Windows 7'de Lisans Tuzağı

Bu konuyu okuyanlar

Ordo ab chaO

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Halen XP kullanan fakat Windows 7'ye geçmek isteyen işletmeler Microsoft'un tuazağına düşmemek için ellerini biraz çabuk tutmak zorundalar.

22 Ekim'de piyasaya çıkacak olan Windows 7 birçok kişi tarafından olumlu eleştiriler alıyor. Bu sebeple, Vista'ya geçmekten çekinip XP'de kalmayı tercih eden işyerlerinin büyük bir çoğunluğunun zaman içinde Windows 7'ye terfi edeceği belirtiliyor.
Ancak anlaşılan o ki Microsoft, Vista'da aldığı yenilginin acısını bir şekilde çıkarmak istiyor. Windows 7'ye geçmek isteyen işyerlerinin bazı tarihlere çok dikkat etmesi gerekiyor. Microsoft'un Windows 7 için işyerlerine vermek istediği lisans anlaşmasında bir tuzak bulunuyor.
Windows-77771245324410.jpg
23 Nisan 2010 tarihinden önce işyerlerine Windows 7 yüklü bilgisayarlar satın alan işletmeler, Windows XP'ye downgrade etme hakkına sahip olacaklar. Böylece Windows 7'ye hazır hale gelene kadar, önceden alıştıkları XP'yi kullanmaya devam edebilecekler.
Ancak bu tarihten sonra Windows 7 yüklü bilgisayar satın alacak işletmeler XP yerine sadece Vista'ya downgrade imkanına sahip olacaklar. Halen XP ile çalışan işletmeler için bu hiç hoş bir haber değil.
XP ile çalışan ve Windows 7'ye geçmek isteyen işletmeler ellerini biraz çabuk tutmak zorundalar.
:: Microsoft'un bu uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yazan: Emre Demiray
SDN - http://shiftdelete.net

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Microsoft Anca Avucunu Yalar . ! Böyle Politika izlerlerse İşletmeler i Çekemezler Win 7 ye Xp de kalır işletmeler . İşletmelerin tercihi değil mi istediği işletim sistemini kurarlar .

Saçma Sapan işler Yapıyor bu Microsofy iyice Tiksindirmeye Başladılar Kendilerinden .! Sürekli Çakallık peşindeler . Fiyat Politikası Yapacağınız , Oturun Sistemleriniz Hacklenmesini engelleyin . O zaman şimdi kazancınızın en az 20 katını kazanabilirsiniz.!

Hem Herkes Microsoft Sistemleri kullansın Diye.! Korsan için Sert Tedbirler almayın . XP si Vista'sı Kırılabilir olsun . bunu bile bile Bir önlem almayın . Sonda Yok şöyle Fiyat Böyle Fiyat deyin.!

yaramazca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne kadar zaman kaldı şu MS nin batmasına acaba? :)
Dini imanı para adamların buda beni ve benim gibileri itiyor işte.

Yaşasın açık kaynak...

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
iyi bi pazarlama stratejisi! Elini çabuk tut, hemen al demeye getiriyor MS

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ne kadar zaman kaldı şu MS nin batmasına acaba? :)
Dini imanı para adamların buda beni ve benim gibileri itiyor işte.

Yaşasın açık kaynak...

Yaşasın Pardus :D
Artık kamu kurumlarının da pardus'a geçmesi gerekiyor.elimizin altında milli işletim sitemimiz varken yine de microsoft'a para baymak çok mantıksız.

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Şu anda XP kullanıp Windows 7'ye geçecek olanlar bundan memnun kalmazsa yine ellerindeki XP'yi kuramaz mı?Niye Windows 7 downgrade ile uğraşsınlar ki?

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Hta dediği şey şöyle işte anladığım kadarıyla o tarihten sonra win7 alırsan xp cdsi de olsa elinde kuramassın sadece vista kurarsın demek istiyor.

XRaiNow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaşasın Pardus :D
Artık kamu kurumlarının da pardus'a geçmesi gerekiyor.elimizin altında milli işletim sitemimiz varken yine de microsoft'a para baymak çok mantıksız.

Çekirdeği yabancı işletim sistemi nasıl milli oluyor? :)

__

Ben Microsoft'un politikasını haklı buluyorum. Artık nerdeyse ölü bir işletim sistemini satmak zorunda değil. Ayrıca verilen süre de yeterli.

intricate

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Microsoft iyice üç kağıda sarmaya başladı. Nasıl bir yönetim anlayışı bu..

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Bu adamlar batmaz abi :D
Biz crackleri hazırlayalım şimdiden ürktüm bi anda :D

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Çekirdeği yabancı işletim sistemi nasıl milli oluyor? :)

.

En azından sadece çekirdeği yabancı. Microsoft'un çekirdeğini bile kimse bilmiyor.

Öyle böyle işletmelerin açık kaynak konusunda biraz düşünmesi lazım diye düşünüyorum.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Ms Windows'un Bütün altyapısı IBM'den çalıntıdır, Biraz araştırma yaparsanız Sayın Bill Gates efendinin eski bir IBM mühendisi olduğunu bulabilirsiniz...