TT nin Adil Kullanım Politikası altyapı yetersinliğinin en belirgin göstergesi mi ?

Sizce de Adil Kullanım kotası TT'nin alt yapısının yetersiz olduğunun göstergesi mi ?

• Kesinlikle Evet

Kullanılan: 67 89.3%
  • Bence hayır, sadece hizmeti ucuzlatmak ve suistimali azatmak için alınan bir önlem

Kullanılan: 3 4.0%
  • Benim fikrim gelmedi :s

Kullanılan: 5 6.7%

• Kullanılan toplam oy
    75
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

nyoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
ttnet.jpg

Adil kullanım kotası Türk Telekomun altyapı yetersizliğinin en büyük göstergesi mi ?

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ne zaman başlıyormuş?? ona göre gece gündüz download yapalım o zamana kadar..

mehmetbey660

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle katılıyorum...
Zaten Çok duydum 4 Mbit hızınn ilk çıktığı zamanlardada tam manasıyla kullanılamadığını, sorunun cevabı olarak ttnet müşteri hizmetlerinden ise altyapı yetersizliğinden kaynaklandığını..:wassat:

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Dün Türk Telekom'a bu konuyla ilgili şikayet mesajı yolladım.Eğer adil kullanımı sağlamak gibi bir derdiniz varsa, bant genişliğinin tamamını bir ay boyunca kullandırırsınız dedim.Bakalım cevap verecekler mi :D

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Evet'i seçtim bende.

ne zaman başlıyormuş?? ona göre gece gündüz download yapalım o zamana kadar..

Bu yeni bir tarife. Sen bu tarifeye geçmek için başvuru yapmazsan şuan kullandığın şekilde devam edeceksin. Kasmana gerek yok yani.

Neanderthal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Alt yapım yetersiz demiyor kıvırıyor yok adil kullanım felan.Geç bunları yalaaan.

mustifanci

Asistan
Reaksiyon puanı
3
yurtdışında da sınırlıyorlarmış ama 15 gb değil 50-60 gb görüyor.İnternetten downlaod yapıp kaliteli video izleyemeyeceksem 8 mb napım.1mb hayli hayli gezmeye ve düşük kalite yayınları izlemeye yeter.

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
yurtdışında da sınırlıyorlarmış ama 15 gb değil 50-60 gb görüyor.İnternetten downlaod yapıp kaliteli video izleyemeyeceksem 8 mb napım.1mb hayli hayli gezmeye ve düşük kalite yayınları izlemeye yeter.

Ben de böyle düşündüm. Eğer yüksek hızda indiremeyeceksem ne yapayım 8 mbitini. Sana olsun o hızın bana bir mbit yeter.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Kesinlikle Evet...:)

speedygs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu şekilde olması hiç adil degil bıraksınlar insanlar istedikleri kadar download yapsın bize 50 gb da yeter bu şekilde olsun en azından böyle 15 gb sınır olursa ttnet almam

UzmanWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben 1Mbps limitsiz smile adsl kullanıcısıyım.Şuan evde 3 kişi interneti kullanıyoruz ve ortalama 17 GB civarında download oluyor.Ben bu hızda 15 GB limitini geçiyorsam yeni tarifeye geçersem 30 GB'ı geçer.
Sonuç; indirme hızı artınca millet daha çok indirmeye başlar.TT'da bakıyor ki bu kadar trafiğe alt yapı yetmez bari bir sınırlama getirelim.Yoksa bırak herkes istediği kadar indirsin.İnternet bitmiyor ya adil kullanım hakkı olsun.

qKTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
Hala fikri gelmeyenler var ya inanmıyorum :S

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
nasıl fikri gelmez insanların
aklım almıyor.

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bu yeni bir tarife. Sen bu tarifeye geçmek için başvuru yapmazsan şuan kullandığın şekilde devam edeceksin. Kasmana gerek yok yani.

Yani yeni başvuran değilsem, zaten geçerli limitsiz 1 mbit kullanıcısı isem, hiçbir şekilde etkilenmiyor muyum yeni sınırlamadan??

karacabey01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Altyapı filan yok, bu adsl ilk başladığı zaman 128kbps hız vardı. ben o zamanlar çevirmeli bağlantı kullanıyor ve adsl kullanan arkadaşlara imreniyordum. Zamanla santrallara ilaveler yapılarak adsl yaygınlaştırıldı, ama evlerimize ve işyerleimize hala aynı kablolarla hizmet veriliyor, bi değişiklik olmadı. Bu işi organize eden santrallardaki cihazlar ve bence o cihazlarda beş para etmez yani kazıklanmışız. Şimdi gelişen teknolojiden bi şekilde haberimiz oluyor ya "yurtdışında şöyle hızlı böyle hızlı" diye adam bi şekilde ağzımıza bir parmak bal çalmak zorunda, önce kotalı kullanıcılara yüksek hız sunuluyor ki bu kullanıcı grubu zaten modemi açmaya korkuyor. 8mbps var mı? var! Külahıma anlatsınlar!!!!!!

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ben c yada 3 diyorum,
O kadar yaratici bir secenek gorunce duramadim secmeden :)

Benim fikrim grib oldu gelemedi, ihlamurlu ve limonlu cay iciyor,
Doktor rapor verdi :D

☻/|sDn|
/▌
/ \

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Tabii ki evet. Neymiş adil kullanım. :D
Adama Porsche araba veriyorsun, bir de 100 m yol sınırı koyuyorsun. Ne kadar mantıklı?

capoch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar şurada atladığınız bi detay var , adamlar diyorki evet ben size porsche weriyorum gel bin ama içine 15 lt benzin weriyorum . Fazla gezersen benzinin biter ( 15 gb ) daha sonra arabayı itmek zorunda kalırsın ( 512 kb ) .

Ama bide şunu diyorlar gel tmm madem porcshe istiyorsun , tmm ben sana porshce weriyorum , sınırsızda benzin koyuyorum içine git gez ama bana kira olarak 99,00 TL wericeksin..

yani anlıyacağınız 8 mb sınırsız için 99,00 TL var, sizde yıllardır soyan tt 29 a 8 mb limitsiz zaten kullandırırmı ? : )

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
Arkadaşlar şurada atladığınız bi detay var , adamlar diyorki evet ben size porsche weriyorum gel bin ama içine 15 lt benzin weriyorum . Fazla gezersen benzinin biter ( 15 gb ) daha sonra arabayı itmek zorunda kalırsın ( 512 kb ) .

Ama bide şunu diyorlar gel tmm madem porcshe istiyorsun , tmm ben sana porshce weriyorum , sınırsızda benzin koyuyorum içine git gez ama bana kira olarak 99,00 TL wericeksin..

yani anlıyacağınız 8 mb sınırsız için 99,00 TL var, sizde yıllardır soyan tt 29 a 8 mb limitsiz zaten kullandırırmı ? : )

bence burada bir mantık hatası yapıyoruz
ttnet bize porsche vermiyor bize opel astra verip içine 15 lt benzin koyuyor
şu anda bize verdiği ise "renault 9"
8Mbit internet porsche sayılsaydı diğer gelişmiş ülkeler neye biniyor olurdu siz tahmin edin.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332

Süpersin. :clap:

maxmax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ttnet tarife aldatması yapıyor bu tarifeyi pazarlarken 15gb limitli diye adlandırması gerekir hem limitsiz diyor hemde 15 gb sınırlıyor.
Kendilerinden 15 gb yi geçen ancak 56 kb fax modemle baglanabilir diye daha caydırıcı bir tarife bekliyoruz

betelguese

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Daha güzel nasıl açıklanabilir bilmiyorum. Tebrikler...

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
2015 den önce kimse ttneti yıkamaz daha 6-7 sene soyacakalar bizi

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Yok mu bu telekomun internette dolaşan yetkilileri? İnsan bir girer utanır yaa. Her yıl kar et, kar et. Nereye kadar? Almanyada Deutsche Telekom 50 milyar $ yatırım yaptı. Bu gün adamların memleketinde internet 50.000 lerde. Bizde 8000'i açtılar güya, adam akıllı veremiyorlar bile. Altunizade'nin göbeğindeki yere 1 mbit'ten fazla veremiyoruz diyorlar. Ne işe yararsınız ki siz..

Enki_

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ben 8 mb aldım . Güya 8 mb kullanıcam ya neyse internet kesiliyor kesiliyor. 2 Gün telefonlarda durumu anlatana kadar mekik çektim. Bana söyledikleri şu modeminiz arızalı bende dedim sizin bilgisayarınız benim modemimim arızalı olduğumu söylüyor sonra laf değişti Teknik servis sizi arıyacak diye. Öğrendim ki bizim burası kaldırmıyormuş :)

Yazık yani başka diyecek birşey yok.