Pc-müzik seti bağlantısı

Bu konuyu okuyanlar

vctmgnt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadşlar 5+1 müzik setini bilgisayara bağlamak istiyorum daha doğrursu möüzik setini hoparlörlerini kulancam.bunu nasıl yapabilirim.teşekkürler.

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
5+1 müzik setinide ilk defa duyuyorum ben müzik sistemi olmasın arkadaşım.ona göre yardımcı olmaya çalışalım.

F-rekans

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Markası ve modelini verebilirsen açık bir anlatım yapabilirim, veya bağlantı yerlerinin fotoğraflarını gönder o da işimizi görür...

vctmgnt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla adı ev sinema sistemi diye geçiyo dediğin gibi ggaliba

vctmgnt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beko md-7790 dvd home cinema system

F-rekans

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Müzik setin bu galiba...
180.jpg

Peki ses kartının çıkışları nasıl aşağıdaki gibi 3 kanallı bir çıkış mı?
seskart.jpg

Yoksa bunun gibi 6 kanallı bir çıkış mı?
yeniay5.jpg

vctmgnt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evt müzik seti o 3 kanallı çıkışı

F-rekans

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Senin müzik setinin bağlantılarının resmini bulamadığım için bir kaç resim kullanarak anlatmaya çalışayım.

Öncelikle böyle bir kabloya ihtiyacın var daha doğrusu aşağıdaki gibi 3 adet kabloya ihtiyacın var uzunkuk konusunda piyasada 1 metreden 3 metreye kadar bulursun... Kendisi 3.5mmlik ve analog çıkışlı bağlantıdan meydana gelir. Kırmızı uçlu jak sağ (R) Beyaz uçlu jak ise Sol (L) manasına gelir bu standartdır. Metresine ve kalitesine göre 1 TL den başlar...
16574838_0.jpg

Buda ses kartın
seskart.jpg

Yeşil:Front (Ön),
Mavi:Rear (Arka, Surround)
Pembe:Sub ve center (Merkez) Olması Lazımdı hatırladığım kadarıyla
Aldığın kabloları ses kartına bağla ama hangisini hangisine bağladığını unutma lazım olacak, hatta üzerine bant yapıştır ve açıklama yaz...

Senin Müzik setinde nasıl bir bağlantı olduğunu bilemediğim için aşağıdaki resmi kullanarak anlatayım...
Müzik setinin arkasında Aux veya İnput yazan kısımlar dışarıdaki harici bir kaynaktan ses sinyali aldıkları bağlantılardır.
Eğer aşağıdaki resimdeki gibi input seçeneği yoksa ve onun yerine sadece sağ ve sol aux girişleri varsa müzik setinden tam bir çevresel ses alamayabilirsin, sadece stereo bağlantı alır ve surround etkisini kendi içinde çözerek dışarıya aktarır... Neyse...
08112006193233FA68L4.jpg

Resimdede gördüğün gibi input kısmında FR, FL, RR,RL... gibi bağlantılar var bunlar;
FR: Ön Sağ (Sağ olan kablolar hep kırmızıdır)
FL: Ön Sol (Sol olan kablolar hep beyazdır)
RR: Arka Sağ
RL: Arka Sol
Center: Merkez
Sub: Bass hoparlör (Senin siteminde sadece 5 hoparlör var, galiba Bass hoparlörünü Ön Sağ ve sol kabinlere yerleştirmişler)

Hepsi bu kadar, Yapman gereken Ses kartına bağladığın kabloları Sıralamaya göre (ön, arkai v.b...) input yazan kısımlara bağlamak, tabi ses kartının bilgisayardaki yazılımıyla 5+1 sisteme göre ayarlaman gerek. Bu şekilde bağladığında mikrofon girişin iptal olacaktır... Sub ve center girişini kablodaki renklere göre bağla, çünkü ikiside tek kanallı hoparlörlerdir...

Daha iyi yardımcı olmak isterdim ama müzik setinin arkasındaki bağlantıları bilmiyorum, eğer resmini çekip foruma atabilirsen ona görede bir şeyler düşünürüz.
Kolay gelsin...

vctmgnt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sağol ben deneyeyim... müzik setinin arka panelinden görüntü alamıyom kulanma klavuzundaki resimlere bakarak bilgi verebiliyom.çok sağol f-rekans

F-rekans

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Önemdi değil, rica edeim... Kolay gelsin

vctmgnt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sağol arkadaşım,uğraştım uğraştım ses gelmiyo müzik seti üzerinde aux tuşuna basmayı unutmuşum basınca gayet güzel çalıştı teşekkürler