Windows Xp görev yöneticisi sorunu

Bu konuyu okuyanlar

mseker32

Asistan
Reaksiyon puanı
3
merhaba
xp pro'yu format atıp kurdum. ancak kurulumdan sonra ofis gibi bazı programları kuramadım. görev yöneticisine girmek istediğimde 'görev yönetisici sistem yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmıştır' şeklinde uyarı çıkıyor ve işlem yapamıyorum. örneğin ccleaner gibi programlar da açtıktan bir süre sonra kendiliğinden devre dışı kalıyor. bir de kayır defteri devre dışı bırakılmıştır şeklinde uyarı aldım. ramlerden olabileceğini düşünerek başka ram taktım, yine düzelmeyince bu kez farklı işlemci takarak başka cd'den kurulum yaptım ancak sonuç değişmedi. sistem: asrock p4m800, fx5500 agp, 768 mb DDR, celeron 2.6 ghz. yardımlarınızı bekliyorum.

Rena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Başlat / Çalıştır menüsüne regedit yazıp enter'a bas ve çalıştır.

1.HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System kısmına gel

2. Sonra sağ tarafta DisableTaskMgr. diye bir ANAHTAR değeri olacak. Bunun değeri "1" ise görev yöneticisi yasak olur. Eğer "0" yaparsan görev yöneticisi açılacaktır.

mseker32

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Başlat / Çalıştır menüsüne regedit yazıp enter'a bas ve çalıştır.

1.HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System kısmına gel

2. Sonra sağ tarafta DisableTaskMgr. diye bir ANAHTAR değeri olacak. Bunun değeri "1" ise görev yöneticisi yasak olur. Eğer "0" yaparsan görev yöneticisi açılacaktır.

teşekkür ederim, peki norton 360'ı kurarken 'kayıt defteri düzenleyicisi sistem yönetisi tarafından devre dışı bırakılmış' şeklinde uyarı çıkıyor ve program kurulamıyor. bunu nasıl düzeltebilirim acaba?

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Formattan sonra eski datalarını vs geri attıysan veya usb falan taktıysan virüste gelmiştir beraberinde.
Başlat-> çalıştır-> gpedit.msc yaz enter e bas. Kullanıcı Yapılandırması-> Yönetim şablonları-> Sistem-> Kayıt defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle şeklinde bir ayar var oraya bak, aktifse devre dışı bırak.
Çözümün Kaspersky de olacaktır. Biraz reklam gibi oldu ama:laugh:

Harzemsah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
senin sorunun donanımsal değil öncelikle. yeni format attıktan sonra herhangi bir program kurduysan ordan, yok kurmadım diyorsan Master installer(xp pro) kendinden casus yazılımlı demektir. Sorununu kayıt defterinde arkadaşın tarif ettigi gibi yapabilrsin eger kayıt defteri acılmıyorsa ve yoneticiniz tarafından engellendi uyarısı varsa Group Policy(gpedit.msc) sana yardımcı olacaktir.

Rena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Aynı yerde DisableRegistryTools diye birşey olması lazım. Buda kayıt dizinine birşeyler yazmayı engeller, bunuda 0 yapmayı dene..

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
hazır program kodlandı böyle sorunlar için.. (freeware)

Download için tıkla
Alternatif Download
programı indirdikten sonra rardan çıkarıp açın.. sonra çıkan sayfada güvenlik yazısını tıklayın ve orda görev yöneticisini devre dışı bırak menüsündeki tiki kaldırın..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de aynı sorun var :S Ama sizin dediğnizi denedim fakat olmadı görev yönetecisi ve kayıt defteri düzenliyecisi devre dışı hala? SORUN NEDENDİR?