Laptop belli bir süre sonra kapanıyor...

Bu konuyu okuyanlar

ASAL02

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Toshiba leptop kullanıyorum 5 6 saat açık durduktan ora kapanıyor ve şarda olmasına rağmen uyarıcı ışıklar yanmıyor pili çıkartıp taktıktan sonra açılıyor ama 2 3 saat sonra gene kapanıyor sebebi ne olabilir l

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
leptop demişin ya bide ters koy ne kadar dayanacak (diyorum ki bence fazla ısınıyor)

ASAL02

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Daha öncede leptop kullanmıştım onda hiç böylebi sorun yaşamamıştım

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
konu Dizüstü Bilgisayar Sorunları bölmüne taşındı

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Başlığa bak yaw. Leptop değil laptop; kabanıyor değil kapanıyor olacaktı. :) Kusura bakmak yok takılıyorum.

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
laptop fazla ısınıyormu kontrol et. aygıt yöneticinden bütün sürücüleri güncelle

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
bende ısınıyor diyorum hakim bey. fanlarını temizlet, hala ısınıyorsa CoolerMaster'dan soğutucu bir altlık al. sorun düzelir.

aktugk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pilini çıkartıp taktıktan sonra kapanıyor demesen direkt olarak laptopunuzun aşırı ısınmaya bağlı kendi korumaya alarak kapattığını söyleyebilirdim. Muhtemelen gene arkadaşlarında dediği gibi bir ısınma problemi ile karşı karşıyasınız. Isındığı zaman laptop kendini parçalara zarar gelmesin diye kapatır ve yeteri kadar soğumadan kapanmaz. Bence programlarla veya elinizle kontrol ederek aşırı ısınma olup olmadığını kontrol edin.

Sorununuz ısınma değil ise pilinizde bir problem olabilir. Pilinizde kullanılırken ki 5 -6 saat uzun bir kullanım süresidir, bu süreden sonra pilinizde statik elektrik birikir ve siz çıkartıp taktığınızda temas olduğu için statiklenme gidiyor olabilir. Bence laptopunuzu sadece şarjda 5-6 saat kullanın, eğer kapanma yapıyorsa sorun ısınmadır. Kapanma yapmıyorsa pilinizde problem vardır.

ASAL02

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İçini açıp fanı temizledim sorun kalmadı Yorumlar için teşekkürler..
;)

ASAL02

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1 yıl falan olmuştu ama artık düzenli temizliyecem :D