkler cevaplar için , bu ayki faturamı ödedikten sonra geçsem peki? olurmu öyle?

La Edri

Asistan
Reaksiyon puanı
2
dostum iki fiyatı birden asla almazlar.. almıyorlar.. isterlerse memurların uyanıklığıdır.. itiraz et..

ben bir ara kapattırdım.. diğer ayın faturasından yani kullanımından 2 gün geçmiş..

o ay ki kullandıgım 2 gün için 1-2 lira ödemiştim. yani o ay aboneydin sana 49 tl borc yazmıyorlar..

haberin olsun...

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
ben de 1 mpbs 4 gb kotalidan 8 mpbs ye kadar dedikleri 50 tl lik tarifeye gectim.normal 8 mpbs lik 100 tl olanla ne farki oldugunu sordum.sinirsiz fakat 15 gb i gecerseniz hiziniz 512 mpbs ye dusucek dediler.tamam dedim gectim tarifeye ama hiz testlerinde 4 mpbs nin biraz ustunde cikiyo ne ayak??? bilen varsa yardimci olsun lutfen

Arkadaşım öyle 8megabit dediklerine bakma sen senin hızının 8mbps ulaşması imkansız gibi bişey çünkü buna TT.NET in altyapısı müsait değil...Bana sorarsan 1megabit sınırsıza geç rahat et...:thumbup:

maxmax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla ben bügün 1mb sınırsızdan 8mbt net sınırsıza(yani 15gb sınır olana) geçtim 940 la filan indirmeye başladı netim uçtu resmen umarım 15 gb aylık kullanım yeter

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Ya benim sormak istediğim bi husus var konunun arasına sıkıştırayım
5 ay önce 1mb 4gb kotalı almış olan birisi 1mb sınırsıza geçmek isterse ondan ne ücreti alırlar
sonuçta 2 yıllık sözleşme imzalıyor
??????

Ugur.pc

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ya benim sormak istediğim bi husus var konunun arasına sıkıştırayım
5 ay önce 1mb 4gb kotalı almış olan birisi 1mb sınırsıza geçmek isterse ondan ne ücreti alırlar
sonuçta 2 yıllık sözleşme imzalıyor
??????
1 ay dolmadan tarife değiştirmezsin zaten orası kesin sözleşme olayına gelince benim bildiğim (bende o tarifeden yaptırdım yazlıktaki evimize) 2 yıl boyunca ttnet bağlantını iptal ettiremiyorsun yani 2 yıl boyunca o sözleşmede kalmak ve aylık faturanı ödemek zorundasın ! Bence müşteri hizmetlerine sor ama onların işine gelecektir merak etme çünkü daha çok para vereceğin tarifeye hemen geçiriyorlar ama bir alt tarifeye geçirirken seni resmen aradığına pişman ettiriyorlar neden geçiyorsunuz ki beyefendi? 2 mb 1 mb den daha iyi değilmi beyefendi? Birdaha ttnet'mi? Aman benden uzak Allah'a yakın olsun :glare:
Hele şu sözleşme bitsin anında iptal ettirecem modemleride onların olsun istemem. Zaten o 2 yıllık sözleşme parasına ben en kral us robotics marka modem alırım !

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Şüyle bir durum var. eğer sen ayın ortasıında sınırsız tarifesine geçersen ayın ortasından sonuna kadar bir üçretlendirme yaparlar ayrıca sınırsız tarife parasınıda alırlar. örnek vermek gerekirse sen ayın 13'de diyelim sınırsız geçtin 13'den 30 kadar bir üçretlendirme yaparlar+ sınırsız tarife parası.

tabi söz konusu kurum ttnet sana "geçirecek" ya buna bir şey daha eklerler. oda şu 4gb kotalıydın ya sen.Diyelim ayın 13 kadar 3 gb kuşlanmışın. adamlar 30'u 4 bölüyorlar çıkan sunuç senin günlük kulanman gereken kotan oluyor.sonra bunu 13'le çarparlar(13'de değişiklik yaptığını var saymıştık) toplamda 13 günlük kulanman gereken kotayı çıkartıyorlar.. eğer geçmişsen kota aşım üçreti diye geçirirler faturana.

BEn ne yapabilirm diyorsan tafsiyem
1.ayın sonunda tarife değişikliği yap(29'u uygundur)
2. günlük kulanman gereken kutayı açmamaya çalış. hata çok daha az kulan üstünü avans olarak bırakırsın TTNET'e:D

arkadaş dediklerin dogruysa bana 100 tl fatura gelir.aynısını ben yaptım haziranın ortasında 1 mgps 4 gb kotalıdan 1 mgps sınırsıza geçtim.ama ben daha öncedende kotalıdan sınırsıza geçtim. 2 mgps de 1024 sınırsıza geçtim böyle bişey olmamıştı.telefon ettim sınırsıza geçtigim gün dedi 24 saat içinde sınırsız olur netiniz. buda sınırsız parası ödersiniz dediler.sende kafamızı allak pullak ettin gece gece.:)

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
arkadaş dediklerin dogruysa bana 100 tl fatura gelir.aynısını ben yaptım haziranın ortasında 1 mgps 4 gb kotalıdan 1 mgps sınırsıza geçtim.ama ben daha öncedende kotalıdan sınırsıza geçtim. 2 mgps de 1024 sınırsıza geçtim böyle bişey olmamıştı.telefon ettim sınırsıza geçtigim gün dedi 24 saat içinde sınırsız olur netiniz. buda sınırsız parası ödersiniz dediler.sende kafamızı allak pullak ettin gece gece.:)

doğru ama tam olarak değil. mesela ayın ortasında sınırsıza geçtin diyelim. onceden 4gb kotalıydın. sınırlı iken 2 gb kota harcadğını varsayalım. sınırsız parası (45 tl) + tarife değişikliği + sınrlı iken kullandığın kota miktarının parası (bu 2 gb için 20 tl) böyle bir ücretlendirme var

axxeqr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
bu ayın faturasınıda ödüyeyim öyle gecicem sınırsıza ttnet ztn dünden razı katlayıp bindirmeye fırsat vermiyelim

Son mesajlar