HD Audio için Microsoft UAA Veri Yolu Sürücü Problemi

Bu konuyu okuyanlar

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio sürücüsünden iki tane görünüyor aygıt yöneticisinde ve bir tanesine ünlem işareti var. Ne yaptıysam tanıtamadım o sürücüyü. Nette bazı driverlar var bu sürücü için onları falan denedim ama olmadı. Şuan XP SP3 kullanıyorum. Fakat Win 7 de de tanımıyor bu sürücüyü. Bu sorunu yaşayan ve çözen arkadaşlar :helpsmilie:
Ekran kartım HD4770

30769148.jpg

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sağ tıkla, sürücü güncelleştir de, elle bulma seçeneğini seç , program files - realtek - (ve bi alt klasör daha vardı hatırlayamadım) o adresi seç kendi otomatik olarak yüklsin.

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Ekran kartının CD'sini tak ünlem işareti olan yerin üzerine sağtık yapıp güncelle seçeneğini bir dene.

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Sağ tıkla, sürücü güncelleştir de, elle bulma seçeneğini seç , program files - realtek - (ve bi alt klasör daha vardı hatırlayamadım) o adresi seç kendi otomatik olarak yüklsin.
Ses Kartı O/B C-Media (Realtek Değil)

Ekran kartının CD'sini tak ünlem işareti olan yerin üzerine sağtık yapıp güncelle seçeneğini bir dene.
Bunu daha önce denedim olmadı maalesef

desiredesire

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben xp kullanıorum ve realtek ses kartım var ve HD4870 im var.aynı sorun bendede vardı.ben realtek in sitesinden ses sürücü haricinde yine aynı yerden "ATI HDMI Audio Device" sürücüsün ü indirdim ve yükledim düzeldi.seninki eğer realtek değilse de belki kendi ses kartının sitesinde de böle bir şey koyulmuş olabilir.Ve ayrıca bana kalırsa bu ses kartınddan değil ati dediğine göre ekran kartıyla ilgili bir sorun.yani demek istediğim eğer senin ses kartı modelinin sitesinde yoksa sen yine realtek den bu dosyayı indir bi dene..:)

ByChatLaq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önce (High definition realtek microsoft UAA veri yoLu) ses kartını kaLdır sonra görev yöneticisi/işLemLer Soundman.exe dosyasını sonLandır.. Sonra Driverini tekrar kur bilgisayarını yeniden başLatmak isteyecektir.. Yeniden başLayınca sesi duyabiLirsin.. :wink:

ByChatLaq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Service Pack 3 bu sorunLArı oLuşturuyor geneLde.. Ama sadece çakışan programLar devrede oLduğu için işLemin gerçekLeşemiyor.. Yoksa uyumLu driverini mutLaka tanır..

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Önce (High definition realtek microsoft UAA veri yoLu) ses kartını kaLdır sonra görev yöneticisi/işLemLer Soundman.exe dosyasını sonLandır.. Sonra Driverini tekrar kur bilgisayarını yeniden başLatmak isteyecektir.. Yeniden başLayınca sesi duyabiLirsin.. :wink:
Öncelikle şunu söyleyim ses kartım realtek değil, Asus MB'un O/B ses kartı (C-Media) ses kartı var. Board Modeli ASUS P5GDC PRO Soundman.EXE yok benim görev yeniticisinde. O yüzden yeniden başlatınca sesi duyamıyorum :mrgreen:

Service Pack 3 bu sorunLArı oLuşturuyor geneLde.. Ama sadece çakışan programLar devrede oLduğu için işLemin gerçekLeşemiyor.. Yoksa uyumLu driverini mutLaka tanır..
İşletim sistmim Win7 o çakışan programları bi bulsam... Ben onların taaaa......:w00t:

useryok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran kartı ile alakalı. Eğer CD den otomatik kurmuyorsa sende manual olarak kurmayı dene. Yine de kurmuyorsa ATININ sitesinden son versiyonunu indir. Öyle dene. Benim de başıma gelmişti. Ekran kartı driver inin içinde bir klasörde bulmuştum. İsmini hatırlamıyorum...

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
son versiyonu yüklü zaten ama olmuyor olmuyor neler neler denedim. Bişey eksik ama ne bulamıyorum. Manuelde denedim bu arada o da olmuyor. Neyse olmayacak sanırım bu melet. Gıcık oldum yaaa

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
windows xp için KB888111 nolu yamanın yüklenmesinden sonra ses kartı sürücünüzü tekrar yükleyin düzelecektir...

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
peki ya win 7 için ne yapabilirim
bahsettiğim yama sadece windows xp için (SP3 altı sistemler için).
Windows 7 de direk ses kartı sürücüsünü yüklemen sorunu halleder.

Bu yama windows xpnin HD ses kartlarını desteklemesi için kuruluyor (normalde windows xp HD ses kartlarını desteklemiyor...)

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
bahsettiğim yama sadece windows xp için (SP3 altı sistemler için).
Windows 7 de direk ses kartı sürücüsünü yüklemen sorunu halleder.

Bu yama windows xpnin HD ses kartlarını desteklemesi için kuruluyor (normalde windows xp HD ses kartlarını desteklemiyor...)
Win7 de aygıt yöneticisinde HD Audio UAA donanımda (!) işareti var. ve bu yüzden COD5 i oynayamıyorum. Başka çözüm önerin varmı acaba?

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
evet denedim fakat olmadı 3-4 farklı sürücü denedim HD Audio için olmadı ama :(
Ses kartım C-Media XEAR3D O/B (P5GDC PRO M.B)
Ekran kartım Sapphire HD 4770 512MB

faramir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aynı sorun bende de mevcut. Acer 5520 laptopum var ve realtek ses kartımdan bir türlü ses alamıyorum. Microsoft UAA bus driver yükledim, ses kartının drıver'ını güncelleştirdim olmadı, yukarıda yazılan tüm yöntemleri denedim işe yaramadı. windows 7 kullanmaktayım ve stabil olarak çalışmıyor ses. kimi zaman ses kartının driver'ını kaldırınca ses geliyor kimi zaman da driver'ı yükleyince. çok dengesiz bir durum bir türlü anlayamıyorum. ayrıca uaa bus driver'ı yüklesem bile aygıt yöneticisinde göremiyorum. nereye yüklüyorsa artık kendi kafasınca bir türlü anlayamadım. yardımlarınızı bekliyorum.

capslocksmith

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı durum bendede var...Ekran kartım Sapphire, asus kullanırken sorunum yoktu, Sapphire takınca böyle bişey oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekran kartınızın hd olması sebebiyle ekran kartınızın cd sini takın bu cd yi göstererk güncelleyin