Opera 10.0 Build 1413 Alpha

Bu konuyu okuyanlar

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
opera-10.png

Opera 10,0'daki yenilikler:

* Presto 2,2 Motor
* Performans arttırıldı
* 100/100 ve piksel ve Acid3 testinde mükemmel sonuçlar
* Otomatik güncelleme iyileştirildi.
* Satıriçi yazım denetimi eklendi.
* Zengin metin oluşturma ve silme X gün sonra da dahil olmak üzere
* Opera Postada gelişmeler
* Linux Widget İyileştirmeleri

Opera 10.0 Build 1413 Alpha daki yenilikler:

Opera Turbo included in 10
If you have a laptop, use slow wifi or mobile networks it's time to start using Opera 10 snapshots: Opera Turbo is now included! Since the labs release, a number of improvements have been implemented
* We introduced a new (experimental) Turbo setting: Automatic. If you enable this feature Opera will turn on Turbo when the network is slow. You can enable automatic mode in the Web Pages tab in the preference dialog. Opera will also show you a special notification when you are on a slow network and Turbo is not yet on.
* Fixes to downloading of images
* Impossible to click links on some sites
* Gmail problems solved
* Improved performance

New file layout in installation and profile directories
Traditionally the files installed by the Opera installer are named and layout differently per platform. For instance on Mac, preferences are stored in "Opera 9 Preferences" while on Unix and Windows this file is called "opera6.ini". In Opera 10 these differences will disappear. If you upgrade to this snapshot, the files will be renamed and moved to the new location.

UYARI: Programı test etmek istiyorsanız eski Opera profilinizi yedekleyin!

Opera 10 Turbo - Türkçe

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Opera Turbo özelliği süper çünkü reklamları tamammen otomatik engelliyor. Buda reklamların açılması için geçen süreyi daha verimli olarak kullanıyor. Şöyleki reklamsız SDN'yi 3.1 kat daha hızlı açabiliyorum. Yok ben reklamlrı görmek isterim derseniz yerleri belli zaten ve üzerine tıklamanız yeterli. Hemen geliveryor. Tam sürümünün çıkmasını iple çekiyorum. ;)

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Opera kullanıcısı olarak benim aradığım bir özelliği takip ediyorum.
Herhangi bir web sayfasındaki nesneleri seçip kopyala dediğiniz anda, resimler, linkler, menüler vs. olduğu gibi kopyalama yapmıyor.
Maxthon, Firefox gibi tarayıcılarda bu özellik var.
Yeni sürüme eklerler belki de.

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar Opera 10 kullanıpta hatayla karşılaşan varmı alpha sürümü olduğu halde bile mükemmel beta bile diil

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Dün kurmuştum. Hataları varsa zaman içinde çıkar karşımıza.