Oyun oynarken pc kapandı

Bu konuyu okuyanlar

batutotis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar call of duty 4 oynarken pc reset attı ve bi daha açılmadı format atmaya çalıştım ve sürekli donanım hatası verdi formatın ortasında bütün parçaları söküp yeniden taktım ve format atabildim ama formattan sonra görev yöneticisinde ekran bağdaştırıcılarıda olması gereken ekran kartım diğer aygıtlarda gözüküyor ve driverini yüklediğimde yerine geliyor fakat bilgisayarı kapattığımda bir daha f8 tıklayıp çalışan en son ayarlarınızı seçmeden pc açılmıyor ekran kartımı yükleyemiyorum lütfen yardım edin hatanın donanım kaynaklı olduğunu düşünüyorum

sistemim:
işlemci: pentium 4 3.0
anakart:asus p4v8x-x
ekran kartı:ati radeon hd 2600 xt agp(256mb,128 bit,ddr3)
ram:1 gb
harddisk:st380011a markasını unttum

yardımlarınızı bekliyorum

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar call of duty 4 oynarken pc reset attı ve bi daha açılmadı format atmaya çalıştım ve sürekli donanım hatası verdi formatın ortasında bütün parçaları söküp yeniden taktım ve format atabildim ama formattan sonra görev yöneticisinde ekran bağdaştırıcılarıda olması gereken ekran kartım diğer aygıtlarda gözüküyor ve driverini yüklediğimde yerine geliyor fakat bilgisayarı kapattığımda bir daha f8 tıklayıp çalışan en son ayarlarınızı seçmeden pc açılmıyor ekran kartımı yükleyemiyorum lütfen yardım edin hatanın donanım kaynaklı olduğunu düşünüyorum

sistemim:
işlemci: pentium 4 3.0
anakart:asus p4v8x-x
ekran kartı:ati radeon hd 2600 xt agp(256mb,128 bit,ddr3)
ram:1 gb
harddisk:st380011a markasını unttum

yardımlarınızı bekliyorum

Ekran kartindaki bir problem olmasi cok muhtemel bir sorun,
ATI kartlarda malesef bu oluyor ki eger kart bozulduysa zaten bir bardak soguk su icmekten baska caresi yok.
Ote yandan,
Ekran karti surucusunu 8 serisinden kurmayi dene eger ise yaramaz ise Omega Drivers dene belki sorunun cozulur.
Diger donanimlarinda anakart haricindeki baska bir problem bu hataya sebep olmaz.
Anakart ayarlarinda AGP ayari 4X olarak dusmus ise onu 8x yap, AGP tampon bellek ayarinida 128'e indir.
AGP hizlandirmasi gibi bir secenek var ise kapat.
Modifiye edilmemis bir xp / vista / windows 7 ile tekrar sistem kur.

Onerebileceklerim bunlar.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Harddiskin ikiye ayrılmış ise 2. bölüme Windows 7 veya vista kurup kartın performansını orada görebilirsin.
Sadece 1 bölümden oluşuyorsa düşünmeden Windows 7 yükle.
Bilgisayarının özellikleri rahatlıkla bu oyunu karşılıyor.
Windows 7 kurup Windowsupdate ile ekran kartı sürücüsünün kurulmasını bekle.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
İşletim sistemin modifiye edilmiş bir işletim sistemimi ¿
Bu sorunlarla geçen gün bende karşılaştım ekran gitti modifiyeli xp de :D
hatta rise bilir :icon_:

batutotis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle cevaplarınız teşekkürler
şimdi windows 7 yüklersem örnek olarak crysis xp de 1gb ram istioken vistada 1.5 gb ram istio windows 7 de bu varmı

ayrıca işletim sistemim orjinal modifiye edilmiş değil

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Crysis win7 de oynamazki crysis vista ve xp için yapıldı oynatamassın win7de ben öyle biliyorum yani bu arada oyunda sorun olabilir çünkü internette gördüm birkaçkişiye daha böyle sorun karşısına çıkmıştı ve aynı şeyler oluyordu falan filan call of duty 4(görevin çağrısı-görev çağrısı 4) te birşey var.

msaatci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Crysis win7 de oynamazki crysis vista ve xp için yapıldı oynatamassın win7de ben öyle biliyorum yani bu arada oyunda sorun olabilir çünkü internette gördüm birkaçkişiye daha böyle sorun karşısına çıkmıştı ve aynı şeyler oluyordu falan filan call of duty 4(görevin çağrısı-görev çağrısı 4) te birşey var.

Crysis i ben Windows 7 de bitirdim. Denemeden yorum yapmayalım. Yanlış yönlendirmeler oluyor bu durumda.
Oyun çok rahat ve sorunsuz çalıştı.