Usb HDD Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selam Arkadaşlar 2 Gün Önce Casper 320 Gb Harici Disk Aldım. Pc ye Taktım Tanıdı Donanım Yüklendi Dedi ama Harddiski Okumadı İçine Giremedim.. Sorunu Tam Anlamak İçin Arkadaşın Laptopda Denedik Sorun Yok Gayet İyi Çalıştı.. Çalıştırmışken Ağ Bağlantısı Kurup Benim Pcdeki Arşivi Attım Harici Hddye Sonra Kendi Pc'me Format Attım Belki Düzelir Diye şimdi Yine Aynı Kafayı Yiyeceğim Denemedim Yönetem Kalmadı Bütün Forumları Araştırdım ama Yok En Son Birde SDN'den Alıyım Görüşleri Dedim Yardımlarınızı Bekliyorum..

GİGABYTE2

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selam aynı sorun bende de vardı fakat ben hdd içinden çıkardım pc e donanım olarak taktım yine görmedi her pc e taktım yine görmedi film izledim kapatıcaktım daha sonra altta bi uyarı geldi bilmem ne veri kaybına uğradı dedi dedigim sekilde hiç görmedi bir daha Garantiye yolladım hala gelmedi sende garantisi varsa yolla gitsin büyük bi ihtimalle hdd yaptıklarında biçimlendirip veriyorlar haberin olsun :(

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selam aynı sorun bende de vardı fakat ben hdd içinden çıkardım pc e donanım olarak taktım yine görmedi her pc e taktım yine görmedi film izledim kapatıcaktım daha sonra altta bi uyarı geldi bilmem ne veri kaybına uğradı dedi dedigim sekilde hiç görmedi bir daha Garantiye yolladım hala gelmedi sende garantisi varsa yolla gitsin büyük bi ihtimalle hdd yaptıklarında biçimlendirip veriyorlar haberin olsun :(

Dostum benim dha bi garpi olay laptopda çalıştı soruunsuz hatta arşivi bile attım içine ama pcde problem var ama bir türlü nedir çözemedim

Reaksiyon puanı
188
il önce şunu sorayım aldığın disk 2.5" mi 3.5" mi?

eğer 2.5" ise pcdeki usbler de eğer usb 1.1 ise güç yeterli gelmiyordur. çift bağlantılı kablolarla bağlamayı deneyebilirsin.

aşağıdaki gibi bir kablo olmalı.

usb%20y%20kablo.jpg

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bilgisayarında kurulu işletim sistemi nedir?
Modifiye edilmiş ya da bazı servisleri kapatılmış
bir işletim sistemi ise görmemesi gayet tabii ;)

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 2.5lik harrddisk 2.0 uyumlu kabloda 2 adet usb ucu var resimdekinin aynısı ikiisinde taktım ama yok olmuyor.. sırf bunun için pcye format attım ama yine olmadı nasıl bir sorundur anlamadım kafayı yiyeceğim..

Reaksiyon puanı
188
kasanın tasarımını bilmiyorum ama kasanın ön tarafındaki portlara takıyorsan eğer bir de arkada anakarta gömülü olan portları bir dene. bazen ön taraflar belirttiğin sorunu yapabiliyor. bende yaşamıştım...

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kasanın tasarımını bilmiyorum ama kasanın ön tarafındaki portlara takıyorsan eğer bir de arkada anakarta gömülü olan portları bir dene. bazen ön taraflar belirttiğin sorunu yapabiliyor. bende yaşamıştım...

Denedim Dostum Ama Olmadı.. Aygıt Yöneticisinden Bütün USb Kaldırdım Sonra HDD Taktım Yazılım Yüklendi Dedi Ama Okmuyor Harddiski Normalde Işığı Herşeyi Yanıyor..

Reaksiyon puanı
188
peki bilgisayarım'a sağ tuş atıp yöney diyince çıkan pencereden disk yönetimine girdiğinde diskin nasıl gözüküyo. o ekranın bir görüntüsünü atar mısın?

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
peki bilgisayarım'a sağ tuş atıp yöney diyince çıkan pencereden disk yönetimine girdiğinde diskin nasıl gözüküyo. o ekranın bir görüntüsünü atar mısın?

ordada gözükmüyor ama yinede bir bak istersen..

eoc3o.jpg

Reaksiyon puanı
188
allah allah. çok ilginç. pc başında olup incelemek lazım buradan yaz yaz dene dene bitmez bu iş...

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ewt Çok İlginç Dediğinde Doğru Valla Denemediğim Yöntem Kalmadı Bilgisayarlada Profesyonel Olarak İlgileniyorum Ama Benim Mantığım Bile Almadı Bu İşi..