Nero 9 İle Boot Dvd Yazma

Bu konuyu okuyanlar

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Arkadaşlar elimde baya bi vista format dvd'si var tabi hepsi farklı şekilde (bussines,basic vs.)
Bende diyorum bunları çizilmeden bir yedekleyeyim :mrgreen:
İnternette baya bi yolu var xp'yi Nlite ile yapıyom ama vistada baya bi uğraş gerekiyor.Ben bunları boot'lu olarak nasıl yedekleyebilirim.(Boot derken anladınız)...
Not:Bri ayrıcalığım var nero 9 kullanıyorum :happy:

outcast

Asistan
Reaksiyon puanı
1
onlar zaten boot ozelliklidir. nero ile cd/dvd kopyalama seçeneğinden kopyalayabilirsin.

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Zaten boot özellikli olduklari için nero ile birebir kopyalama özelligi ile içinde ne var ne yok korumali olarak kopyalayabilirsin. Teşekkürler.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
all in one dvd kullanmak en iyisi :D tüm vista versiyonları 64 bit ve 32 bit tek dvd kullanıyorum en rahatı walla :D

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Sorunu Clone cd ile sonlandırdım :D Baya güzelmiş ama bu 21 gün'ü anlamadım neden 21 gün benim bildiğim 30 gün deneme veriyorlar ...

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
İşini görüyorsa 5 gün bile yeterli :D

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Peter anladım sende işletim sistemi koleksiyonu yapanlardansın. :D :mrgreen::icon_:

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Peter anladım sende işletim sistemi koleksiyonu yapanlardansın. :D :mrgreen::icon_:
ohoo sen ne diyorsun ya eve gel özellikle vistadan geçilmiyor :wheelchair:Birde win 7 7068 indirmiş olduk şimdi onunda 3 tane kopyasını aldım gerçi biri gidecek ama ... :icon_::icon_:

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
nero 6 varken neden 7-8-9 kullanma gereği duyuyorsunuz_? Aradaki fark ne_?

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
nero 6 varken neden 7-8-9 kullanma gereği duyuyorsunuz_? Aradaki fark ne_?
GElişmiş özellikleri var sen 6 ile 9'u bir tutabiliyormusun sen
mantık açısından akla uyuyor mu sence ¿

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Gelişmiş özellikleri ne? Her ikisi de cd-dvd yazmıyo mu :D diger ozelliklerinden bana ne
Ha hızlı yazıyor, blueray destekliyor olabilir ama şuanda benim gibi dvd sürücüsünü ayda yılda bir kullananlar icin Ve blueray'e ihtiyacı olmayanlar için pekde bisey ifade etmiyor X):whistling:

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Gelişmiş özellikleri ne? Her ikisi de cd-dvd yazmıyo mu :D diger ozelliklerinden bana ne
Aradaki özellikleri bir düşün
herkes senin gibi düşünseydi sanıyormusun şu anda elinin altında olan pc nasıl geliştirilirdi , bunun dvd yazma konusu ile alakası yok sadece senin gelişmemişliğinle alakası var.2000 yılında celeron işlemci vardı bak şimdi İ7 çıktı , sen celeron işlemci ile tür tür oyunlar oynadığını düşünüyor musun ,
-hayır
sadece flash oyunlar dediğimiz çöp adamlarla maç yapardın :icon_-1:Birazcık gelişin ya

Sözüm sana değil ha yanlış anlaşılmasın mesajın sonuna bir kaç gülücük koyalım da kırılma bize , değil mi :):):):D:D

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
kendimden alıntı
blueray'e ihtiyacı olmayanlar için pekde bisey ifade etmiyor

..sadece senin gelişmemişliğinle alakası var

Bak tamamen düzmantık düşünüyosun. Sanki gelişmemesini savunuyomuşum gibi hissettim. Neroda gereksiz yere medya çalma ıvır zıvır işleri felan eklenmiş. Onun yerine bir dvd yazma programına uygun eklentiler, geliştirmeler yapılabilirdi. Ben bunu savunuyorum. Ayrıca gelişmek benim için çok önemli çünkü ben bi yazılımcıyım ve piyasayı olabildiğince güncel takip etmeliyim.. ve Bu konuda pek eksiğim olmadığını düşünüyorum.
Biraz pratik zeka lütfen ;) ++ gülücükleri unutmayalım :D :D

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Peter;
32.sefo bahsettiği konuda bir yere kadar haklı, ihtiyacımı karşılıyorsa (CD /DVD yazıyorsa) daha önceki versiyonlar ile son versiyon arasında başka fark aramam diyor, ben mi öyle anladım?

PlainLogic

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Nero 9 gelişmiş ama bi clone cd işini gördü bunuda göz ardı etme ;);)

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Olayın çıkış noktası yanlış çünkü boot bir cdnin içindekiler kopyalanıp bir klasöre yapıştırılarak saklanmaz. İmaj olarak saklanırsa hem yazdırımı kolay olacaktır hemde dosyalara virus bulaşma ihtimali engellenmiş olur. İkinci olarak elimde öyle cdler varki bir cd içinde tam 2,35GB veri var. Özel olarak sıkıştırılarak bir cdye sığdırılmış. Bu cd blgisayarda yedeklenirken sadece İmaj (nrg, cue...) olarak yedeklenir aksi taktirde 2,35Gb'nin tekrar cdye yazdırılması çok uğraştırıcı ve pratik olmayan bir işlemdir.;) Bu konuda sizlere küçük bir ipucu. ;)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Olayın çıkış noktası yanlış çünkü boot bir cdnin içindekiler kopyalanıp bir klasöre yapıştırılarak saklanmaz. İmaj olarak saklanırsa hem yazdırımı kolay olacaktır hemde dosyalara virus bulaşma ihtimali engellenmiş olur. İkinci olarak elimde öyle cdler varki bir cd içinde tam 2,35GB veri var. Özel olarak sıkıştırılarak bir cdye sığdırılmış. Bu cd blgisayarda yedeklenirken sadece İmaj (nrg, cue...) olarak yedeklenir aksi taktirde 2,35Gb'nin tekrar cdye yazdırılması çok uğraştırıcı ve pratik olmayan bir işlemdir.;) Bu konuda sizlere küçük bir ipucu. ;)
hakikaten yaw onun mantığı nedir. bende de vardı bir tane öyle cd içinde 3.5 GB'a yakın veri vardı...

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Aynı olan dosyalar ortak kullanılıyor mantığına dayanıyor ancak windows ortamına bu mümkün olmadığından cdlerin içindekileri klasöre kopyaladığımızda ortak kullanım olayı ortadan kalktığından o dosya yerine aynen kopyalanıyor. Özellikle İso formatının en büyük nimetlerinden biridir.

Son mesajlar