12 Kez Ölüp Dirildi

Bu konuyu okuyanlar

alicia

Doçent
Reaksiyon puanı
2
İNGİLTERE'de 87 yaşındaki kalp hastası kadın, 12 kez kalbi durmasına karşın her seferinde masajla hayata döndürüldü.
Kalp hastası 87 yaşındaki İngiliz kadın, 12 kez hayata gözlerini yumdu Ancak her seferinde yapılan kalp masajıyla yaşama geri dönmeyi başardı.

Torununun torununu gören Edith Manning, sol kalp karıncığındaki sorun nedeniyle defalarca ölüm tecrübesi yaşadı. Kalbi son 3 yılda tam 12 kez duran yaşlı kadın, 8 kez doktorlar, 3 kez hastabakıcılar ve 1 kez de bir işçinin yaptığı kalp masajıyla hayata geri döndü. 5 çocuğu, 11 torunu ve 17 torununun torunu olan Manning için komşuları "Kediye 9 canlı derdik. Ancak o kedileri bile geçti" dedi.

İngiltere'nin Somerset kasabasında yaşayan 87 yaşındaki kadın, henüz ölmeye niyetli olmadığını belirtti. Kraliçe'nin 100 yaşını gören herkese tebrik telgrafı gönderdiğini söyleyen Manning, "Hedefim 104 yaşına kadar yaşamak. Çünkü Kraliçe'nin göndereceği telgrafa 4 yıl bakmak, onun keyfini çıkartmak istiyorum" diye konuştu.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Kadıncağızın rahat ölmesine bile izin vermemişler diyecektim ki, kadının bütün amacının 4 yıl Kraliçe'nin telgrafına bakmak olduğunu duyunca niye gebertmiyorlar ki diye sorasım geldi. Hayır bir de niye 4 yıl? Yani aç gözlülük de yapmamış 10 yıl 20 yıl da değil..

Düzenleme: Hazır konu gelmişken bir de fıkra anlatayım, şenlenin.
Bugün benim doğum günüm, hem şarhoşum hem yastayım.
Tuhaf ki 5 gün sonra gerçekten benim doğum günüm ve gerçekten de yastayım. Hayatımın belki en kötü günleri.. Belki de ileride daha kötüleri gelecek.
Olsun, yine de sizi şenlendireyim biraz.

Adam mahkemeye düşmüştür. Suçu cinayet. Hakim olayı anlatmasını ister. Adam da başlar anlatmaya; Otobüste gidiyorduk, bir de simitçi vardı. Kadının küçük bir oğlu vardı, simit isteyip duruyordu. Kadın da simit almak için büyük çantasını açtı, içinden küçük çantasını çıkardı. Büyük çantasının fermuarını kapattı. Küçük çantasını açtı cüzdanını çıkardı. Küçük çantasının fermuarını kapattı. Cüzdanını açtı parayı çıkardı. Cüzdanının fermuaraını kapattı. Küçük çantasını açtı cüzdanı içine koydu. Sonra küçük çantanın fermuarını kapattı. Sonra büyük çantasını açtı. Küçük çantayı içine koydu. Büyük çantanın fermuarını kapattı. Sonra simitçi paranın üstünü verince büyük çantasını açtı. Küçük çantasını çıkarıp büyük çantasının fermuarını kapattı... derken burada hakim söze girdi:
- NE DURUYORSUN ÖLDÜRSENE!!!!

Bu fıkrayı ilk duyduğumda anlatan abinin hanımı da yanımızdaydı. Ne var ki bunda, hepsi iki dakka, ne sabırsızmış adam deyince, bizim abi hadi 2 dakkada yap bakalım o zaman demişti. Sonra yenge cüzdanlarla boğuşurken abinin içeriden 1 metre boyunda bir kılıç getirdiğini gördük.

Hey gidi günler.. Ben de eşimle o günlerde tanışmıştım.

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Elmacik, Allah iyiliğini versin güldürdün beni demek ''niye gebertmiyorlar ki diye'' sorasın geldi.

Kadın birde ölmeye niyetli olmadığını söylemiş. Bu bizim elimizde mi ki :)

jZCaglar

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Elmacik dedi ki:
Kadıncağızın rahat ölmesine bile izin vermemişler diyecektim ki, kadının bütün amacının 4 yıl Kraliçe'nin telgrafına bakmak olduğunu duyunca niye GEBERTMİYOLAR ki diye sorasım geldi.
Tamamda düzgün konuşsana niye gebertsinler kadıncağızı sen anana babana bakmıcan büyüyünce galiba !