YouTube İçin Erişim Yasağı yine Kapıda !

Bu konuyu okuyanlar

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
YouTube'de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve devlet büyüklerine yönelik çirkin görüntüler nedeniyle yapılan suç duyurusu ardından Sivas 2'nci Sulh Ceza Mahkemesi, söz konusu görüntüler kaldırılıncaya kadar bu siteye erişim yasağı kararı aldı.

newks7.png

YouTube video paylaşım sitesinde Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik hakaret içeren görüntüler yayınlaması nedeniyle Sivas 2'nci Sulh Ceza Mahkemesi'nce internet sitesine erişim yasağı kararı alındı. Sivas'ta yaşayan ve bilgisayar işiyle uğraşan Ali Kütüklü, YouTube'de Atatürk ve devlet büyüklerine yönelik yapılan hakaret içerikli yayınlar konusunda Sivas Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

İddiayı incelemeye alan Cumhuriyet Başsavcılığı görüntüleri bilirkişi aracılığıyla inceletti. Atatürk ve devlet büyüklerine hakaret içeren bu görüntüler daha sonra CD'ye kaydedilerek mahkemeye suç duyurusunda bulunuldu. Dosyayı inceleyen Sivas 2'nci Sulh Ceza Mahkemesi görüntülerin yayından kaldırılma sürecine kadar YouTube'ye Türkiye'den erişimin engellenmesine karar verdi. Alınan bu karar dün akşam Telekomünikasyon Kurumuna fakslanarak işleme konulmasını istendi.

[size=7pt]Haber7.com[/size]​

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
wordpress de hala açılmamış :O :R o_O

gorko

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Gerçektende cok kötü şeyler yapıyor ama yasaklamakla bişi çözülmez gibi gelio yine giriliyo ve başka ülkelerde girebiliyo bi anlamı kalmadıki

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
gorko dedi ki:
Gerçektende cok kötü şeyler yapıyor ama yasaklamakla bişi çözülmez gibi gelio yine giriliyo ve başka ülkelerde girebiliyo bi anlamı kalmadıki

Yasaklamayı Sadece Videolar İzlenmesin Diye Değil, Bu tarz videoların Oraya Eklenmemesi İçinde Engelliyorlar.

dr.psychopath

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben derimki Türkiye'ye komple interneti yasaklasınlar, öyle daha kolay olur, sonra ot gibi yaşarız işte...

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Açılmış sanırım. Ben girebiliyorum.

Yine kafamızı kumlara gömüyoruz. daha öncede yaşandı engellediler ne oldu ? sonuç nedir . bir yere varabildik mi ? Hayır yine aynı yerdeyiz yine yasaklamışlar.

Bu nereye kadar böyle devam edecek ? Yoksa "Önüne geçemiyoruz" deyip interneti de mi yasaklayacaklar ?

Ben buna bir tarafımla gülerim arkadaş

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
muratcanberber dedi ki:
Açılmış sanırım. Ben girebiliyorum.

Yine kafamızı kumlara gömüyoruz. daha öncede yaşandı engellediler ne oldu ? sonuç nedir . bir yere varabildik mi ? Hayır yine aynı yerdeyiz yine yasaklamışlar.

Bu nereye kadar böyle devam edecek ? Yoksa "Önüne geçemiyoruz" deyip interneti de mi yasaklayacaklar ?

Ben buna bir tarafımla gülerim arkadaş
henüz kapanmadığı için erişebilmen normal, yasaklamayla bir yere varamazlar....

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
bundan sonra youtube'a yasak verileceğini sanmam. sahibi olan google ile türkiye arasında bir köprü var. devlet, şunları sil derse saniyesinde silinecek videolar.

wordpress'i türkiye'de temsil eden firma olmadığından dolayı sanırım uzun bir süre daha yasaklı kalacak. ama google'ın türkiye ofisi var biliyorsunuz.

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
acı_gerçek dedi ki:
Jojoba dedi ki:
acı_gerçek dedi ki:
Yasak mı şuan,girilmiyomu??
önceki mesajımdan bunu çıkarabileceğinizi umuyorum
şuan yasak değil...
Burda Güncel haberler bölümünde duruyo,başlığa bakınca dedim durdu heralde :)
http://teknolojihaber.blogcu.com/4216277/

Ordaki Resimde Tarihe Dikkat edersen Mart ayındaki Resim Eklenmiş :) Ayrıca Sonuçta Bi Blog yani Haber Ajansları Daha gerçekçi Haber vermektedir ;)

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
bırakın su yasakcı zihniyeti artık , yasakcı zihniyetle hiçbir yere varamayız. Az once yabanci bir portal türkiye yeniden youtube'i engelledi diye bölüm açmış millet dalga geçiyor ...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
biz de o sitelerden birini şu anda haber olarak hazırlıyoruz.

başlık: elalem ne dedi?

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Yassak kardeşşiim olayına dönecek gibi.

Google Türkiye'den bayağı para kırıyor.O yüzden sil deyince silecektir.

Ama silinmesi gereken bir videon tespit edilecekte, karar çıkartılacakta , google'a kaldırılmasını söyleyecekte ve o video kaldıracak.

O ana kadar kimi kaç kişi izler o videoları. Bence youtube'a filtre gelmesi lazım.

Tüm videolar zamanla kontrol edilmelidir. Zor gibi görünebir ama arkasında google olan bir sitenin bunu yapması lazım

dahi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ilk kapanmanın açılışında türkiyeden 500 milyon tıklama olmuş bakalım bu sefer ne olacak