LİG TV için yolun sonu mu?

Bu konuyu okuyanlar

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Milliyet Gazetesi Yazarı Cemal Ersen, köşesinde öyle bir konuya yer verdi ki, önümüzdeki günlerde gündem bununla sarsılacak.

İşte Ersen’in yeri yerinden oynatacak iddiası:

Geçen hafta Sivas'tan, Ankara'ya dönerken yemek molası verdiğimiz "İhtiyarın Yerinde" dikkatimi çekmişti.

"Telekom fiber optik kablo çekiyormuş, benim arazimden geçecekti. Ne işiniz var çekin gidin dedim. Vermedim. Vali geldi, kaymakam geldi yine de vermedim. Asfaltı kazıp gittiler" demişti 74 yaşındaki Oflu İbrahim usta...

Önceki gün televizyon camiasından bir dostumla sohbet ediyorduk.

"Süper Lig'in naklen yayın ihalesi bu kez çok değişik olacak" dedi.

"Nasıl bir değişiklik olacak?" diye sordum.

"TRT ve Türk Telekom ihaleye birlikte girecekler. Uzun zamandır alt yapısını hazırlıyorlar. Her kente kablo döşeniyor. Süper Lig maçları 2010 yılından sonra yepyeni bir teknoloji ile yayınlanacak. IP TV diyorlar adına".

İddiaya göre sezonluk 160 milyon civarındaki gelir, asgari 200 milyon liraya çıkacaktı.

Kulüpler için iştah açıcı bir öneriydi.

"Bu işin alt yapısı fiber optik kablo döşemekle bitmiyor, yayın ekibi ve deneyimli bir kadro gerekmiyor mu?" diye sordum.

"Tabii ama, onlar da tamam" dedi.

Ve devam etti:

"Bu işi Türkiye'de en iyi yapan kim?"

" Lig TV'deki Şansal Büyüka ve ekibi!"

"Eeee?"

"Ekip bu işte"

"Bu kadar ciddi yani?"

"Konu hükümet politikasıyla ilgili. Kimse karşı çıkamaz."

"Hepsine evet. Oldukça da inandırıcı. Peki ama nasıl yayınlanacak maçlar?"

"Üç büyükler dışında yayına girecek maçlar o şehre verilmeyecek. Böylece seyirci kaybı yaşanmayacak. Herkes izlemek istediği maç için açacak Telekom'a telefon, belli bir ücret ödeyecek. Şifreyi çözecek ve seyredecek."

İhaleye bir yıl kaldı. Yakında kokusu çıkar.

Şansal Ağabey ve işin kurdu olmuş Lig TV ekibini, TRT-Telekom ortaklığında görürseniz şaşırmayın!

Kaynak

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
Valla süper olur...

xarax

Asistan
Reaksiyon puanı
0
süper olur olursa çözerler bu işi izleriz.

karcx

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Milliyet malum doğan grubunun...
Doğan D-Smartla almak istiyor...
İnanmamak lazım...
Digiturk iyidir..

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
ip tv zaten uzun zamandır olan bi proje.
gerçeğe dönüştürülürse tadından yinmez :D

berckai

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
ücreti yüksek yaparlarsa o zaman kazığın tadından yiyemezsiniz amma velakin ne de olsa devlet önerisimiş kimseler karşı gelemez takımları da susturmuşlar doğan bile sustuğuna göre gerçekse eğer iş bitmiştir hadi tuzlayın hıyarlarınızı

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Aydın Doğan geçen yazdan beri Digiturk'ü yıpratmak için elinden geleni yapıyor.Formula1'i NTV'den aldığı gibi(önceki senelerde),futbolu da Digiturk'ten alırsa hiç şaşırmam.Gerçi son zamanlarda hükümetle arası iyi değil,ama bu ihaleye girecekse başbakanla arasındaki buzları eritmeye başlar.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
Aydın Doğan ihaleye girerse D-Smart'la gireceği için tüm futbol severler yanar valla. :D

Digiturk'ü mumla ararız...

nikoteen

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Abicim işin içinde gene tt var ya bayılcam valla.
Türk Telekom adını duyunca bir kıllanma oluyor bende.
Onların döşiceği fiber optikten ne olur maclarıda internet gibi yavas olur.Gol olur bize 10 dk sonra gelir.
Digitürk iyi kalsın

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Aydın doğanın Yazarı yine orda belirtmiş hükümetin politikası diye her bi haberde hükümeti bombalıyor buda yalan haber zaten Sırf Digiturk'ü yıpratmak için Sonun geldi aydın kıvranma vergini öde :D

gokmenn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bekleyin ve görün derim ben.. hemen atlamayın, aydın doğan ve onun yayınıysa haber yapan vardır bir bildiği..

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bence Aydın Doğan burnunu sokmazsa iyi bi proje

by_erdal21

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nerde görsem fiber optik kablo işleri yapılıyor.Doğru olabilir.Zaten TRT Digiturkle Ligtv yayınında ortak gibi.İhaleye ortak girmişlerdi.Bu yüzden maç Özetlerini uzun verebiliyor TRT.Digiturkten çıkmasını isterim belki adam gibi yayın yaparlar.Şöyle İngiltere ligi kalitesinde izleriz belki.Tabi TRT ile olmaz bu iş.

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
TT bunada kota koyar:D 3 maçtan sonra kota aşım faturası gönderir:D

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ıp tv de kota olayı yok farklı bir yayıın modeli olacak ıp üzerinden alınacagı ıcın sadece tv yayınlarında kota devre dısı kalacak bu proje 1 yıldır var telekomda calısan arkadasdan duymustum hadi hayırlısı:icon_:

zeroaxa

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
türktelekomun olduğu yerde hayır pek aramamak lazım fiyatı faturanın üstüne ekler hariçten vergi bile keser

since1453

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Maç için para verip donarak izlemeye çalıştığımız da , besteleri ttnet'e uyarlamaya başlarız.:devil:

ridvan1452

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
lig digiturkten giderse digiturk biter ben valla digiturke veya her hangi paralı kanala para verecek kadar zengin degilim acıyorum internetten izliyorum kimse kusura bakmasın justine bisey olmasın yeter :D