ÖSS soru ve cevapları burada!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bu arada kaç puan aldığını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilrsiniz...

ÖSS puan hesaplama

yaseta

Profesör
Reaksiyon puanı
63
stres dolu bır sınavdı bızım ıcınde zamanında ama sımdı bakıyorumda calısan kazanmıs

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Sınav sorularına baktım da sorular kolaymış bu sene. Ayrıca sınava gşre arkadaşlara geçmiş olsun diliyorum.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
3 soru hatalıymış galiba.

Fizikte, Bölüm-II momentum sorusunun akademik olarak yanlış bir soru olduğunu belirten Alemdar, “Serbest düşme yapan bir cisim bir süre düştükten sonra bir patlama ile parçalara ayrılıyorsa, parçalardan en azından birinin aşağı doğru bir hız bileşeni olması gerekmektedir. Bu bileşenin olmaması momentumun korunumu yasasına uymadığından soru yanlıştır” ifadesini kullandı.

Alemdar, Bölüm-II elektrostatik sorusuna ilişkin de “Sığaları farklı iki elektroskobun yüklerine yaprak açıklıklarının yorumlanabilmesi için daha fazla bilgiye ve koşula ihtiyaç vardır. Bu durumda sorunun cevabı hem A hem de B olabilir” görüşünü savundu.

Bölüm-II yay dalgaları sorusuna yönelik de Alemdar, “Sorunun koşulları soru cümlesi içine gizlenmiş durumdadır. Soru doğru, fakat ölçmek istediği durumdan daha çok dikkat ölçen bir soru olmuş, özensiz hazırlandığını söyleyebiliriz” görüşüne yer verdi.

Cecil

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sınava giren bütün arkadaşlara geçmiş olsun umarım herkes emeğinin karşılığını alır. bir de bu seneki soruları inceleyen arkadaşlar nasıl değerlendiriyorlar, geçen yıllara göre zorluk derecesi nasıl sizce?

hakki900

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ya ben sözelciyim normalde 45 dk da bitiririm 120 sözel sorusunu ama bu sınavda 3 saatimi aldı oku oku birşey anlaşılmıyordu soruyu anlasam şıkları anlamadım allahtan mat1 yaptımda orayı kapatttık

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
BunLar Hangi Formatta açıLıyor arkadaşlar ?

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Pdf formatındadır. Foxit PDF Reader veya Adobe Reader yazılımı ile açabilirsin.

Mia

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Geçmiş olsun. Umarım gönlünüzce olur herşey. :flowers: