Windows 7 RC Kurulum icin acilista mavi ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

tolgacakiroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar.

Win 7'yi indirdim. DVD'ye 12x ile yazdim. O DVD ile bilgisayari boot ettim. "Windows is loading files..." diyor. Neyse orasi tamamlaniyor. Ardindan yeni animasyonlu Win 7 acilis ekrani geliyor. Orasida kapaniyor ardindan resimde gordugunuz mavi ekran geliyor.

Image002.jpg

Oysa Win 7 Build: 7000 gayet guzel hic sorun vermeden kurulmustu ve kullaniyordum.

Bunun ardidan Win 7'yi internetten yeniden indirdim. Dusundum ki belki download sirasinda hata olusmustur. (MD5 niye yapmadim ki sanki. Neyse) Ardindan bunu da 8x ile yazdim. Yok ayni seyler yine oldu. Internette okudum. En dusuk hizda yazdirin yaziyordu. Hadi oyle olsun dedim. 4x ile yazdirdim. Hic bir degisme yok.

Mavi ekranda dedigi gibi Safe Mode'a giriyorum. Yine ayni. Hicbir degisim yok. Herhangi bir bilgisi olan var mi acaba?

özgün87

Asistan
Reaksiyon puanı
1
birleştirirken hata yapmış olabilirsin bende de olmuştu hijack ile birleştir belki olur ozaman sonra windows açıkken setupdan dene olmamışsa zaten dll hatası veriyor ordan anlayabilirsin

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bir de utanmadan söylüyorsun :D
işletim sistemi 12x hızıyla yazılır mı
film mi yazdırıyon
en düşük ama en düşük hızda yazdır:D

tolgacakiroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
@özgün87, birleştirmekten kastını anlayamadım.

@tony_almeida, 4x ile yazdırdım. O bile olmadı. Oradan hesapla artık. :(

özgün87

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yaa ben part olarak indirmiştim daha önce ben öyle bişey sanmıştım birleştirmeden dolayıdır diye ama öyle değil sanırım. tekrar yazmak yerine ultra iso gibi programlarla dosyaları usb belleğe atıp ordan boot edebilirsin belki daha kolay olur ben hep formatlarımı öyle yapıyorum

rule_06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
indirim yaparken download menager tarzı programlarla ındırdıysen hatalı ındırım yapmıs olabılır.
bence normal ındırıp yap.zaten hızlı baglantısı mıcrosoftun.

ben 16 çarpıyla yazdırdım sıkıntı olmadan kuruldu.
kullandıgın dvd kalıtesız olabılır.v.s....

kolay gelsın basarılar.

tolgacakiroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ya bula bula beni buldu gitti de. Ayni DVD'yi VMware'e takiyorum. Orada hic sorun cikmiyor. :S Benim donanımı beğenmedi herhalde. Daha 2007'de alındı bilgisayarım zaten. Öyle eski falan bir donanımı da yok ki. Neyse Microsoft ben de gidip Mac OS X Leopard kurayım bari :D

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Kesinlikle dvd de sorun olduğunu düşünüyorum
yazımdan kaynaklanan bir hata olsa gerek
Başka marka dvd ile ve Nero 8 veya 9 ile yazdırmayı dene ;)

tolgacakiroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Nero 7 kullaniyorum. Ilk indirdigim Win 7 icin PowerISO kullanmistim. DMS marka DVD kullaniyorum. Kaliteli bir marka diye biliyorum. Off ya ne sevinmistim RC'yi kuracam diye. :(

ibrahimhd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bencede senin dvd lerde sorun var bende nero 7 ile x8 hızında yazdırdım problemsiz bir şekilde 4 makineye kurdum.
dvd olarakta philips kullanmanı tavsiye ederim ben film arşivi yaptığım için bu zamana kadar 20 ye yakın dvd markası denedim sorun çıkarmayan tek marka philips çıktı.

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
yazdırdıktan sonra VERIFY-kontrol yaptırmadın mı? bir dene. sana bir dvd'ye daha patlar...

HypeRcoDe

Asistan
Reaksiyon puanı
4
resmi göremiyorum şuan ama şunu söyleyeyim philips dvd kullanıyorum ve her zaman maximum hızda yazdırıyorum ayrıca ultra iso kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım. resimi görebilsem yardımcı olmaya calisirdim ama resim görünmüyor

erkofb

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaslar bendede deisik bir sorun olmustu win c,de xp yüklüydü d,bölümüne win 7 kurdum ama neden se internete giremedim bür türlü ag baglantilarini tanitamadim ondan sonrada win 7 yi kaldirdim mecburen illada dvd,den mi kurmak gerekiyor

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Ne en düşük hızı yahu, takılmayın böyle şeylere. Genellikle maksimum hızda yazdırıyorum, windows 7 nin 32-64 bit tüm sızdırılmış sürümlerinde de aynı işlemi yaptım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. Çözüm olarak bunun dışındaki bir alternatife yoğunlaşın. 2x-4x ile eziyet çekmeyin.

Ekleme: Win7 x64&x86 - Vista sp2 rtm x86 üç ayrı partisyonda kurulu haldeler şuanda. Tamamı maksimumda yazıdrıldı.

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar dvd olayında pek sorun görünmüyo ama bide biostan sata(AHCI falan) ayarları kurcalayın
ne alaka demeyin bir çok kişi bu yöntemle çözmüşler

ben DVD -RW ye 2x hızında yazdırıp(1.1 ve 2.0 hızında yazabiyo rw lar) kurdum

fatihercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bende build 7000 indirip kurmaya çalıştım.kurulum sırasında pc acılırken mavi ekran hatası aldım.pc özelliklerinden kaynaklanıyor olabilrmi.pc özellikleri :
İntel(R)
Pentium(R)4 CPU 3.06 GHz
3.06 GHz,1.00 GB RAM
Yonga Türü: GeForce FX5500
DAC Türü: İntegrated RAMDAC
Bellek Boyutu: 256 MB
Bağdaştırıcı Dİzesi: GeForce FX 5500
Bios Bilgileri: Version 4.34.20.75.00

Yardımcı Olursanız Sevinirim...

snow fox

Profesör
Reaksiyon puanı