IT Uzmanları Buraya

Bu konuyu okuyanlar

Yavuz Şahin-1

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Intel tarafından geliştirilen “IT Manager” oyununun yeni versiyonu “IT Manager III: Unseen Forces” Türkiye’de hayata geçirildi. 13 Mart gününden itibaren Türk IT uzmanlarına sunulan oyun için ilk hafta 1.000 IT uzmanı kayıt oldu.

“Bir iş hayatı simülasyonu” olarak tasarlanan oyun, Kehanetler, Doğu felsefesi, Araf, Aydınlanma gibi kavramları bilişim dünyasının doğal akışıyla sentezleyerek sunuyor. “IT Manager Game III: Unseen Forces”, www.intel.com.tr/unseenforces üzerinden ücretsiz olarak oynanabiliyor.

Intel, ilk versiyonunu 2005’te çıkardığı ve bilişim teknolojisi uzmanlarının iş hayatını bir simülasyon olarak yansıttığı “IT Manager” oyununun yeni versiyonunu Türkiye’de de başlattı. “IT Manager III: Unseen Forces”, donanımla ilgili bir simülasyon evreni yaratıyor ve günlük konular kadar gerçek dışı sorunları da barındırıyor.

Kehanetleri ile oyuncuya yol gösteren “Kahin”, IT enerji seviyesi ve teknolojiye hakimiyet ile gelen “aydınlanma” gibi Doğu felsefesine gönderme yapan öğeler ve “yeniden başlatma nişanı” gibi sıradan sorunları olağandışı hale getiren çözümler oyunu tekdüze bir IT simülasyonundan farklılaştırıyor. Oyunun ismindeki “Unseen Forces” ibaresi ise her işin yolunda gitmesini sağlayan ‘gizli IT gücü’nü temsil ediyor.
it%20manegare1238840027.jpg

:: Siz kayıt oldunuz mu? Görüşlerinizi buradan paylaşın.

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net

Buraktuna

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Benim tanıdığım IT Uzmanları Pazar Günleri dahi çalışan insanlar. Oyunu deneyecek zamanları olacaklarını sanmıyorum.

hasanmustafa

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben denerim ne kadar mwşgul olsamda
açar bakarım nasılmıs diye