Windows 7 MSN Sorununu Çözün

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Microsoft'un en yeni işletim sisteminde, Messenger programının görev çubuğunda fazladan yer kaplaması canınızı sıktıysa çözümü burada.

Yeni heyecanlara açık biriyseniz, Microsoft'tan sürekli torrent ağlarına ve Rapidshare gibi paylaşım sitelerine sızan Windows 7 sürümlerini denemişsinizdir. Ancak Windows 7'ye Windows Live Messenger sohbet programını kurduğunuzda, zaten büyükçe simgelerle iyice daralan görev çubuğunuzun(ekranın altındaki Başlat tuşu, hızlı başlatma ve sistem tepsisi gibi bölümlerin olduğu bar) daha da yetersiz hale geldiğini göreceksiniz.

win7-msn-01239541561.jpg

Zira biri Windows Live profiliniz, biri de Messenger ana penceresi olmak üzere Windows Live Messenger, görev çubuğunda iki pencerelik alan kaplıyor. Siz de kendinize yeterli alanı açmak için görev çubuğunda tek bir MSN penceresi görmek istiyorsanız, takip etmeniz gereken adımları resimlerle anlatıyoruz.

Arama Özelliğini Kullanın

Sol altta yer alan Başlat tuşuna(Windows sembolünün olduğu tuş) tıklayın. Search programs and files yazan kısma Windows Live Messenger yazın. Çıkan sonuçlarda en üstte Programs sekmesinde bulunan Windows Live Messenger'a sağ tıklayın ve açılan kontekst menüden Properties'e tıklayın.

win7-msn-11239541643.jpg

Uyumluluğu Düzenleyin

Açılan ayar penceresinde üstte yer alan sekmelerde Compatibility yazanı bulun ve tıklayın. "Run this program in compatibility mode for:" yazan kutucuğu işaretleyin ve hemen altında aktif hale gelen bölümden Windows Vista'yı seçin. Bu işlemin ardından hiçbir değişiklik yapmadan Apply'e tıklayın. Sonrasında OK tuşuna basarak çıkın.

win7-msn-21239541682.jpg

Mutlu Son!

Artık görev çubuğunuzda Windows Live Messenger için aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sadece tek bir pencere görüntülenecek.

win7-msn-31239541721.jpg

Siz de Windows 7'ye alışmaya çalışıyorsanız ve nasıl değiştirileceğini bir türlü bulamadığınız ayarlar varsa bize sorun, adım adım resimlerle anlatalım. Hem siz faydalanın, hem diğer SDN okuyucuları Windows 7'nin sırlarını öğrensin.

:: Bu ipucu probleminizi çözdü mü?

Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

immortal_shadow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beta sürümleri çıktığından beri windows 7'yi deniyorum. neredeyse tüm beta versiyonlarını kurdum ama böyle bir hata oluduğunu ilk defa duyuyorum.. bende en başından beri sadece msn ikonu çıkıyor başlat çubuğunda. çok şanslıyım sanırım anlamadım :)

PadyScah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya hayret bisi!! Okuyunca o kadar heveslenmistimki bu olayın cozulecegine, uyguladım ama degisen bir sey olmadı.

Yanlız bende 2 farklılık soz konusu;
1.Windows Live Messenger yazınca; hem "Windows Live Messenger" çıkıyor, hem de "Windows Live Messenger (4)" diye bisey cıkıyor.
2.Properties>Compatibility sekmesinde, resimde gorundugu gibi, Windows Vistanın SP1 ve SP2 satırları gorunmuyor. Acaba bu isin gerceklesmemesine etki eden, versiyon farkımı? :innocent:

GüçLü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 7 yi kurduğumda ağ bağLantısını sağLayamadım o konuda yardımcı oLabiLecek bir arkadas warmı acaba

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Ya hayret bisi!! Okuyunca o kadar heveslenmistimki bu olayın cozulecegine, uyguladım ama degisen bir sey olmadı.

Yanlız bende 2 farklılık soz konusu;
1.Windows Live Messenger yazınca; hem "Windows Live Messenger" çıkıyor, hem de "Windows Live Messenger (4)" diye bisey cıkıyor.
2.Properties>Compatibility sekmesinde, resimde gorundugu gibi, Windows Vistanın SP1 ve SP2 satırları gorunmuyor. Acaba bu isin gerceklesmemesine etki eden, versiyon farkımı? :innocent:

SP1 ya da SP2 değil, doğrudan Windows Vista yapmanız gerekiyor. Ayrıca o (4) nedir bilmiyorum ama sadece Windows Live Messenger yazana sağ tıklayın.

PadyScah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Erhan hocam, yanıt için tesekkurler. Direkt Vistayı seçmiştim zaten ancak bi degisiklik olmuyor. Sıkıntı sanıyorum, ya bendeki Window7'nin sürümünden kaynaklanıyor, yada MSN Live Messenger'ın sürümünden (2009.14.0.8064.206) kaynaklanıyor. :wassat:

utku5959

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarda 2 veya daha fazla msn kurulmuş olabilir. program ekle kaldırdan kontrol ediğ hepsini kaldırdıktan sonra tekrar kurarsanız belki çözülür.( en son olarak buradaki işlemi de yaparsnız)

PaRLaR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hay allah razı olsun be kardeşim..iki gündür win 7 kullanıyorum sırf msn yüzünden vaz geçecektim kullanmaktan:)

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben XP.SP2 yi seçtim oldu. zaten windows7 kendiside öneriyor.

codewriter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim, uzun zamandır bu sorunum için bir çözüm yolu arıyordum.

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60
beta sürümleri çıktığından beri windows 7'yi deniyorum. neredeyse tüm beta versiyonlarını kurdum ama böyle bir hata oluduğunu ilk defa duyuyorum.. bende en başından beri sadece msn ikonu çıkıyor başlat çubuğunda. çok şanslıyım sanırım anlamadım :)
Konu eski ama cevap veriyim sen ya WLM 8.5 u kullanıyorsun yada görev çubuğunda sadece ikonlar var
Bu sorun yazılarıda açınca ortaya çıkıyor
Aslında pek sorun değil ama:D

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
bunun neden kaynaklandığını merak ediyorum :)

Dehcik*

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ben şimdi denedim çok teşekkür ederim güzelcene oldu.

yusher

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
çok güzel oldu :D win7 x64 ultimate rtm

mehmetefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
coooooooooook sagol kardesim harika is cikardin berbat duruyodu simdi aynen vistadaki gibi oldu eline saglik

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60
Şu konuları hortlatmazsanızı seviniriz:D:D

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Bunu biliyordum zaten önceden yapmıştım bilmeyenler için yararlı olur teşekkürler...

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Yararlı bir tips teşekkürler. SP2 yapıncada bildirim alanına ( saatin yanına )gidiyor. Xp yada vistada ki gibi. Aktif olması için yeniden başlatın yada oturumu kapatıp açın