Müslüman Türkler Ve Bügünkü Türkler !!!

Bu konuyu okuyanlar

Gfbercan

Asistan
Reaksiyon puanı
3
(( Müslüman-Türkler ve bugünkü türkler ))
sa
Dede'lerimizle yüzlesmeye varmisiniz ? Dede'lerimiz icin yabancilar ne demis !

<<..Bu memlekette hemen hic bir cinayet vak'asi duyulmaz;eger bir iki fevkalade vak'a zuhur edecek olursa da ya ani feveran neticesinde
veyahut yol kesen haydutlarin sekavetlerinden ibaret>>.

(Du loir) tarih 1639
<<Bu muazzam payitahtta dükkanci herkesce malum namaz saatlerinde dükkanini acik birakip gittigi ve geceleri evlerin kapilari alalade bir mandalla kapatildigi halde ,senede dört hirsizlik vak'asi bile olmaz .Ahalisi sirf hiristiyan olan Galata ve Beyoglunda ise cinayet vak'alari duyulmayan gün gecmez .>>

Yine bir gün basimdan söyle bir hadise gecti.

<<Müslüman bir türk bana refaket teklifinde bulundu. Köylü de öküzlerini kosumdan cikarip bizim bütün esyalarimizla beraber yolda burakti.
Ben onlarin uzaklastigini görünce :
--Burda birisi kalmali ! dedim yanimdaki Türk hayretle sordu:
--- Nicin?
--- Esyalarimiz beklemek icin .Müslüman- türk su cevabi verdi :
--- A! ne lüzüm var ? Esyalariniz bir hafta gece-gündüz burada kalsa bile dokunan olmaz .
Ben bu sözü kabul ettim ve geri döndügümde her seyi yerli yerinde buldum .>>

(A.Ubicni) 1855

<< Müslüman-Türkler arasinda kibir ve gurur isti'dadi adeta mechuldur;
Kur'anin en siddetle nehyettigi temayüllerden biri de budur:
-- Yer-yüzünde sakin azametle yürüme;insanlardan nazarlarini gururla cevirme .
_-- Mütekebbir ve magrur olandan Allah nefret eder.
--- Hareketinde mütavazi ol ;yavas sesle konus .
--- Kibir Cehaletden ileri gelir,alim asla magrur olmaz.
--- Tevazu cennet kapisinin anahtaridir.
--- Hemcinslerine karsi daima alcak gönüllü ol .

Iste bundan dolayi Müslüman-türkün yürüyüsünde vakar ve ihtisam olmakla beraber,kattiyen kibir ve azamet yoktur.
(A.Brayer) 1836

<<<. Güldükleri nadir görülür;konusmalari gayet ciddidir ; islerinden bahsederken cok kisa söz söylerler ve kendilerine de az kelimeyle meram anlatilmasini isterler .
(Comte de Marsigli)

Bizler onlarin torunlari olarak; dedelerimize benziyormuyuz?

Allahim bize Islam suuru ve ilim nasip et !!
http://www.delikanforum.net/muhabbet-olsun/10803-musluman-turkler-ve-bugunku-turkler.html

karcx

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Amin....
Sağolasın kardeşim..

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Kardeşim ne yazık kı yazdığın bu güzel şeyler bu ülkede GERİCİLİK olarak adlandırılıyor hatta adlandırıken bile İrtica diyerek kendileri de kendilerince gerici durumuna düşmüş oluyorlar...

Reaksiyon puanı
6
Doğru söylüyosun kardeşim. Bütün bunlar bazılarına göre "sözde" gericilikse hadi hep beraber gerici olalım o zaman...!

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Bu anlatıkların güzel ama ne yazık ki çok geride kaldı..Şimdilerde böyle bir şey yok

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
Türkler islam öncesinde de sosyal yaşamlarında böyleydi

hasankem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yüce Allah'ım bize tekrar tarihimizi yaşamayı nasip etsin...
Sadece kendimiz olalım yeter. Başkası olmaya gerek yok...

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Türkler islam öncesinde de sosyal yaşamlarında böyleydi

Bu klasik bir söz. Ancak televizyonda duyulabilecek mertebeden. Bence biraz tarih araştırması yapmalısın. Sosyal yaşamı böyle olan bir millet, dünyaya yayılma, herkesi yönetme, bunun için her milletten binlerce insanın kanını durduk yere dökme çabaları içinde olmaz. Gerçekten İslam olan bir topluluk, Allah için olmadıkça hiç kimsenin toprağını elinden almaz ve hiç kimsenin canına ve malına kastetmez.

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
elmacık yeryüzündeki bütün katliyamlar ya tanrı adına ya özgürlük adına işleniyor

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
elmacık yeryüzündeki bütün katliyamlar ya tanrı adına ya özgürlük adına işleniyor

Hangi tanrı? Helva mı? Buzağı mı? Yoksa göktanrı mı? Sen şimdi benim söylediğimi ıspatlamış oldun. "Tanrı" adına yapılıyor doğrudur, ancak doğru bir tanrı adına yapılmıyor. Nitekim "tanrı adına" yapılıyor olması da kanıtsız olduğu müddetçe, yapılanın doğruluğunu göstermez.

Şimdi ben yola çıkıp rastgele birini öldürsem ve sonra "tanrı adına" dersem sen buna inanır mısın?

Eğer gerçek yaratıcı adına olsaydı, senin "İslam'dan önce de vardı" dediğin sosyal hayat, bu kıyımlarla çelişir ve böyle şeyler hiç olmazdı. Dünyayı ele geçirmeye çalışmak, ne tanrı içindir (ki Allah böyle bir şeyi ne istemiş, ne de onaylamıştır) ne de özgürlük için. Ancak kendi kafalarında oluşturdukları, kendi kendilerini ilahlaştrıdıkları tanrılar içindir.

Tek bir cümle söylemiş ve bu cümlenle sanki önceki mesaj sana ait değilmiş gibi zıtlaşmışsın. Çünkü sen de bahsettiğin "sosyal hayat"ın, tanrı kavramıyla bağdaşmadığını iyi bilirsin. Hangi dine mensup olursa olsun, hiç kimse "tanrı"nın böyle şeyler istemediğini bilir. Ancak kendi yarattıkları tanrılar müstesna. Sen böyle bir tanrıya mı inanıyorsun, yoksa bunu makul mu görüyorsun?