Hosting Nasıl Olmalı? Bilenler...

Bu konuyu okuyanlar

cesurtarih

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bayadır araştırıyorum ama bir bilene sormak öğrenmenin en güzelidir.

Ben bir Hostinge joomla ve SMF Forum kurmak istiyorum Alacağım Hostingte hangi özellik olmalı?

Birtane alan adım var asıl site joomla bu alan adında olacak foruma da joomladan geçiş olacak.

Neuro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
php ve MySQL desteği olması gerekli.
Gerekli olan alan ve aylık trafik proje boyutuna göre değişir.

Ama en önemlisi hosting alacağın firmanın güvenilirliği. Yani 20-30 liraya hosting alıcam diye kim olduğu ne olduğu belirsiz yerlerle çalışma. Çalıştığın yerin bir firma olmasına ve firma adının bu sektörde kullanılacak ünvanlara sahip olmasına dikkat et. Yer sağlayıcı belgesi olmasına dikkat et. Çalıştığın firmanın kaç yıldır bu sektörde yer aldığına dikkat et. 2002 ve sonrasını bence pek dikkate alma. Satış sonrası desteklerini anlamak için firmaya deneme amaçlı bir mail at ve bak bakalım ne kadar sürede yanıt verecekler. Bu en azından ne kadar ilgili oldukları konusunda fikir sahibi olmanı sağlar.

Artık hosting işi 2-3 site yapıp VPS satın alacak parayı denkleştirip bu işe atılan kişilerle dolu. Ne bir maliyet hesabı ne bir müşteri portföyü olmadan bu işe giriyorlar ve bir süre sonra basıp gidiyorlar. Olan müşterilere oluyor.

Dikkat etmek gerek.

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
php ve MySQL desteği olması gerekli.
Gerekli olan alan ve aylık trafik proje boyutuna göre değişir.

Ama en önemlisi hosting alacağın firmanın güvenilirliği. Yani 20-30 liraya hosting alıcam diye kim olduğu ne olduğu belirsiz yerlerle çalışma. Çalıştığın yerin bir firma olmasına ve firma adının bu sektörde kullanılacak ünvanlara sahip olmasına dikkat et. Yer sağlayıcı belgesi olmasına dikkat et. Çalıştığın firmanın kaç yıldır bu sektörde yer aldığına dikkat et. 2002 ve sonrasını bence pek dikkate alma. Satış sonrası desteklerini anlamak için firmaya deneme amaçlı bir mail at ve bak bakalım ne kadar sürede yanıt verecekler. Bu en azından ne kadar ilgili oldukları konusunda fikir sahibi olmanı sağlar.

Artık hosting işi 2-3 site yapıp VPS satın alacak parayı denkleştirip bu işe atılan kişilerle dolu. Ne bir maliyet hesabı ne bir müşteri portföyü olmadan bu işe giriyorlar ve bir süre sonra basıp gidiyorlar. Olan müşterilere oluyor.

Dikkat etmek gerek.

Arkadaşa katılmakla beraber projene göre yerel lokasyonlu veya yabancı lokasyon seçebilirsin yerel pahalı diyip yabancı seçme. projene göre seçmeyi unutma

setua

Asistan
Reaksiyon puanı
0
netbilsis.com direk joomla destekli süper de hizmet veriyolar.7 gün 24 saat.abartısız gecenin 4 ünde bile cevap geldi

Son mesajlar