Anakart-Ekran Kartı Uyumu

Bu konuyu okuyanlar

PunisherC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merabalar, pcmi yeni nesil oyunlara uyum sağlaması için yeni bi ekran kartı aldım (his ati radeon 1650 pro 512 MB 128 bit agp), ve yanına birde 512 ram ilave ettim. Şuan aşağıdaki donanıma sahibim. Ancak ben bu değişikliklerden sonra bi performans artışı beklerken pc iyice çığrından çıktı, en basit oyunlar da bile ekran gidiyor, bazen nette turlarken bile ekran kitlenip kalıyor, mecbur reset atmak zorunda kalıyorum.
Eski ekran kartımda (Geoforce fx 5500) hiç böyle sorunlar yaşamamıştım. gayet uyumlu çalışıyordu. Şuan mevcut ekran kartını değiştircem. Bu konuyla ilgili beni aydınlatabilecek tavsiyelere ihtiyacım var. Sadece ekran kartı değişikliği yeterli olurmu yoksa pc yi olduğu gibimi değiştirmeliyim:wacko:

Donanımı:
- Gigabyte GA-KSN Series Anakart
- AMD Athlon 64 Bit 3000+ İşlemci
- nForce3 250 Chipset
- Ati Radeon 512 MB x1650 Series
- 1 GB (2 x 512) Kingston DDR Ram
- 200 GB SATAII Harddisk

PunisherC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
saolun yaa... çok yardımcı falan oldunuz... Artık bu oolmayan tavsiyeler eşliğinde bi çözüm yolu bulucaz artık...:-s

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Yeni nesil oyunlar için donanımların eski PunisherC bence sen sonanımları anakart,işlemci,ram,ekran kartı power supply olarak değiştir derimama yinede sen bilirsin tabiki hiç uğraşma uğraştıkça fiyat artıyo en iyi yeniden kurmak tabi para durumun güzelse daha iyi işletim sistemi olarakta 64bit almanı tavsiye ederim.Bir kaç sene içerisinde işletim sistemleri 64 bit olarak devam edecek yaşantılarına 32 bit bitiyor yani ramlaride yüksek kapasite alırsın canavar gibi olur yani.

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
dostum sorunun sadece yazılımsal windowsu yeniden kur ati nin sayfasından güncel sürücüleri yukle performansı o zaman görürsün.benim sistem nerdeyse buna yakın bir oyuncu olarak x1650 den simdilik memnunum bakalım birkaç ay içinde ekran kartmı değiştiririm bende

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
ben de aynı sorundan şikayetçiyim. sistemim:
p4 3.00 gz
512x2 1 gb ddr 400 ram
sis agp 8x anakart
ati radeon 9600 se 128 mb ekran kartı

bu siteme ati hd 3650 512 mb gddr3 kart aldım. ama pc de yavaşlama oldu. tamam oynayamadığım eski oyunları oynayabiliyorum ama windows da performans alamıyorum. eskiden format attığımda ilk zamanlar pc süper hızlı çalışırdı. artık format attıktan sonra bile yavaş. üstelik kasanın güç kaynapğını da yenilemem gerekti. 70 tl ye cooler master 390 w power aldım yeni ekran kartı için.
bir pc nin ömrü yaklaşık 5 sene. ben de bu pc yi alalı yaklaşık 5 sene oldu. artık miladı doldu. o yüzden hızlandırmaya çalışmayı ıraktım. bu yaz arkadaşım 700 tl ye komple kasa değişti. o da pc sini benle aynı zaman almıştı. intel core 2 duo 2,6 gz işlemci, nvidia 960 gt ekran kartı 2 g ddr 2 ram, asusu anakart, cooler master kasa... sen de paran varsa böyle bişe yap. yani kasayı komple değiş. başka çözüm yok.

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Senin donanım huni gibi olmuş anakartla ekran kartından bahsediyorum,ekran kartının kutusunda yazar 400W power supply ve üstü ekran kartında ayrı bir güç girişi vardır.anakartın 8x ama aldığın ekran kartı 16x le çalışıyor onda dolayı bi yavaşlama olur.

PunisherC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler arkadaşlar. Sorunu buldum ve hallettim. Aldığım ekran kartında bi problem varmış, servise giti onlarda halledemediler ve yenisini verdiler. Şuan bi sorun kalmadı, oyunlar ve sistem gayet düzgün hatasız çalışıyor, ama dediğiniz gibi bu sistemle bikaç yıl daha idare edilir zaten. Sonrasında kasa hariç diğer tüm donanımı değiştirmeyi düşünüyorum.
Burda sormak istediğim; sizce 1000 tlye şu şartlarda nasıl bir kasa toplamalıyım? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan fikir alabilrsem memnun olurum.

burkaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemci:Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.80 Ghz 1024 MB Ram Atı Radeon 9550/X1050 series 256 Mb ben bu verdiğim bilgilerle ekran kartımı atı Hd 4350 1 gb yapa bilirmiyim

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
yapabılırsın fakat ramını 1gb daha artırsan ıyı olur

beyazmeleklerr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ram 2gb ddr2 667 mhz kingston buna uygun ekran kartı 512 mb lık arıyorum nasıl olmalıdır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar fifa 2013 oyunlarını oynamam için ekran kartı alacam lütfen bana yardımcı olun. aşağıda belirttiğim kasamın özelliklerine göre fiyat olarak en uygun modeli yazarsanız çok yardımcı olacaksınız şimdiden teşekkürler.
ana kartım: asus P5GC-MX-133
derecelendirme: 2.1 windows deneyimi dizini
yüklü bellek(ram): 2 gb
sistem türü: 32 bit işletim sistemi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşım benim AMD athlon 64x2 dual core işlemcili bilgisayarım var.
eski bilgisayarımdan söktüğüm
hd 3650 hm-pcı-evga 1gb ddr2 ekran kartım var
ben bu ekran katımı bu işlemcili bilgisayarda kullanabilirmiyim. bir kez denedim,belkide yükleyemedim tanımadı gibi bir yanıt verdi lütfen cevap bekliyorum